Su Kanalına Düşen Köpeği Belediye Çalışanları Kurtardı - Son Dakika

Su Kanalına Düşen Köpeği Belediye Çalışanları Kurtardı

14.12.2017 10:05
Su Kanalına Düşen Köpeği Belediye Çalışanları Kurtardı, System.String[]

BALIKESİR'in Edremit ilçesinde kurumuş su kanalına düşen köpek, ilçe belediyesinin sağlık hizmetleri müdürlüğüne bağlı ekiplerin çalışmasıyla kurtarıldı.

BALIKESİR'in Edremit ilçesinde kurumuş su kanalına düşen köpek, ilçe belediyesinin sağlık hizmetleri müdürlüğüne bağlı ekiplerin çalışmasıyla kurtarıldı. Zayıf olması nedeniyle uzun süredir kanalda olduğu sanılan köpek, tedaviye alındı.

Tuzcumurat Mahallesi'ndeki Agonya garajının kenarında bulunan kurumuş su kanalına düşen 4 yaşındaki köpeği fark eden kahve işletmecisi Ali Cömert, Edremit Belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü'ne haber verdi. Müdürlüğe bağlı veterinerlik ekipleri, köpeği kanaldan çıkarak, barınağa götürdü. Muayene edilen köpeğin tedavisi de yapılırken, günlerdir su kanalında kaldığı için zayıf düştüğünü belirlendi. Sokak köpeği, aşıları vurulduktan sonra özel bölümde tutulmaya başlandı. Muayenesiyle tedavi ardından köpeğin alındığı mahalleye götürüleceğini belirten Edremit Belediyesi Veteriner Hekimi Oğuz Koray Bacaksız, şöyle dedi:

"İlçemizdeki Agonya Garajı yanında bulunan yağmur suyu kanalına düşmüş olan köpek, ekiplerimiz tarafından kurtarıldı. Barınağımıza getirildi ve biz de burada gerekli sağlık kontrollerini yaptık. Yaptığımız muayenelerde köpekte herhangi bir probleme rastlanmadı. Sadece köpeğin orada kaldığı süre boyunca zayıfladığını, biraz korktuğunu fark ettik. Gerekli aşılarını da yaptık ve burada bir süre gözlem altında tutacağız. Gerekli tedavilerini yapacağız. İç ve dış parazitleri için ve koruma antibiyotiği yapıldı. Köpek, buradaki gözlem süresini doldurduktan sonra son kontrolü yapılacak ve kısırlaştırılacak. Tüm bunların ardından da bulunduğu mahalleye yeniden bırakılacak."

Kahve işletmecisi Ali Cömert ise "Köpeği görünce ekiplere haber verdim, gelip kurtardılar. 7- 8 gün burada kaldığını tahmin ediyorum. Tedavisi tamamlanınca köpeğe kahvenin arka tarafındaki bahçede bakmayı düşünüyorum" dedi.

- Edremitbalıkesir

Su Kanalına Düşen Köpeği Belediye Çalışanları Kurtardı
Su Kanalına Düşen Köpeği Belediye Çalışanları Kurtardı
Su Kanalına Düşen Köpeği Belediye Çalışanları Kurtardı
Su Kanalına Düşen Köpeği Belediye Çalışanları Kurtardı
Su Kanalına Düşen Köpeği Belediye Çalışanları Kurtardı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Su Kanalına Düşen Köpeği Belediye Çalışanları Kurtardı - Son Dakika


Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü