Suudi Arabistan'da turistlerin katıldığı törene bombalı saldırı - Son Dakika

Suudi Arabistan'da turistlerin katıldığı törene bombalı saldırı

11.11.2020 16:01

Suudi Arabistan'ın Cidde şehrinde, 1. Dünya Savaşı'nın bitişi nedeniyle gayrimüslimlere ait bir mezarlıkta yabancıların da olduğu bir tören düzenlendi. Saldırının hedefinde Fransız vatandaşlarının ve diplomatlarının olduğu belirtilirken patlamada, 4 kişi yaralandı.

Suudi Arabistan'ın Cidde şehrinde 1. Dünya Savaşı'nın bitişi münasebetiyle, gayrimüslimlere ait bir mezarlıkta düzenlenen törene katılanların üzerine el bombası atıldı. Patlamada dört kişinin yaralandığı, yaralananlar arasında yabancıların da olduğu belirtildi.

DİPLOMATİK TEMSİLCİLER DE KATILDI

Her yıl Cidde'de geleneksel olarak düzenlendiği belirtilen törene Fransız Başkonsolosu ve diğer ülkelerin diplomatik temsilcileri de katılıyor. Törende çok sayıda Fransız ve İngiliz vatandaşının bulunduğu bildiriliyor.

SALDIRININ HEDEFİNDE FRANSIZLARIN OLDUĞU TAHMİN EDİLİYOR

Öte yandan yapılan bombalı saldırının hedefinde Fransız vatandaşlarının ve diplomatların bulunduğu tahmin ediliyor.

FRANSA'DA HZ. MUHAMMED'E HAKARET İÇEREN KARİKATÜR YAYINLAMIŞTI

Fransa, son dönemde özellikle Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin ardından İslam dünyasında tepkinin odağındaki ülke konumunda bulunuyor. 29 Ekim tarihinde Cidde şehrindeki Fransız Konsolosluğu'nda bıçaklı saldırı gerçekleştirilmiş, saldırgan yakalanmıştı.

Suudi Arabistan'da turistlerin katıldığı törene bombalı saldırı

Son Dakika Dünya Suudi Arabistan'da turistlerin katıldığı törene bombalı saldırı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (2)

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 24 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 140 kişi vefat etti, 5 bin 277 yeni vaka tespit edildi AK Partili kadın meclis üyesine hakaret eden belediye başkanı yardımcısı, görevden uzaklaştırıldı Avrupa Birliği, korona aşısı üreticilerine dava açmaya hazırlanıyor Biden'ın Beyaz Saray'a giden yolda "kara para" ile desteklendiği iddia edildi Hastaneye giderken direksiyon başında rahatsızlanan sürücü, yaşamını yitirdi Yılmaz Morgül Nişantaşı'nı ringe çevirdi! Gören bakakaldı Birçok dizide oynayan Ercan Yalçıntaş sahte içkiden hayatını kaybetti Wanda bu kez zafer kazandı! Cinsel ilişki kaseti nedeniyle tazminat ödeyecekler