Şuursuz Bir Hayalperesttim - Son Dakika

Şuursuz Bir Hayalperesttim

09.01.2014 06:03
Şuursuz Bir Hayalperesttim, System.String[]

Deniz Uğur, 24 yıl önce genç bir oyuncu adayıyken yaşadıklarını anlattı: Konservatuvara hazırlanırken şuursuz hayalperestin tekiydim.

Ünlü oyuncu Deniz Uğur, online sinema dergisi Cinedergi'de yazarlığa başladı. Uğur ilk yazısında, oyunculuk sektörüyle ilgili ilginç tespitlerde bulundu. Ünlü oyuncunun yazısından dikkat çeken bölümler şöyle:

24 yıl önce girdiğim konservatuvar sınavının jürisinde Mahir Günşıray da vardı. Günşıray, bana "Neden tiyatro?" diye sordu. "Bedenimle beynimi aynı oranda kullanıp geliştireceğim bir meslek istiyorum" dedim. Salonda kıkırdamalar oldu. Sınavı kazandım; herhalde cevabımı çok zekice buldular. Oysa sadece kitap okuduğum için düzgün cümleler kurabiliyordum. Aslında şuursuz hayalperestin tekiydim. Tipik Özal kuşağı... İstediğim tek şey; kendimi beyaz perdede görmekti...

'BU SEKTÖR, HASSEKTÖR!'

Ankara Festivali'nde 'Umut Vadeden Oyuncu' ödülünü almaya giderken, yoğun kardan dolayı otobüs yolda kaldı ve üstümü tuvalette değiştirmek zorunda kaldım. İlk hayal kırıklığımı yaşadım; hiç Oscar gibi değildi!

Oyunculukla ilgili hayal ettiklerimle, ülkemde yaşananlar hiç örtüşmedi. Üç haftada çekilen dönem filminden çıktıktan sonra, 'Pamuk Prenses ve Avcı' filminde Charlize Theron'u seslendirmek için stüdyoya girdiğimde; bir-iki sahnede görünen bir taht için üç ay hazırlık yapıldığını öğrenmek hala içimi acıtır.

Yaratıcılık ve yetenek açısından yabancılarla kapışabiliriz ama sektörel olarak kendimizle yüzleşmemiz lazım. İroniye bayıldığım için en çok güldüğüm laf; 'Bu sektör, hassektör' lafıdır.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

Şuursuz Bir Hayalperesttim

Kaynak: Sabah.com.tr

Son Dakika Magazin Şuursuz Bir Hayalperesttim - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Meteoroloji ve NASA'dan sonra bir su kıtlığı uyarısı da Dünya Yaban Hayatı Fonu'ndan: Türkiye'de kritik seviye aşıldı Bu halinden eser kalmadı! Survivor'ın asi kızı Sabriye değişimiyle şaşırttı Emekli polis, iki kuruş için kağıt toplayıcısını pompalıyla kurşunladı Kan donduran çifte cinayetin ardından yasak aşk çıktı Öldürdükleri DEAŞ mensubunun cesedini dikkati çekmemek için tekerlekli sandalyeyle evden çıkarmışlar Koronavirüsü yenen genç doktor evinde ölü bulundu Çatıda ayağı kayan bina görevlisi, yağmur suyu oluğu sayesinde hayatta kaldı Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün: Ayçiçeği yağı fiyatlarında düşüş bekliyoruz