Taksim Camii'nde ilk teravih namazı kılındı - Son Dakika

Taksim Camii'nde ilk teravih namazı kılındı

01.04.2022 22:28

TAKSİM Camii'nde ilk teravih namazı kılındı.

TAKSİM Camii'nde ilk teravih namazı kılındı.

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Taksim Camii'nde ilk teravih namazı kılındı. Teravih namazı için gelen vatandaşlar, ezan vaktine yakın camiye girmeye başladı. Çok sayıda kadın ve çocuğun da Taksim Camii'ne geldiği görüldü. Namaz öncesinde, ramazan ayının önemine ilişki vaaz verildi.

Teravih namazı için Taksim Camii'ne gelen Taha Yusuf Aydın, "Heyecanlıyız. Ramazan ayının ilk teravih namazı olacak. İki yıldır pandemi vardı, bir araya gelemiyorduk. İnşallah artık birlikte namaz kılmaya devam edeceğiz. Taksim Camii'nde ilk olacak, çok heyecanlıyım" dedi. Hasan Deniz, "Dünya zor zamanlardan geçiyor. Bu zamanlarda, birlik beraberlik içerisinde olmalıyız. Ramazan ayını birlik içerisinde geçirmeliyiz" diye konuştu.

Filiz Yayla ise "Taksim Camii'nde ilk teravih namazımız. Allah, hepsini sağlıkla kılmayı nasip etsin. Coşkuluyuz, toplu olarak namaz kılacağız. Bundan daha güzel bir şey var mı?" ifadelerini kullandı.


YORUMLAR
500
Diyanet İşleri Başkanı Yunusemre Meydan Camii'ne hayran kaldı Diyanet İşleri Başkanı Yunusemre Meydan Camii'ne hayran kaldı Son dakika haber... Taksim LGBT yürüyüşünde polise hakaret eden muhabire gözaltı Son dakika haber... Taksim LGBT yürüyüşünde polise hakaret eden muhabire gözaltı Selçuklu mimarisiyle yapılan Recep Tayyip Erdoğan Camii göz kamaştırıyor Selçuklu mimarisiyle yapılan Recep Tayyip Erdoğan Camii göz kamaştırıyor
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Taksim Camii'nde ilk teravih namazı kılındı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement