Taşova Devlet Hastanesi'nde Yangın Tatbikatı - Son Dakika

Taşova Devlet Hastanesi'nde Yangın Tatbikatı

18.10.2018 16:11
Taşova Devlet Hastanesi'nde Yangın Tatbikatı

Taşova Devlet Hastanesi'nde yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Taşova Devlet Hastanesi'nde yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatbikatta, senaryo gereği hastanenin dahiliye servisinin bulunduğu ikinci katta elektrik kontağından çıkan yangında patlama meydana geldi.

Elektrikler kesilerek hastalar ve personel tahliye edildi. Yangına daha etkin müdahale, kurtarılmayı bekleyen yatalak hasta ve diğer yaralıların tahliyesi için itfaiye ve UMKE ekiplerinden yardım istendi.

Yaralıların tahliyesinin ardından itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

Taşova Devlet Hastanesi Başhekimi Ferruh Çam, nerede ve ne ölçüde olacağı önceden bilinmeyen, can ve mal kaybı ile insanlarda derin ve unutulmayan yaralar açan doğal afetlere karşı hazırlıklı olunması gerektiğini söyledi.

Bu nedenle hastanede yangın tatbikatı düzenlediklerini dile getiren Çam, kurtarma işlemlerinin nasıl yapılacağının denetlenmesi ve eksikliklerin görülmesi için tatbikatın önem taşıdığını kaydetti.

YORUMLAR
500
Adana'da geri dönüşüm fabrikasında yangın (2) Adana'da geri dönüşüm fabrikasında yangın (2) Adana'da geri dönüşüm fabrikasında yangın Adana'da geri dönüşüm fabrikasında yangın Cezayir'deki orman yangınlarında 2 kadın hayatını kaybetti Cezayir'deki orman yangınlarında 2 kadın hayatını kaybetti
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Taşova Devlet Hastanesi'nde Yangın Tatbikatı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement