Telmanov 100 Milyon Dolar Koydu, Devlet Dev Oteli Satmaktan Vazgeçti - Son Dakika

Telmanov 100 Milyon Dolar Koydu, Devlet Dev Oteli Satmaktan Vazgeçti

03.06.2015 15:04

Mardan Palace'ın icradan satışından dakikalar önce, otelin sahibi Telman İsmailov, icra müdürlüğüne 100 milyon dolarlık borç ödeme taahhüdünde bulundu, satış iptal oldu.

Antalya'da bulunan Mardan Palace'ın icradan satışıyla ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Otelin sahibi Telman İsmailov, ihalenin yapılacağı andan dakikalar önce İcra Müdürlüğü'ne 100 milyon dolarlık borç ödeme taahhüdünde bulundu. Otelin satışı iptal oldu.

SATIŞ DÜŞTÜ

Bu taahhüt ile birlikte satış düştü. İsmailov'un taahhütte bulunduğu borç miktarı 100 milyon dolar. Bir başka ifade ile oteli satışa çıkan Halkbank bu borç taahhüdü ile alacağını garanti altına almış oluyor.

TEK FİRMA KATILDI

Antalya 4. İcra Müdürlüğü'nde yapılan ihaleye bir tek İstanbullu SBK Holding A.Ş. firması katıldı. Edinilen bilgelere göre 144 milyon dolarlık teminat mektubunu hazırlayarak ihaleye girdi. Ancak İsmailov'un bu hamlesi ile birlikte ihale süreci düştü. İsmailov borç taahhüdünde bulunduğu 100 milyon doları 4 yıl içinde 25'er milyon dolar olarak ödeyecek.

VİLLALAR 70 MİLYON LİRA

Azeri kökenli Rus işadamı Telman İsmailov'un sahibi olduğu dünyanın en pahalı otellerinden Mardan Palace, borçları nedeniyle Antalya 4. İcra Dairesi tarafından açık artırma usulüyle satışa çıkarıldı. Antalya'nın Kundu sahilinde 2009'da yaklaşık 1.5 milyar dolar harcanarak yapılan ve görkemli bir törenle açılan otele 650 milyon lira, otelin yanındaki villalara ise 69.7 milyon lira değer biçildi.

23 MAYIS 2009'DA HİZMETE AÇILDI

Mardan Palace 23 Mayıs 2009 tarihinde hizmete açıldı. Mardan Palace Oteli açılışı için dünyaca ünlü isimler Türkiye'ye geldi. Otelin açılışına katılmak üzere Antalya'ya gelen ünlüler arasında Mariah Carey, Richard Gere, Sharon Stone, Monica Belluci, Tom Jones ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev yer aldı. Otel önündeki plaja Mısır'dan 9 bin ton altın rengi kum getirildi. Bu kumların özelliği ise ayakları yakmaması ve ıslak ayağa yapışmaması. Otelin şarap mahzeninde şişesi 2 bin 120 sterlin olan Château Lafite Rothschild`in 1996 şarapları bulunuyor. Mardan Palace; 2 Royal Suite, 4 Presidential Suite, 38 Executive Suite, 271 Superior Oda, 62 Premium Oda, 16 Dolmabahçe Deluxe Oda, her biri bünyesinde özel tasarımlı Türk Hamamı bulunduran 38 Grand Hammam Oda, 41 Grand Deluxe Dubleks, 44 Garden Suite, 5 VIP Villa, 3 Grand Junior Suite ve 41 Junior Suite olmak üzere farklı konseptlerde toplam 560 odaya sahip.

Telmanov 100 Milyon Dolar Koydu, Devlet Dev Oteli Satmaktan Vazgeçti
Telmanov 100 Milyon Dolar Koydu, Devlet Dev Oteli Satmaktan Vazgeçti
Telmanov 100 Milyon Dolar Koydu, Devlet Dev Oteli Satmaktan Vazgeçti

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Telmanov 100 Milyon Dolar Koydu, Devlet Dev Oteli Satmaktan Vazgeçti - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Azerbaycan'da, Dağlık Karabağ'da savaşan terör örgütü üyelerine soruşturma açıldı Çürük elmadan meyve suyu iddiası gerçek çıkmadı Cem Özer, yıllar sonra anlattı: Erdoğan benim sayemde belediye başkanı oldu Rahatsızlanan Cübbeli Ahmet TV programını iptal etti! Konuşamıyor Yan kesici kadın, polisi görünce soyunmaya kalktı Patrice Evra, model sevgilisi Margaux Alexandra ile nişanlandı Tülin Özen'in yatak sahnesi 'Bir Başkadır' dizisine damga vurdu 13 kadını çekiç ve tornavidayla öldüren seri katilin sonunu koronavirüs getirdi