Son Dakika Haberleri: Tırnakçılık Yöntemiyle Dolandırıcılık Kamerada

Tırnakçılık Yöntemiyle Dolandırıcılık Kamerada

28 gün önce

Tırnakçılık yöntemiyle dolandırıcılık kamerada Çarşaflı kadının tırnakçılık yöntemiyle para çalması güvenlik kamerasına yansıdıBURSA - Bursa'da dolandırıcılar, 200 TL verdikleri maket sahibinin 298 TL'sini alıp kayıplara karıştı.

Tırnakçılık yöntemiyle dolandırıcılık kamerada
Çarşaflı kadının tırnakçılık yöntemiyle para çalması güvenlik kamerasına yansıdı

BURSA - Bursa'da dolandırıcılar, 200 TL verdikleri maket sahibinin 298 TL'sini alıp kayıplara karıştı. O anları güvenlik kamerası saniye saniye kaydetti.
Bursa İznik'te çarşaflı iki kadın makete alışveriş yapma bahanesiyle geldi. Tırnak usulü ile market sahibini dolandırıp gittiler. Olay yerine polisler ve cadde esnafı sokağa çıkıp dolandırıcıyı aradı. Bir kadının elinde süpürge ile dolandırıcıların peşinden koşması da dikkat çekti.
Edinilen bilgiye göre, Olay, Eşrefzade Mahallesi Topkapı Caddesi'ndeki bir markette meydana geldi. Yakup Has'ın sahibi olduğu markete gelen iki çarşaflı kadından biri alışveriş yaparken diğeri kasaya gelerek 200 TL'yi bozdurmak istediğini söyledi. Parayı kasadaki çalışana uzattı. Parayı bozuk olarak alan dolandırıcı, kasiyere eksik verdin diyerek, 100 TL'yi tırnak usulü ile sakladı. 100 TL daha aldı. Alışveriş yapan diğer kadın da aldıklarını kasaya bırakıp almaktan vazgeçtiğini söyledi ve diğer kadınla birlikte kayıplara karıştı. Market sahibi Has, dolandırıldığını anlayınca polise haber verdi. Olay anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.
Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.
Tırnakçılık Yöntemiyle Dolandırıcılık Kamerada
Haber Yayın Tarihi : 23.05.2019 10:56 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Metropoll'den 23 Haziran İstanbul seçimi için son anket sonucu: Fark açılıyor Vahşi cinayetin sırrı çözüldü! İlişki için anlaştığı kadını, yeri beğenmeyince öldürmüş! Teröristbaşı Öcalan, HDP'ye İstanbul seçimi için tarafsızlık çağrısı yaptı