Tiyatro Kanında Var - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Tiyatro Kanında Var

Tiyatro Kanında Var

28.04.2018 12:18

Babası Gazanfer Ündüz, annesi Fulya Ündüz, dedesi Gazanfer Özcan ve anneannesi Gönül Ülkü oyuncuydu.

Tiyatroyu nesilden nesile aktaran bu sanatçı ailenin öyküsü Tarık Ündüz ile devam ediyor. Yakışıklı oyuncuyu Akasya Kültür Sanat'da sahneye çıktığı 'Hırsız' adlı oyununda en büyük rol modeli, hocası ve annesi Fulya Ündüz'de izledi.

Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Tarık Ündüz oyun öncesi gerçekleşen söyleşide: 'Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü maalesef artık aramızda yok. Annemle birlikte oyunu hazırlarken kendi adıma şunu düşündüm. Yapabileceğim en büyük şey isimlerini verdikleri tiyatroyu yaşatmak olacaktı. Genç bir ekiple yol çıktık ve böyle de devam etmeyi düşünüyoruz. Biz bu işi çok iyi yaparız gibi bir iddaamız yok. Biz efsane bir tiyatronun ismini yaşatmaya ve bu isim altında büyümeye çalışıyoruz. Yılda elli oyunda oynasak iki oyunda oynasak 'Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan tiyatrosu her zaman perdelerini açacak' dedi.

Oyuncu olmaya karar verdiği zaman mesleğin zorlukları yüzünden anne ve babasının ilk önce temkinli yaklaştıklarını ama dedesi Gazanfer Özcan'ın çok mutlu olduğunu belirten Tarık Ündüz, 'Tiyatro kanımda var. Kendimi sahnede tamamlanmış hissediyorum' şeklinde konuştu.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Advertisement