Tiyatro Kanında Var - Son Dakika

Tiyatro Kanında Var

28.04.2018 12:18
Tiyatro Kanında Var, System.String[]

Babası Gazanfer Ündüz, annesi Fulya Ündüz, dedesi Gazanfer Özcan ve anneannesi Gönül Ülkü oyuncuydu.

Tiyatroyu nesilden nesile aktaran bu sanatçı ailenin öyküsü Tarık Ündüz ile devam ediyor. Yakışıklı oyuncuyu Akasya Kültür Sanat'da sahneye çıktığı 'Hırsız' adlı oyununda en büyük rol modeli, hocası ve annesi Fulya Ündüz'de izledi.

Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Tarık Ündüz oyun öncesi gerçekleşen söyleşide: 'Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü maalesef artık aramızda yok. Annemle birlikte oyunu hazırlarken kendi adıma şunu düşündüm. Yapabileceğim en büyük şey isimlerini verdikleri tiyatroyu yaşatmak olacaktı. Genç bir ekiple yol çıktık ve böyle de devam etmeyi düşünüyoruz. Biz bu işi çok iyi yaparız gibi bir iddaamız yok. Biz efsane bir tiyatronun ismini yaşatmaya ve bu isim altında büyümeye çalışıyoruz. Yılda elli oyunda oynasak iki oyunda oynasak 'Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan tiyatrosu her zaman perdelerini açacak' dedi.

Oyuncu olmaya karar verdiği zaman mesleğin zorlukları yüzünden anne ve babasının ilk önce temkinli yaklaştıklarını ama dedesi Gazanfer Özcan'ın çok mutlu olduğunu belirten Tarık Ündüz, 'Tiyatro kanımda var. Kendimi sahnede tamamlanmış hissediyorum' şeklinde konuştu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Tiyatro Kanında Var - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Serenay Sarıkaya'nın giydiği kazak sosyal medyayı ikiye böldü Dev derbide ortalık karıştı! İbra'nın üzerine yürüyen Lukaku zor sakinleştirildi Türkiye'yi ağlatan videosu kurgu çıkan YouTuber Fariz hakkında gözaltına alındı Hatay'da, "kaçak etüt merkezinde çocuğa taciz" iddiasına soruşturma Kılıçdaroğlu, İnce'nin kuracağı partiye katılacağı iddia edilen 3 vekil ile görüştü Hastane korkusundan dolayı kayıplara karışan adam aç susuz halde dağ başında bulundu Selin Ciğerci, reklam yapıp takipçilerini kandırınca sosyal medyada tepki çekti Kocasına kızan Hanife, sosyal medyadan dekolteli pozunu paylaştı