Son dakika Yeditepe Üniversitesi haberleri, Yeditepe Üniversitesi son dakika, son dakika Yeditepe Üniversitesi

Son Dakika Yeditepe Üniversitesi Haberleri

 • Karne ve ara tatil programı hakkında değerlendirmeler
  17 Oca Karne ve ara tatil programı hakkında değerlendirmeler

  Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yelkin Diker Coşkun, karne değerlendirmesinin çatışma konusu yapılmaması gerektiğini belirtti. Karne notlarına kızmanın sonuç değiştirmeyeceğini vurgulayan Coşkun, öğrenciyle birlikte çözüm üretilmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca, ara tatil döneminde öğrencilerin dinlenmeleri ve dengeli bir programla zamanlarını geçirmeleri gerektiğini söyledi. Tatilin amacının dinlenmiş bir zihin ve bedenle okul performansını artırmak olduğunu vurgulayan Coşkun, kitap okumanın en verimli tatil etkinliği olduğunu belirtti.

 • Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı'nda kritik uyarı: Erkek çocukların aşılanması şart
  15 Oca Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı'nda kritik uyarı: Erkek çocukların aşılanması şart

  Rahim ağzı kanserinin önlenebilir bir hastalık olduğunu ve HPV aşısının devlet politikası haline getirilerek aşılama programına girmesi gerektiğini söyleyen Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Ünal, HPV aşısının hem erkek hem de kız çocuklarına erken yaşta yapılmasının önemine işaret etti.

 • Finansal Okuryazarlık Derneği Başkanı Gençlere Önerilerde Bulundu
  10 Oca Finansal Okuryazarlık Derneği Başkanı Gençlere Önerilerde Bulundu

  Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği Başkanı Zekeriya Öztürk, gençlere harcama yapmadan önce 'İstek mi ihtiyaç mı?' sorusunu sormalarını önerdi. Ayrıca, bütçe yapma, birikim yapma, birikimi yatırıma yönlendirme, tasarruf etme ve sabırlı olma gibi konuları da vurguladı. Öztürk ayrıca, Türkiye'de hesap sahipliği oranının yüzde 74 olduğunu ancak kadınlarda bu oranın yüzde 63 olduğunu belirtti. Gençlerin finansal okuryazarlık düzeyinin düşük olduğunu ifade eden Öztürk, finansal bilginin davranışa dönüşmediği sürece etkili olmayacağını söyledi.

 • Ressam Pınar Kuseyri'nin 'Doğanın Nefesi' Temalı Sergisi Yoğun İlgi Görüyor
  08 Oca Ressam Pınar Kuseyri'nin 'Doğanın Nefesi' Temalı Sergisi Yoğun İlgi Görüyor

  Ressam Pınar Kuseyri'nin SANKO Sanat Galerisi'nde açtığı 'Doğanın Nefesi' temalı resim sergisi, sanatseverlerden büyük ilgi görüyor. Sergide 35 eser yer alırken, Kuseyri eserlerinde Uzakdoğu felsefesini ön plana çıkardığını belirtti. Gaziantep'te sergisine ilgi gösteren sanatseverlere teşekkür eden Kuseyri'nin sergisi, 12 Ocak 2024 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

 • Balon Balığı Zehirlenmelerine Dikkat!
  05 Oca Balon Balığı Zehirlenmelerine Dikkat!

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde balon balığı yiyen bir aile zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Balon balığının içerisinde bulunan tetrodotoksin zehri oldukça güçlüdür ve küçük bir miktar bile ölüme yol açabilir. Balon balığı normalde tüketilmemesi gereken bir balık türüdür ve yüzde 70'i ölümle sonuçlanır. Balon balığı yedikten sonra sinir sistemi kanallarını bloke ederek uyuşma, bulantı, kas felci gibi belirtilere neden olur. İlk müdahale kolay değildir ve hastaneye ambulansla gidilmelidir. Balon balığının popülasyonunu azaltmak için önlemler alınmalı ve bilinmeyen balıkların tüketilmemesi gerekmektedir.

 • Prof. Dr. Gonca Kızılkaya Cumaoğlu: Sosyal medya çocukların hayatlarına olumlu katkı yapabilir
  04 Oca Prof. Dr. Gonca Kızılkaya Cumaoğlu: Sosyal medya çocukların hayatlarına olumlu katkı yapabilir

  Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Gonca Kızılkaya Cumaoğlu, sosyal medyanın çocukların hayatlarına olumlu katkı yapmasının nasıl sağlanabileceğini anlattı. Ayrıca, sosyal medyanın zararlarına da değinen Cumaoğlu, sosyal medyanın iyi yönetilmesi için önerilerde bulundu.

 • Ressam Pınar Kuseyri'nin 'Doğanın Nefesi' Sergisi SANKO Sanat Galerisi'nde
  03 Oca Ressam Pınar Kuseyri'nin 'Doğanın Nefesi' Sergisi SANKO Sanat Galerisi'nde

  Ressam Pınar Kuseyri, tuval üzerine karışık tekniklerle yaptığı eserlerinden oluşan 'Doğanın Nefesi' temalı sergisini SANKO Sanat Galerisi'nde sanatseverler ile buluşturdu. Kuseyri, sergi açılışında yaptığı konuşmada, sanatın birleştirici gücünün toplumsal gelişim açısından büyük önem taşıdığını söyledi. Eserlerinde Uzakdoğu felsefesinin etkisini hissettiren Kuseyri, doğanın detaylarını soyutlamalar ve renk vurgusuyla sunarak izleyiciye farklı bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor. Sergi, 12 Ocak 2024 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

 • Bursa Çekirge Devlet Hastanesi'nde baba ve kız birlikte çalışıyor
  28 Ara Bursa Çekirge Devlet Hastanesi'nde baba ve kız birlikte çalışıyor

  Bursa Çekirge Devlet Hastanesi'nde 20 yıldır beyin cerrahi uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Mehmet Oğuz Selçuk ile Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan kızı Dr. Çağla Selçuk birlikte çalışmanın mutluluğunu yaşıyor.

 • SANKO Sanat Galerisi'nde 'Paşalar-Kuvayi Milliye' Resim Sergisi
  25 Ara SANKO Sanat Galerisi'nde "Paşalar-Kuvayi Milliye" Resim Sergisi

  Ressam Kemal Kara, Gaziantep'in Kurtuluşunun 102'nci yıl dönümü dolayısıyla Nesilden Nesile Aktarım Temalı "Paşalar-Kuvayi Milliye" resim sergisini SANKO Sanat Galerisi'nde açtı.

 • DOSYA HABER/İSTANBUL'UN ULAŞIM SORUNU - Trafik İstanbulluların ömrünün 3,5 yılını çalıyor
  20 Ara DOSYA HABER/İSTANBUL'UN ULAŞIM SORUNU - Trafik İstanbulluların ömrünün 3,5 yılını çalıyor

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) ve Yeditepe Üniversitesi akademisyenlerinin oluşturduğu "Dataritim Veri Araştırmaları Grubu"nun, 9 yıl boyunca izlediği İstanbul trafiğine ilişkin hazırladığı rapora göre megakentte...

 • Bakırköy Ata Spor Kulübü 'Sporun Enleri 2023' ödülleri sahiplerini buldu
  19 Ara Bakırköy Ata Spor Kulübü 'Sporun Enleri 2023" ödülleri sahiplerini buldu

  Bakırköy Ata Spor Kulübü'nün düzenlediği ve bu yıl 5'incisi gerçekleştirilen "Sporun Enleri 2023" töreninde ödüller sahiplerini buldu.

 • Bakırköy Ata Spor Kulübü'nün İHA Spor Servisi'ne iki ödül
  19 Ara Bakırköy Ata Spor Kulübü'nün İHA Spor Servisi'ne iki ödül

  Bakırköy Ata Spor Kulübü'nün düzenlediği 'Sporun Enleri 2023' töreninde İhlas Haber Ajansı (İHA) Spor Servisi'ne iki ödül verildi.

 • İyot eksikliği yaşam kalitesini derinden etkiliyor
  19 Ara İyot eksikliği yaşam kalitesini derinden etkiliyor

  İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülden Yürüyen, iyot eksikliğinin tiroid hormonlarının sentezi için gereken önemli bir sorun olduğunu belirtti.

 • Bakan Yardımcısı Boyraz: Hava, deniz ve karayolları baş döndürücü hızla gelişiyor
  14 Ara Bakan Yardımcısı Boyraz: Hava, deniz ve karayolları baş döndürücü hızla gelişiyor

  Yeditepe Üniversitesi ve Dış Ticarete Yön Verenler Derneği (DIŞYÖNDER) iş birliğiyle 'Cumhuriyet'in 100'üncü Yılında Türkiye'de Ticari ve Lojistik Faaliyetlerin Sürdürülebilirliği ve Gelecek Vizyonu' panelinin açılışında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz,...

 • Türk-Yunan Medya ve Akademi Forumu Atina'da düzenlendi
  12 Ara Türk-Yunan Medya ve Akademi Forumu Atina'da düzenlendi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un video mesajla katıldığı Türk-Yunan Medya ve Akademi Forumu'nda Türk-Yunan ilişkilerinde yeni dönemde medya ve akademinin rolü ele alındı.

 • Sürdürülebilirlik üniversitelerin rekabet alanlarından biri haline geliyor
  12 Ara Sürdürülebilirlik üniversitelerin rekabet alanlarından biri haline geliyor

  ?????????????? GÜLSELİ KENARLI - Üniversiteleri, hayata geçirdikleri sürdürülebilir uygulamalara göre derecelendiren "UI GreenMetric Dünya Yeşil Üniversiteler Sıralama Sistemi"nde Türk yükseköğretim kurumlarının daha üst sıralarda yer alabilmesi için rapor hazırlayan akademisyenler, uzun...

 • 'Direnç geliştiğinde hipertansiyonun yarattığı hasar katlanarak artıyor '
  11 Ara "Direnç geliştiğinde hipertansiyonun yarattığı hasar katlanarak artıyor "

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre 1,3 milyar kişi hipertansiyonla yaşıyor ve bu hastaların da yüzde 10-12'sini dirençli hipertansiyon hastaları oluşturuyor.

 • Uzmanlar, 'Matematik gerçek hayatta ne işe yarar?' sorusunu yanıtladı
  11 Ara Uzmanlar, 'Matematik gerçek hayatta ne işe yarar?' sorusunu yanıtladı

  Genelde öğrencilerin korkulu rüyası olan matematik tarih boyunca insanlara birçok alanda kolaylık sağladı.

 • UNWomen Türkiye Direktörü Varbanova: Kadın erkek eşitliğini yakalamamız 100 yılı bulabilir
  07 Ara UNWomen Türkiye Direktörü Varbanova: Kadın erkek eşitliğini yakalamamız 100 yılı bulabilir

  'WALD Uluslararası E-Parlamento 6'ncı Gençlik Oturumu', 'Küresel Dünyada Kadın ve Liderlik' temasıyla Yeditepe Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

 • Eskişehir Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri
  06 Ara Eskişehir Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri

  Eskişehir Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri, Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Fuaye Alanı'nda lise öğrencilerine kapılarını açtı. Etkinlikte Eskişehir'deki üniversitelerin yanı sıra farklı illerden gelen 12 üniversitenin temsilcileri okullarını tanıttı. Öğrenciler, gün boyu süren seminer ve atölyelere katıldı.

 • Uzmanı aşırı iklim olaylarına karşı uyardı: Kentler acilen dirençli hale getirilmeli
  05 Ara Uzmanı aşırı iklim olaylarına karşı uyardı: Kentler acilen dirençli hale getirilmeli

  Aşırı hava olaylarının Türkiye'nin pek çok şehrini etkilediğini ve ülkenin de içinde yer aldığı Akdeniz Havzası'nın iklim değişikliğine karşı en kırılgan bölgelerden biri olduğunu belirten Dr. Öğr.

 • Uzmanı uyardı: Zorbalık yapan çocukların da yardıma ihtiyacı var
  30 Kas Uzmanı uyardı: Zorbalık yapan çocukların da yardıma ihtiyacı var

  Zorbalık yapan çocukların şiddet eğilimli, ani ve tahmin edilemez eylemlerde bulunduğunu ve bu çocukların da yardıma ihtiyaç duyduklarını söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Ayşen Köse, "Zorbalık yapan çocuklar, aslında çoğunlukla güçsüzlük ve utanç duyguları içindedirler.

 • İnşaatlarda tasarım, müteahhitlik ve denetim firmaları birbirinden bağımsız olmalı
  27 Kas İnşaatlarda tasarım, müteahhitlik ve denetim firmaları birbirinden bağımsız olmalı

  Türkiye'nin deprem ülkesi olması nedeniyle yapıların nasıl inşa edildiği büyük önem taşıyor.

 • Dünya Çocuk Hakları Günü: Çocukların en temel hakkı 'yaşam hakkı' hiçe sayılıyor
  20 Kas Dünya Çocuk Hakları Günü: Çocukların en temel hakkı 'yaşam hakkı' hiçe sayılıyor

  Birleşmiş Milletler'in bu yılki 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü ana teması 'her çocuk için, her hak' olarak belirlendi.

 • Antibiyotik Direnci Halk Sağlığını Tehdit Ediyor
  17 Kas Antibiyotik Direnci Halk Sağlığını Tehdit Ediyor

  Antibiyotik direnci, insan ömrünün uzamasını sağlayan ilaçlara karşı önemli bir sorun olarak dünyayı tehdit ediyor. Antibiyotik direncinin ekonomik kayıplara da neden olduğu belirtiliyor. Çözüm için multidisipliner yaklaşım gerektiği vurgulanıyor.

 • İSTANBUL-?TEKNOLOJİ, TEKSTİL SEKTÖRÜNÜN DÜNYAYI KİRLETMESİNİN ÖNÜNE GEÇEBİLİR?
  07 Kas İSTANBUL-?TEKNOLOJİ, TEKSTİL SEKTÖRÜNÜN DÜNYAYI KİRLETMESİNİN ÖNÜNE GEÇEBİLİR?

  Yeditepe Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü tarafından 'Moda Tasarımında Sürdürülebilirlik' konulu seminer düzenlendi.

 • 'Eklem ağırlarının en sık sebebi kıkırdak aşınmasıdır'
  06 Kas "Eklem ağırlarının en sık sebebi kıkırdak aşınmasıdır"

  Dünyada en sık görülen eklem ağrısı sebeplerinden biri kıkırdak aşınması halk arasındaki tabiri ile kireçlenmedir.

 • MSI Sailing Team, Cumhuriyet 100. Yıl Kupası'nın sahibi oldu
  30 Eki MSI Sailing Team, Cumhuriyet 100. Yıl Kupası'nın sahibi oldu

  Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı 4. Uluslararası Yat Yarışları'nda MSI Sailing Team, Cumhuriyet 100. Yıl Kupası'nı kazandı. Yarışlarda büyük başarı elde eden takım aynı zamanda özel bir ödülün de sahibi oldu. Yarışlar, İstanbul Boğazı'nda düzenlenen korteje katılım ve Moda-Adalar parkurunda devam etti. Törenle birlikte Muğla ve İstanbul etaplarında dereceye giren takımlara ödülleri sunuldu. Ayrıca, üniversite ve kadın kategorilerinde de özel ödüller verildi.

 • 'Türkiye e-Devlet Kıyaslama Raporu'nda 10'uncu sırada'
  26 Eki "Türkiye e-Devlet Kıyaslama Raporu'nda 10'uncu sırada"

  10'uncu Uluslararası Yönetim Bilişim Sistemleri Konferansı'na katılan Kamu Bilişim Derneği Başkanı Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin, Türkiye'deki kamuda dijital dönüşüm çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 • Yeditepe Üniversitesi'nde Cumhuriyetin 100. Yılı Kutlamaları
  24 Eki Yeditepe Üniversitesi'nde Cumhuriyetin 100. Yılı Kutlamaları

  Yeditepe Üniversitesi'nde düzenlenen Cumhuriyetin 100'üncü yılı kutlama etkinliğine birçok akademisyen, öğrenci ve çalışan katıldı. Törenin açılışını yapan Yeditepe Üniversitesi Kurucu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan, Cumhuriyetin korunması ve Atatürk'ün hayal ettiği gençliğin yetiştirilmesinin önemine vurgu yaptı. Törende, Cumhuriyetin 100. yılına özel hazırlanan pulun hediye edilmesi ve çeşitli etkinlikler düzenlenmesiyle kutlamalar devam etti.

 • Luma Kısa Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
  23 Eki Luma Kısa Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

  Luma Kısa Film Festivali, öğrencilerin hayal ettikleri kısa film projelerini gerçekleştirmeleri ve genç yetenekleri teşvik etmek amacıyla düzenlendi. Festivalde Kısa Film Yarışması, Kısa Film Senaryo Yarışması ve Uzun Metraj Senaryo Yarışması dallarında ödüller verildi. Festivalde yapılan söyleşilerde oyuncular ve yapımcılar öğrencilerle bir araya geldi. Jüri değerlendirmesinin ardından festivalin kazananları belirlendi ve ödüller sahiplerine takdim edildi.

 • '21. Yüzyılda Uluslararası Göç Konferansı'
  17 Eki "21. Yüzyılda Uluslararası Göç Konferansı"

  Yeditepe Üniversitesi Küresel Eğitim ve Kültür Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KEKAM) Müdürü Doç. Dr.

 • Dijital Dünya İle Sağlıklı İlişki Kurmanın Yolları
  25 Eyl Dijital Dünya İle Sağlıklı İlişki Kurmanın Yolları

  Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Serdar Körük, teknolojinin gelişimiyle insanlığın son 20 yılda doğadan, somut gerçeklikten, yüz yüze iletişimden, alışılagelmiş ilişki biçimlerinden, çalışma alışkanlıklarından kendini ayrıştırdığını belirtti. Dijital dünyayla kurulan ilişkinin sağlıklı olması ve temellerinin çocukluk ve ergenlik döneminde atılması gerektiğini vurgulayan Körük, dijital detoks adımlarını önerdi ve dijital dünyanın gerçek hayattaki pekiştiricilerin yerini alamayacağını ifade etti.

 • 'Afetlerin önceden tespit edilebilmesi için özel yazılım sistemleri geliştirilebilir'
  23 Eyl "Afetlerin önceden tespit edilebilmesi için özel yazılım sistemleri geliştirilebilir"

  Bu yıl 17'nci Avrupa Yazılım Mimarisi Konferansı Yeditepe Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

 • 'Omurilik yaralanması, idrar kaçırma ile de kendini gösterebilir'
  21 Eyl "Omurilik yaralanması, idrar kaçırma ile de kendini gösterebilir"

  Omurilik hasarı belirtilerinin kişiden kişiye farklılık gösterebildiğini ve yaralanmanın konumu ve ciddiyet derecesine bağlı olarak değişebileceğini ifade eden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Öğr.

 • Kocaeli Sahillerinde Cankurtaran Ekipleri 2 Bin 197 Kişiye Müdahale Etti
  20 Eyl Kocaeli Sahillerinde Cankurtaran Ekipleri 2 Bin 197 Kişiye Müdahale Etti

  Kocaeli sahillerinde görev yapan cankurtaran ekipleri, yaz sezonu boyunca boğulma tehlikesi geçiren 2 bin 197 kişiye müdahale etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Kocaeli Sahilleri Su Kazaları Engelleme Merkezi (KOSKEM) ekipleri, 13 bölgede hizmet vererek can güvenliği sağladı.

 • 'Rosacea, kişiye özel uygulanacak doğru tedavilerle kontrol altına alınabilir'
  18 Eyl "Rosacea, kişiye özel uygulanacak doğru tedavilerle kontrol altına alınabilir"

  Yüzde yoğun kızarıklıkla kendini gösteren ve zaman zaman alerji ya da farklı bir cilt hastalığı ile karıştırılabilen Rosacea (Gül hastalığı) yaygın ve kronik bir sorun. Semptomları etkili bir şekilde kontrol edebilmenin mümkün olabileceğini söyleyen Deri Hastalıkları Uzmanı Dr.

 • Yeditepe Üniversitesi ve YASAD Yazılım Alanında İş Birliği Yapacak
  15 Eyl Yeditepe Üniversitesi ve YASAD Yazılım Alanında İş Birliği Yapacak

  Yeditepe Üniversitesi ve Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) yazılım alanında iş birliği protokolü imzaladı. Bu iş birliği ile yazılım alanının gelişimine katkı sağlanacak, sektörün nitelikli insan kaynağı ihtiyacı karşılanacak ve ihracat potansiyeli artırılacak. Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, YASAD Yönetim Kurulu Gönül Kamalı ve diğer yetkililerin katıldığı imza töreninde, yazılım ve bilişim alanının önemi vurgulandı. Ayrıca törende YASAD'ın Türk Yazılım Eserleri çalışması da takdim edildi.

 • İSTANBUL-UZMANI UYARDI: AYAK BİLEĞİNDEKİ AĞRILAR FARKLI HASTALIKLARIN HABERCİSİ OLABİLİR
  14 Eyl İSTANBUL-UZMANI UYARDI: AYAK BİLEĞİNDEKİ AĞRILAR FARKLI HASTALIKLARIN HABERCİSİ OLABİLİR

  Ayak bileği ağrılarının birçok sebepten kaynaklandığını ve farklı hastalıklar hakkında bilgi verebileceğini ifade eden Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Burak Çağrı Aksu, 'Bu noktada önemli olan ağrının aktiviteyle ilişkisinin olup olmadığıdır.

 • Dünya Sepsis Günü: Milyonlarca insanın hayatına mal oluyor, saniyeler hayat kurtarıyor
  12 Eyl Dünya Sepsis Günü: Milyonlarca insanın hayatına mal oluyor, saniyeler hayat kurtarıyor

  Sepsis konusunda farkındalık ve bakım konusunda büyük ilerleme kaydedilmesine rağmen sepsis hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde yaygın ve az tanınan hastalıklardan biri olmaya devam ediyor.

 • Yeditepe Üniversitesi Mezunu Şef Eda Tunç, Australasia Tapas Yarışması'nda Birinci Oldu
  12 Eyl Yeditepe Üniversitesi Mezunu Şef Eda Tunç, Australasia Tapas Yarışması'nda Birinci Oldu

  Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü mezunu Şef Eda Tunç, Yeni Zelanda malzemeleriyle baklavayı yorumlayarak 5. Australasia Tapas Yarışması'nda birincilik ödülünü kazandı. Tunç, Yeni Zelanda king somonu, limonlu horopito şurubu, kawakawa yeşil yağı ve ayranla birleştirerek hazırladığı 'Herkes için Baklava' isimli yemeğiyle jüri heyetinin beğenisini kazandı. Tunç, 2023 Avustralasya Tapas Şampiyonu unvanını elde ederek Kasım ayında Dünya Tapas Şampiyonası'nda Avustralasya'yı temsil edecek.

 • ESREA Uluslararası Yetişkin Eğitimi Konferansı Yeditepe Üniversitesi'nde başladı
  08 Eyl ESREA Uluslararası Yetişkin Eğitimi Konferansı Yeditepe Üniversitesi'nde başladı

  Avrupa Yetişkin Eğitimi Araştırmaları Derneği (ESREA), Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Yetişkin Eğitimi Derneği, Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi dergisi EDU7 ve Yetişkin Eğitimi Dergisi tarafından düzenlenen 'Krizler ortasında yetişkin eğitimi' temalı uluslararası konferans...

 • Dr. Schär, Türkiye'deki ilk fabrikasını açtı
  07 Eyl Dr. Schär, Türkiye'deki ilk fabrikasını açtı

  Dr. Schär, İstanbul Sancaktepe'deki fabrikasıyla hem glutensiz ürünleri daha erişilebilir hale getirmeyi hem de Türkiye'yi glutensiz gıda üssü yapmayı amaçlıyor.

 • Uzmanı uyardı: Gastrit sandığınız ağrının asıl sebebi safra kesesi taşı olabilir
  04 Eyl Uzmanı uyardı: Gastrit sandığınız ağrının asıl sebebi safra kesesi taşı olabilir

  Gastrit ağrısı ile safra kesesi taşı ağrısının zaman zaman karışabildiğini hatırlatan Genel Cerrahi uzmanı Doç. Dr. Kinyas Kartal, "Hastalarımız, çektiği ağrıyı mide sorunlarıyla karıştırabildiği için midelerini rahatlatıcı bazı ilaçlar kullanabiliyor.

 • PTT'den 'Yeditepe Üniversitesi Cumhuriyetimizin 100. Yılını Kutluyoruz' konulu özel gün zarfı
  01 Eyl PTT'den "Yeditepe Üniversitesi Cumhuriyetimizin 100. Yılını Kutluyoruz" konulu özel gün zarfı

  PTT AŞ tarafından "Yeditepe Üniversitesi Cumhuriyetimizin 100. Yılını Kutluyoruz" konulu özel gün zarfı tedavüle sunuldu.

 • ANEVRİZMANIN GENETİK ŞİFRELERİNİ ÇÖZECEK TÜRK
  27 Ağu ANEVRİZMANIN GENETİK ŞİFRELERİNİ ÇÖZECEK TÜRK

  DÜNYANIN en önemli bilim insanları arasında gösterilen ABD'deki Yale Tıp Fakültesi Beyin Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı ve Nörogenetik Programı Eş Direktörü Prof. Dr.

 • İstanbul, Beyin Cerrahisi Toplantılarına Ev Sahipliği Yapıyor
  23 Ağu İstanbul, Beyin Cerrahisi Toplantılarına Ev Sahipliği Yapıyor

  İstanbul, beyin cerrahisi alanında üç ayrı konunun ele alınacağı toplantılara ev sahipliği yapıyor. Türk Nöroşirurji Derneği ve Yeditepe Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek toplantılarda, yarı oturur pozisyonda yapılacak beyin ameliyatları ön plana çıkıyor. Toplantılarda, beyin cerrahisinin geleceği, mikronöroşirürjinin geleceği, uluslararası Rhoton Topluluğu buluşması ve beyin cerrahisinde yarı oturur pozisyon gibi konular ele alınacak. Ayrıca, mikroskopun beyin cerrahisinde kullanılmasıyla büyük bir dönüm noktası yaşandığı ve Türk beyin cerrahisi alanının dünyada yüksek bir noktada olduğu vurgulanmıştır.

 • Prof. Dr. Karabudak: MS tedavi edilebilir bir hastalık
  15 Ağu Prof. Dr. Karabudak: MS tedavi edilebilir bir hastalık

  Daha çok genç nüfusun hastalığı olan Multipl Skleroz (MS) tanı ve tedavisi konusunda son 10 yılda önemli gelişmeler yaşandığına işaret eden Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Rana Karabudak, erken tanı alan hastalarda çok daha yüz güldürücü sonuçlara ulaşılabildiğini söyledi.

 • Cumhuriyetin 100'üncü yılına özel pul tasarlandı
  11 Ağu Cumhuriyetin 100'üncü yılına özel pul tasarlandı

  Yeditepe Üniversitesi tarafından cumhuriyetin 100'üncü yılına özel tasarlanan pul PTT tarafından basıldı. Pulda Atatürk, barış kuşu ve zeytin dalı yer alıyor ve barışın önemi vurgulanıyor. Pulun tasarımını yapan Dr. Öğr. Üyesi Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Yeditepe Üniversitesi tarafından hazırlanan bu pulun koleksiyonerler ve herkes tarafından saklanmak isteneceğine inandığını belirtti. Pul, Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına hediye olarak verildi.

 • Yeditepe Üniversitesi, Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Pul Basıldı
  11 Ağu Yeditepe Üniversitesi, Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Pul Basıldı

  Yeditepe Üniversitesi tarafından cumhuriyetin 100'üncü yılına özel tasarlanan pul PTT tarafından basıldı. Pulda Atatürk, barış kuşu ve zeytin dalı yer alırken, 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' felsefesi vurgulandı. Tasarımın yaratıcısı Dr. Öğr. Üyesi Gürbüz Doğan Ekşioğlu, pulun basılmasından gurur duyduğunu belirtti. Pul, Yeditepe Üniversitesi tarafından Cumhuriyetin 100'üncü yılına hediye olarak verildi.

 • Epilepsi Belirtileri Hakkında Farkındalık Oluşturmak Önemli
  10 Ağu Epilepsi Belirtileri Hakkında Farkındalık Oluşturmak Önemli

  Nöroloji uzmanı Prof. Dr. Berrin Aktekin, epilepsinin sadece sara krizleriyle değil, kısa süreli kötü koku, baş dönmesi, davranış ve duygulanım değişiklikleri gibi belirtilerle de kendini gösterebileceğini belirtti. Epilepsi vakalarının yarısını oluşturan fokal epilepsili hastaların tanı konmadan önce araç kullanırken kaza riski olduğunu vurgulayan Aktekin, epilepsi belirtilerinin fark edilmesi ve nöroloji uzmanına başvurulması gerektiğini söyledi.

 • Ayça Ayşin Turan'ın sevgilisi Mehmet Aslan kimdir?
  07 Ağu Ayça Ayşin Turan'ın sevgilisi Mehmet Aslan kimdir?

  Kader Bağları dizisiyle ekranlara dönmeye hazırlanan Ayça Ayşin Turan'ın adı siyasete yönelen Mehmet Aslan ile anılıyor. Mehmet Aslan, Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan'ın oğlu olup, oyunculuk yapmanın yanı sıra ailesinden kalan şirketin başında da yer almaktadır. Ayrıca siyasete atılarak MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı görevine gelmiştir. İkili, aşk iddialarını yalanlasa da samimi görüntülerle tekrar gündeme gelmiştir.

 • Aşırı sıcaklarda susuzluğu gidermeye yardımcı olan besinler
  05 Ağu Aşırı sıcaklarda susuzluğu gidermeye yardımcı olan besinler

  Diyetisyen Buket Ertaş Sefer, yazın terleme ve su kaybıyla sıvı ihtiyacının daha da artığını söyledi.

 • Yenidoğan dönemindeki işitme kaybı konjenital CMV enfeksiyonuna işaret edebilir
  03 Ağu Yenidoğan dönemindeki işitme kaybı konjenital CMV enfeksiyonuna işaret edebilir

  Dünya genelinde her yaştan bireyi etkilemesine karşın yeterince tanınmayan Sitomegalovirüs (CMV) özellikle gebelik döneminde karşılaşıldığında bebeği de etkileyebiliyor.

 • Plajda hayat nöbeti...Turistler denize, cankurtaranlar nöbete
 • 'Hepatitte aşılama, kronik enfeksiyonları önlemede yüzde 95 etkili'
  28 Tem "Hepatitte aşılama, kronik enfeksiyonları önlemede yüzde 95 etkili"

  Dünya geneli için ciddi bir halk sağlığı sorunu olmaya devam eden hepatit virüsleri gerekli önlem alınmazsa hayatı tehdit eder boyutlara ulaşabiliyor.

 • Azerbaycanlı şehit çocukları İstanbul'da eğitim alıyor
  27 Tem Azerbaycanlı şehit çocukları İstanbul'da eğitim alıyor

  Azerbaycan'da Karabağ Savaşı'nda şehit düşenlerin çocukları, Yeditepe Üniversitesi'nde düzenlenen Lise Yaz Okulu'nda eğitim almak için İstanbul'a geldi. SOCAR Türkiye baş ofisinde CV hazırlama, mülakat teknikleri ve iş dünyasında beklenen yetkinlikler konusunda dersler aldılar.

 • Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi açıldı
  24 Tem Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi açıldı

  Yeditepe Üniversitesi, tüm sektörlerde aranan yetkin yazılımcı ve bilişimci ihtiyacının karşılanmasına katkı vermek amacıyla Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi'ni açtı.

 • 'Endometrioziste elektromanyetik stimülasyon yöntemiyle olumlu sonuç alınabiliyor'
  24 Tem "Endometrioziste elektromanyetik stimülasyon yöntemiyle olumlu sonuç alınabiliyor"

  Dünyada yaklaşık 190 milyon kadının endometriozis ve buna bağlı olarak pelvik ağrıyla yaşamak durumunda kaldığını söyleyen Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Erkut Attar, bu grup hasta için kullanılmaya başlanan elektromanyetik stimülasyon yöntemi hakkında bilgi verdi.

 • Uzmanından sağlıklı beyin için 8 öneri
  22 Tem Uzmanından sağlıklı beyin için 8 öneri

  Hem bilişsel hem de fiziksel işlevleri en iyi şekilde gerçekleştirmek için beyin sağlığının korunması gerekiyor.

 • Sıcak ve Soğuk Ortamların Sağlığa Etkisi
  21 Tem Sıcak ve Soğuk Ortamların Sağlığa Etkisi

  Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Ü. Seha Akduman, sıcak ve soğuk ortamların sağlık üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekti. Ani ısı değişikliklerinin özellikle akciğer sorunu olan hastaları daha fazla etkilediğini belirten Akduman, ortamın 20 derecenin altında soğutulmaması gerektiğini söyledi. Ayrıca, sıcak ve nemli hava solunum sistemi ve bağışıklık sistemini baskılayarak hastalıkların artmasına neden oluyor. Klimalı ortamlarda çalışanların sıcak ortama geçerken dikkat etmeleri gerektiğini vurgulayan Akduman, astım ve KOAH hastalarının ataklarını azaltmak için önlemler alması gerektiğini belirtti.

 • Azerbaycanlı Şehit Çocukları Yeditepe Üniversitesi'nde Eğitim Alıyor
  20 Tem Azerbaycanlı Şehit Çocukları Yeditepe Üniversitesi'nde Eğitim Alıyor

  Azerbaycan'da Karabağ Savaşı'nda şehit düşenlerin çocukları, Yeditepe Üniversitesi'nde düzenlenen Lise Yaz Okulu'nda eğitim almak için İstanbul'a geldi. 15 öğrenci, hukuk, kodlama, Mini MBA gibi alanlarda eğitim alıyor. Şehit eşlerinin yer aldığı STK Zafer'in Başkanı ve Azerbaycan Barolar Birliği Yönetim Kurulu üyesi Avukat Sevinç Alizade Orucova, Karabağ Savaşı'nı anlatan bir kitap hediye etti. Azerbaycanlı öğrenciler, Türk gençleriyle tanışıp sosyalleşiyor ve projeler hazırlayarak yarışmalara katılıyor. Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Can Tansel Kaya, Azerbaycanlı öğrencileri misafir etmekten büyük kıvanç duyduklarını belirtti.

 • Yeditepe Üniversitesi Rektörü, Gıda Güvenliği İçin Uluslararası Bir İmza Atıyor
  20 Tem Yeditepe Üniversitesi Rektörü, Gıda Güvenliği İçin Uluslararası Bir İmza Atıyor

  Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, üniversite kampüslerinde gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla oluşturulan Presidents United to Solve Hunger (PUSH) konsorsiyumu bildirisini imzaladı. Türkiye'den imza atan ilk ve tek rektör olan Prof. Dr. Bingöl, bu imza ile birlikte dünya genelindeki üniversite rektörleriyle birlikte çalışarak açlıkla mücadele ve gıda güvenliği konularında çözümler üreteceklerini belirtti. Yeditepe Üniversitesi, kamu ve özel sektörle iş birlikleri yaparak Türkiye genelindeki kampüslerde gıda güvenliğini sağlamak için adımlar atacak ve öğrencileri de bu çalışmalara dahil edecek.

 • Luma Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı
  19 Tem Luma Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

  Hayal ettiği kısa film projelerini gerçekleştirmek isteyen öğrencileri desteklemek ve genç yetenekleri teşvik etmek amacıyla düzenlenen Luma Kısa Film Festivali, 17-20 Ekim 2023 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek. Festivalde kısa film yarışması, kısa film senaryosu yarışması ve uzun metraj film senaryosu yarışması kategorilerinde yarışmalar düzenlenecek. Başvurular 18 Temmuz-3 Eylül tarihleri arasında festivalin internet adresi üzerinden yapılabilecek. Festival kapsamında kısa film gösterimleri, söyleşiler ve atölye çalışmaları da düzenlenecek.

 • Luma Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı
  19 Tem Luma Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

  Hayal ettiği kısa film projelerini gerçekleştirmek isteyen öğrencileri desteklemek ve genç yetenekleri teşvik etmek amacıyla düzenlenen Luma Kısa Film Festivali, 17-20 Ekim 2023 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek. Festivalde kısa film yarışması, kısa film senaryosu yarışması ve uzun metraj film senaryosu yarışması kategorilerinde yarışmalar düzenlenecek. Başvurular 18 Temmuz-3 Eylül tarihleri arasında festivalin internet adresi üzerinden yapılabilecek. Festival kapsamında kısa film gösterimleri, söyleşiler ve atölye çalışmaları da düzenlenecek.

 • Prof. Dr. Bombacı: Ortopedik ameliyatlarda robotik cerrahinin kullanım alanı genişliyor
  17 Tem Prof. Dr. Bombacı: Ortopedik ameliyatlarda robotik cerrahinin kullanım alanı genişliyor

  Kıkırdak bozulması sebebiyle orta ve ileri yaşta ortaya çıkan eklem bozukluklarının, ileri teknoloji cerrahi yöntemlerle daha etkili bir şekilde tedavi edilebildiğini belirten Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Prof. Dr.

 • 'Kalp krizi sonrasında yaşam kaybı kadınlarda erkeklerden daha fazla'
  11 Tem "Kalp krizi sonrasında yaşam kaybı kadınlarda erkeklerden daha fazla"

  Kalp hastalıklarının menopoz öncesindeki kadınlarda daha seyrek görülmesinin 'kadın olmanın kalp hastalıklarına karşı koruma sağladığına' dair yanlış bir kanıya yol açtığını söyleyen Kardiyoloji Uzmanı Dr.

 • PROF. DR. SULTAN ÜZELTÜRK: 'YAPAY ZEKA YARGI KARARLARINI VEREMEZ, İNSANİ BAKIŞ AÇISI LAZIM?
  06 Tem PROF. DR. SULTAN ÜZELTÜRK: 'YAPAY ZEKA YARGI KARARLARINI VEREMEZ, İNSANİ BAKIŞ AÇISI LAZIM?

  Yapay zeka uygulamalarıyla hayatımızın her alanına girdi.

 • Prof. Dr. Sultan Üzeltürk: 'Yapay zeka yargı kararlarını veremez, insani bakış açısı lazım'
  06 Tem Prof. Dr. Sultan Üzeltürk: "Yapay zeka yargı kararlarını veremez, insani bakış açısı lazım"

  Yapay zeka uygulamalarıyla hayatımızın her alanına girdi.

 • Ruhsal bağışıklığı güçlü tutmak için 9 öneri
  05 Tem Ruhsal bağışıklığı güçlü tutmak için 9 öneri

  p>Ruh sağlığının da bağışıklık sistemi üzerinde etkisi olduğunu hatırlatan Uzman Klinik Psikolog ve Diyetisyen Merve Öz, "Ruhsal olarak kötü hissettiğimizde hastalıklara daha kolay yakalanabiliriz. Bu noktada ruhsal bağışıklığımızı güçlendirmenin genel sağlığımıza da yarar sağlar" dedi.

 • Uzmanından tiroit kanseri uyarısı: Nodülün boyutu 4 cm'den fazlaysa dikkat
  03 Tem Uzmanından tiroit kanseri uyarısı: Nodülün boyutu 4 cm'den fazlaysa dikkat

  p> Tiroit kanserinin kan tahlilleriyle değil ancak ultrason ile ortaya çıkabileceğini belirten Endokrin Cerrahi uzmanı Prof. Dr. Erhan Ayşan, kansere sebep olan nodüllerin boyutu ile ilgili uyarılarda bulundu.

 • Pandemiyle girişimciliği kariyer olarak görenlerin sayısı yüzde 17 düştü
  26 Haz Pandemiyle girişimciliği kariyer olarak görenlerin sayısı yüzde 17 düştü

  Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esra Karadeniz'in öncülüğünde girişimcilik faaliyetini ölçmek ve izlemek için uluslararası araştırma projesi olan Küresel Girişimcilik Monitörü (GEM) Türkiye raporunu hazırladı.

 • Uzmanı myastenia gravis hastalığına karşı uyardı: Kas güçsüzlüğüne dikkat
  23 Haz Uzmanı myastenia gravis hastalığına karşı uyardı: Kas güçsüzlüğüne dikkat

  p>Toplumda çok bilinmeyen Myastenia Gravis'in aslında ciddi bir kas güçsüzlüğü hastalığı olduğunu belirten Nöroloji uzmanı Dr. Yüksel Dede, "Toplumda görülme sıklığı nispeten nadir olmakla birlikte yıllık insidansı milyonda 7 ila 23 yeni vaka arasında gerçekleşiyor.

 • Yeditepe Üniversitesi öğrencileri Kartal'da açık alanı yeniden tasarladı
  23 Haz Yeditepe Üniversitesi öğrencileri Kartal'da açık alanı yeniden tasarladı

  Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü ve İstanbul Planlama Ajansı iş birliğiyle düzenlenen 'Tasarla/Yap' projesi kapsamında, Kartal'ın Karlıktepe mahallesindeki açık alan, mahallelinin kullanımına sunulmak üzere öğrenciler tarafından yeniden tasarlandı. Proje kapsamında öğrenciler saha ziyareti yaparak mahalleli ile görüşerek veri topladı ve toplanan verilerle birlikte tasarım önerisi üretildi. Tasarımlar İBB Dönüşüm Atölyesi'ndeki eski ahşap malzemeler ileri dönüştürülerek alanda uygulandı.

 • Mantar zehirlenmesi ölümcül olabilir: Uzmanlar uyarıyor
  21 Haz Mantar zehirlenmesi ölümcül olabilir: Uzmanlar uyarıyor

  Mantar zehirlenmesinin ölümcül sonuçlara yol açabileceği konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar, doğadan toplanan mantarların tüketilmemesi gerektiğini ve marketlerdeki kültür mantarının tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor. Mantar zehirlenmesi belirtilerinin hemen ortaya çıkmadığına dikkat çeken uzmanlar, özellikle kalp ve karaciğer hastalarının bu zehirlenmeden kurtulmasının daha zor olduğunu vurguluyor.

 • 'Çocuğun babayla olan ilişkisi kişilik özelliklerine yansıyor'
  16 Haz "Çocuğun babayla olan ilişkisi kişilik özelliklerine yansıyor"

  p>Çocuk gelişiminde annenin olduğu kadar babaların da çocuklarıyla doğru iletişim ve etkileşim içinde olması gerektiğinin altını çizen Psikiyatri uzmanı Doç. Dr.

 • 'Yeni Yüzyılda Türkiye Tarım ve Tohumculuk Zirvesi' düzenlendi
  15 Haz "Yeni Yüzyılda Türkiye Tarım ve Tohumculuk Zirvesi" düzenlendi

  Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, geçen yıl tarımsal üretim açısından rekor kırıldığını belirterek, "128 milyon ton üzerinde bir üretim gerçekleşti.

 • Kocaeli Sahilleri Su Kazaları Engelleme Merkezi, 13 bölgede 270 cankurtaranla göreve başladı
  15 Haz Kocaeli Sahilleri Su Kazaları Engelleme Merkezi, 13 bölgede 270 cankurtaranla göreve başladı

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı Kocaeli Sahilleri Su Kazaları Engelleme Merkezi (KOSKEM), 13 ayrı bölgede haftanın 7 günü 270 kişilik cankurtaranla görev yapmaya başladı. KOSKEM ekipleri geçtiğimiz yıl bin 987 kişiyi, 2005 yılından bugüne ise 16 bin 324 kişiyi boğulmaktan kurtardı. Sezon öncesi personele mavi bayrak kriterleri, dünya ve TSSF'nin standartlarına uygun eğitim verildi.

 • YKS'ye hazırlanan gençlerin uyku düzeni önemli
  12 Haz YKS'ye hazırlanan gençlerin uyku düzeni önemli

  Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilüfer Şehriban Özabacı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan gençlerin sadece sınavdan önceki gece değil, çok daha önceden uyku düzenini sağlamaları gerektiğini bildirdi. Özabacı, sınava hazırlık sürecinin yanı sıra sınav sırasında yapılacakların da önemli olduğunu belirterek, son gün soru çözülmemesi gerektiğini, huzurlu, keyifli aktivitelerde bulunmanın, hafif tempoda yürüyüş ve egzersiz yapmanın rahatlatıcı olacağını bildirdi.

 • İTÜ, Bedrettin Dalan'a fahri doktor unvanı verdi
  10 Haz İTÜ, Bedrettin Dalan'a fahri doktor unvanı verdi

  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İSTEK Vakfı ve Yeditepe Üniversitesi Kurucu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan'a fahri doktor unvanı verdi. Törene İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, İSTEK Vakfı Eğitim Yönetim Kurulu Başkanı Barış Dalan, Yeditepe Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Yusuf Akgün, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl ve çok sayıda dekan, akademisyen ve davetli katıldı. Bedrettin Dalan, İTÜ'den mezun olan bir elektrik mühendisi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmıştır.

Advertisement