Tokat'ta anlık afet ve acil durumlarda toplanma tatbikatı yapıldı - Son Dakika

Tokat'ta anlık afet ve acil durumlarda toplanma tatbikatı yapıldı

03.03.2021 15:41
Tokat'ta anlık afet ve acil durumlarda toplanma tatbikatı yapıldı, System.String[]

Tokat'ta 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında, İl Afet Müdahale Planı doğrultusunda, İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu üyelerine ve Çalışma Grubu sorumlularına yönelik, denetim amacıyla, anlık afet ve acil durumlarda toplanma tatbikatı gerçekleştirildi.

Tokat'ta 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında, İl Afet Müdahale Planı doğrultusunda, İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu üyelerine ve Çalışma Grubu sorumlularına yönelik, denetim amacıyla, anlık afet ve acil durumlarda toplanma tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatbikat kapsamında Vali Ozan Balcı tarafından verilen deprem alarmı ile ilgili kurumlar Valilik binası önünde toplandı.

Tatbikat ile olası afet durumunda hazırlıklı olabilme adına yapılan çalışmaları gözden geçirme, kurum ve kuruluşlara görevlerini hatırlatma ve koordinasyonu sağlamanın amaçlandığını belirten Balcı, afet bilincini artırmak adına yapılan bu çalışmaların önemli olduğunun altını çizdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 Afet Eğitim Yılı ilan edildiğini anımsatan Balcı, "Tokat'ta 8 bin 265 kişiye afet eğitimi verildi, eğitimlerimiz devam ediyor. Konuyu sürekli gündemde tutarak eğitim ve tatbikatlarımıza devam edeceğiz. Allah kaza bela vermesin." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tokat'ta anlık afet ve acil durumlarda toplanma tatbikatı yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Bakan Koca: Ek tedbirler konusunda alternatifli önerileri Kabine toplantısında sunacağız Son Dakika! Bakan Koca: Ek tedbirler konusunda alternatifli önerileri Kabine toplantısında sunacağız Gazeteci Hande Fırat evinde kaza geçirdi! İki gözünde hasar var Gazeteci Hande Fırat evinde kaza geçirdi! İki gözünde hasar var Altay'dan büyük hata, kurtardığı topu içeri aldı! Altay'dan büyük hata, kurtardığı topu içeri aldı! Trump'ın tedavisinde de kullanılan Trump'ın tedavisinde de kullanılan "antikor kokteyli" koronaya yakalanma oranını yüzde 81 azaltıyor Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor Şampiyonluk takibindeki Fenerbahçe 3 puanı kaptı! Sarı Kanarya, Gaziantep'i 3-1'le geçti Şampiyonluk takibindeki Fenerbahçe 3 puanı kaptı! Sarı Kanarya, Gaziantep'i 3-1'le geçti Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek