Trabzon Okuyor Projesi" Başladı - Son Dakika

Trabzon Okuyor Projesi" Başladı

22.10.2018 18:04
Trabzon Okuyor Projesi" Başladı

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trabzon Büyükşehir Belediyesinin işbirliğiyle yaşama geçirilen "Trabzon Okuyor Projesi" başladı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trabzon Büyükşehir Belediyesinin işbirliğiyle yaşama geçirilen "Trabzon Okuyor Projesi" başladı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, proje kapsamında Trabzon'un tarihi ve turistik mekanlarında daha önceden belirlenen yazarların kitaplarının okunması, yorumlanması ve yazar hakkındaki düşünceler katılımcılara, moderatörler eşliğinde anlatılacak.

Projenin ilk ayağında Atatürk Köşkü'nde bir araya gelen kitapseverlerin, Türk edebiyatının önemli yazarlarından Ahmet Hamdi Tanpınar'ın "Saatleri Ayarlama Enstitüsü" eseri konusunda moderatörler tarafından bilgilendirildiği belirtildi.

Moderatörlüğünü KTÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ülkü Eliuz ile Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ali Kemal Mutlu'nun üstlendiği projenin ilk oturumuna, KTÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Zeki Çıraklı'nın konuk olduğu ifade edildi.

Proje kapsamında, her ayın üçüncü haftasına denk gelen cuma günü saat 14.00'te etkinliğin gerçekleşeceği belirtilirken, Rasim Özdenören'in "Hastalar ve Işıklar", Sezai Karakoç'un "Hızırla Kırk Saat", Cemil Meriç'in "Mağaradakiler", Feridun Emecen'in "Osmanlı Padişahları", Kemal Tahir'in "Devlet Ana" ve Hasan Ali Toptaş'ın "Geçmiş Şimdi Gelecek" isimli eserleri Kanuni Evi, Ayasofya Müzesi, Ganita, Atatürk Köşkü, Zağnos Vadisi'nde yapılması planlanıyor. Bu kapsamda projenin Trabzon'un tarihi ve turistik mekanlarının tanıtımı için de katkı sunması bekleniyor.

YORUMLAR
500
Trabzon'un ilk seyir terası bu yıl sonunda hizmete girecek Trabzon'un ilk seyir terası bu yıl sonunda hizmete girecek Trabzon'un ilk seyir terası Boztepe'de hayata geçiyor Trabzon'un ilk seyir terası Boztepe'de hayata geçiyor Afgan mülteciler Trabzon sahilini çöpten temizlediler Afgan mülteciler Trabzon sahilini çöpten temizlediler
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Trabzon Okuyor Projesi' Başladı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement