Tuna Nehri'nde yolcu gemisinin batması - Son Dakika

Tuna Nehri'nde yolcu gemisinin batması

03.06.2019 22:22
Tuna Nehri'nde yolcu gemisinin batması, System.String[]

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de Tuna Nehri'nde meydana gelen gemi kazasında hayatını kaybedenlerin sayısı 8'e yükseldi.

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de Tuna Nehri'nde meydana gelen gemi kazasında hayatını kaybedenlerin sayısı 8'e yükseldi.

Macaristan Terörle Mücadele Merkezi (TEK) tarafından yapılan açıklamada, geminin Tuna Nehri'nde kaza sonucu batmasının ardından yürütülen çalışmalarda bir cesedin daha nehirden çıkarıldığı bildirildi.

Macar ve Güney Koreli uzmanların ortaklaşa çalıştıkları ifade edilen açıklamada, Macar uzmanların cesedin yerini belirlediği daha sonra ise Güney Koreli dalgıçların cesedi sudan çıkardığı kaydedildi.

Tuna Nehri'nde 29 Mayıs'ta meydana gelen kazada, 33 Güney Koreli turist ve 2 Macar mürettebat olmak üzere toplam 35 kişinin bulunduğu turist gemisi başka bir gemiyle çarpışarak batmıştı.

Kazada 7 kişi yaralı olarak kurtarılırken 7 kişinin cesedine ulaşılmıştı.

Arama çalışmalarına Güney Kore ve Avusturya'dan gelen ekipler de destek veriyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tuna Nehri'nde yolcu gemisinin batması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı