Türk ve Rus ressamlardan karma resim sergisi - Son Dakika

Türk ve Rus ressamlardan karma resim sergisi

4 ay önce

Beşiktaş Belediyesi ve Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğunun işbirliği ile "İstanbul-St. Petersburg Suya Yansıyan Tarih" isimli karma resim sergisi Kethüda Hamamı Beşiktaş Kültür Merkezi'nde ziyaretçilerine kapılarını açtı.

Türk ve Rus ressamlardan karma resim sergisi, System.String[]

Beşiktaş Belediyesi ve Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğunun işbirliği ile "İstanbul-St. Petersburg Suya Yansıyan Tarih" isimli karma resim sergisi Kethüda Hamamı Beşiktaş Kültür Merkezi'nde ziyaretçilerine kapılarını açtı.


Türkiye-Rusya Kültür ve Turizm Yılı, faaliyetleri kapsamında hazırlanan "İstanbul-St. Petersburg, Suya Yansıyan Tarih" adlı sergi, düzenlenen törenle ziyaretçilere açıldı. Toplamda 100 eserin bulunacağı sergideki çalışmalar, her iki ülkenin de "Kültür ve Sanat Başkenti" olarak kabul gören İstanbul ve St. Petersburg şehirlerinin karakteristik mimarisini ve panoramik görünümlerini yansıtıyor. Açılış töreninde konuşma yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, kültür- sanat alanında önemli adımlar attıklarını ifade ederek şunları ifade etti: "Beşiktaş'ta kültür sanatın destekçisiyiz. Herkes kültür sanat faaliyetlerine ulaşabilmelidir. İstanbul'daki başkonsoloslarımızla ve diplomatik misyon temsilcileriyle bir araya geldik. Birlikte kültür sanat için Beşiktaş için neler yapabiliriz üzerine konuştuk. Beşiktaş'ın uluslararası camiada başta kültür sanat olmak üzere birçok alanda tekrar anılması için projelerimizi bir bir hayata geçirmeye başladık."


Törende konuşan Rusya'nın İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov katkı ve desteklerinden ötürü Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat'a teşekkür ederek Kasım ayının başında St. Petersburg aynı serginin devam edeceğini belirtti. Ayrıca sergiyi ziyaret edenler arasında tarihçi İlber Ortaylı ve Ressam Bedri Baykam da yer aldı. "İstanbul- St. Petersburg Suya Yansıyan Tarih" isimli sergi 7 Kasım Perşembe gününe kadar ziyaretçilere açık olacak. - İSTANBUL

Haber Yayın Tarihi: 17.10.2019 09:40 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

ABD'nin 11 askerinin İran saldırısında beyin sarsıntısı geçirdiği ortaya çıktı
İmamoğlu cemevleriyle ilgili soruya Diyanet'in faiz kararıyla yanıt verdi İlkokul öğrencisi, valinin makam aracındaki bayrağı öptü

Son Dakika Haberleri