Türkiye'nin, Kosova ordusuna desteği devam ediyor - Son Dakika

Türkiye'nin, Kosova ordusuna desteği devam ediyor

04.09.2020 17:47
Türkiye'nin, Kosova ordusuna desteği devam ediyor, System.String[]

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Kosova Güvenlik Kuvvetleri'ne teçhizat teslim edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Kosova Güvenlik Kuvvetleri'ne teçhizat teslim edildi.

Kosova'nın başkenti Priştine'deki "Adem Jashari" kışlasında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Kosova Güvenlik Kuvvetleri'ne (FSK) hibe edilen teçhizatın teslim edilmesi töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Türkiye'nin Priştine Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Albay İsmail Cenkeri Ersöz ve FSK Lojistik Subayı Binbaşı Nazmi Zogaj katıldı. Türkiye ile Kosova arasındaki Askeri Mali İşbirliği Anlaşması kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Kosova Güvenlik Kuvvetlerine yaklaşık 910 bin dolar tutarında kişisel teçhizatın hibe edilmesi dolayısıyla konuşan Zogaj, Türk ordusu ile devletinin, FSK'ye sürekli olarak desteklemesinden dolayı teşekkürlerini ifade etti.

Kosova Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Anlaşma kapsamında Kosova'ya 910 bin dolarlık askeri üniforma, pilot üniforması, kamuflaj, kışlık mont ve diğer eşyalardan oluşan kişisel teçhizat malzemelerinin bağışlandığı belirtildi. Kısa bir süre önce Türkiye, Kosova ordusuna 743 bin dolar değerinde askeri giysi, yatak ve teknik ekipman hibe etmişti. - PRİŞTİNE

Türkiye'nin, Kosova ordusuna desteği devam ediyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Türkiye'nin, Kosova ordusuna desteği devam ediyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Son Dakika: Başakşehir, deplasmanda Leipzig'e 2-0 yenildi Ermenistan'dan bir PKK taktiği daha! Sınır bölgesine Rus bayrakları diktiler Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı?