Son Dakika Haberleri: Türkiye Varlık Fonu, Faizsiz Kredi Haberlerini Yalanladı

Türkiye Varlık Fonu, Faizsiz Kredi Haberlerini Yalanladı

8 gün önce

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Varlık Fonu Başkan Vekili Himmet Karadağ, Fon'un sıfır faizli kredi vereceği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Borsa  İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve  Türkiye Varlık Fonu ( TVF) Başkan Vekili Himmet  Karadağ, bazı basın yayın organlarında "Varlık Fonu sıfır faizli kredi verecek" başlığı ile verilen haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

"BÖYLE BİR AÇIKLAMAM OLMAMIŞTIR"

Karadağ  Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Hiçbir basın yayın organına Varlık Fonu Başkan Vekili olarak bu anlama gelebilecek herhangi bir açıklamam olmamıştır.  TVF ile ilgili kamuoyunun ilgisini çekebilecek konularda zaten resmi web sayfamız aracılığıyla açıklamalarda bulunmuştuk." dedi.

YİĞİT BULUT DA YALANLAMIŞTI

Bir gazetede yayınlanan haberde,  TVF Yönetim Kurulu Başkan Vekili  Karadağ'ın fon bünyesindeki varlıklara ilişkin kapsamlı bir çalışma yapıldığı belirtilerek, yatırımcıya sıfır faizli finansman sağlayacağı ifade edilmişti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı  Yiğit Bulut da  Twitter üzerinden bu haberin tamamen asılsız olduğunu, amacının Varlık Fonunu yıpratmak olduğunu söyledi.


Meral Akşener'in Partisi, 25 Ekim'de Kuruluyor İngiltere Takımlarından Chorley FC, Twitter Hesabından Kaleci İlanı Verdi
Gökçek'ten Dikkat Çeken Müze Paylaşımı: Açılış Bana Nasip Olmadı İstanbul'da Yoğun Sis! Şehir Hatları Vapurlarında İptaller Yaşanıyor