Üniversiteye Bilgi Evleri'nde Hazırlanıyorlar - Son Dakika

Üniversiteye Bilgi Evleri'nde Hazırlanıyorlar

2 yıl önce

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Bilgi Evleri'nde üniversite hazırlık kurslarına katılan öğrencileri ziyaret etti.

Üniversiteye Bilgi Evleri'nde Hazırlanıyorlar, System.String[]

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Bilgi Evleri'nde üniversite hazırlık kurslarına katılan öğrencileri ziyaret etti.


Başkan Karabacak, burada yaptığı konuşmada, her yıl düzenledikleri üniversite hazırlık kurslarıyla bir yandan öğrencilere etüt desteği verirken, diğer yandan da ailelerin bütçelerine katkı sağladıklarını söyledi.


Bu yıl kurslara 600 öğrencinin kayıt yaptırdığını belirten Karabacak, şunları kaydetti:


"Etüt sınıflarında öğrencilerimize, uzman eğitmenler eşliğinde, matematik, İngilizce, Türkçe gibi dersler veriliyor. Öğrencilerimizi sınavlara hazırlanırken, dönem başında yapılan deneme sınavlarındaki sonuçlara göre branşlarında sınıflara ayrılarak, üniversiteye hazırlık kurslarımızı sürdürüyor. Geleceğimiz olan gençlerimizi modern ve teknolojik imkanlarla donatılmış sınıflarda geleceğe hazırlamak için gayret veriyoruz. Öğrencilerimize başarılar diliyorum."


Kursların yıl boyunca devam edeceği belirten Karabacak, "Öğrencilerimize yıl içerisinde deneme sınavları yapılırken, ayrıca her dersten soru bankaları ve yaprak testler dağıtılarak, öğrencilerin etüt saatlerinde öğretmenlerine sorular sorarak bilgilerini daha da pekiştirmeleri sağlanacak." diye konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 22.10.2018 03:06 Kaynak: AASon Dakika

2 ay önce yakalanan PKK'lı terörist Semra Tuncer, uzman çavuşun aracında yakalanmış
Otel odasında bir adamla yakalanan kadını, Endonezya'nın ilk "kadın kırbaç ekibi" cezalandırdı Çin'de yaşayan Türk vatandaşından, koronavirüsle ilgili korkutan açıklama

Son Dakika Haberleri