Ünlü boksör Floyd Mayweather'in toplam kariyer kazancı, izle ve öde gelirleriyle 23.2 milyar TL'ye yükseldi - Son Dakika

Ünlü boksör Floyd Mayweather'in toplam kariyer kazancı, izle ve öde gelirleriyle 23.2 milyar TL'ye yükseldi

Son maçına 2017 yılında Conor McGregor karşısında çıkan ünlü boksör Floyd Mayweather'in toplam kariyer kazancı yükselmeye devam ediyor. Deneyimli sporcunun kariyerinde kazandığı miktarın izle ve öde gelirleriyle birlikte yaklaşık 23.2 milyar TL'ye ulaştığı öğrenildi.

Ünlü boksör Floyd Mayweather, son maçına 2017 yılında çıkmasına rağmen değerine değer katmayı sürdürüyor.

Gündemden düşmeyen Mayweather'in izle ve öde gelirleriyle yükselen kariyer kazancı dudak uçuklattı. World Boxing News'in araştırmasına göre 14 milyon izle ve öde seyircisinin yer aldığı anlaşmanın değeri 776 milyon sterlin olarak belirlendi. Bu miktar, 1995-2017 yılları arasında aktif olarak ringlerde yer alan ünlü sporcunun toplam kariyer kazancını 2.4 milyar sterline (yaklaşık 23.2 milyar TL) yükseltti.

TOPLAM 16 MAÇ

İzle ve öde sisteminden büyük bir gelir elde eden Mayweather'in 16 maçı bu yöntemle yayınlandı. Mayweather, son olarak Conor McGregor ile karşı karşıya gelmiş ve galibiyet almıştı.

YÜZYILIN MAÇI ZİRVEDE

Mayweather'in izle ve öde sisteminden en çok gelir elde ettiği karşılaşma ise 2015 yılında "Yüzyılın Maçı" olarak belirlenen Manny Pacquiao eşleşmesi oldu.

DÜNYANIN EN ZENGİN SPORCUSU

Dünyaca ünlü Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi dergisi Forbes, 43 yaşındaki boksörü 2018 yılında dünyanın en hızlı yükselişe geçen ünlüsü olarak belirleyip Mayweather'in dünyanın en zengin sporcusu olduğunu duyurmuştu.

Ünlü boksör Floyd Mayweather'in toplam kariyer kazancı, izle ve öde gelirleriyle 23.2 milyar TL'ye yükseldi

Haber Yayın Tarihi: 16.09.2020 10:05

Son Dakika Spor Ünlü boksör Floyd Mayweather'in toplam kariyer kazancı, izle ve öde gelirleriyle 23.2 milyar TL'ye yükseldi - Son Dakika Spor

YORUMLAR (2)

Son Dakika

Suudi Arabistan, 4 Ekim'den itibaren umre ziyaretlerini kademeli olarak başlatacak Cem Yılmaz'dan esprili koronavirüs aşısı açıklaması: Aşıyı ya Acun bulacak ya da Nusret Türkiye'ye rakip 6 ülke, Doğu Akdeniz Gaz Forumu'nun kuruluşu için imzaları attı İsrail Büyükelçisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eleştirileri sonrası BM salonunu terk etmek zorunda kaldı Fenerbahçe, Garry Rodrigues için Olimpiakos ile anlaştı Babaanne dizi izlemeye daldı, küvette unuttuğu torunu boğularak hayatını kaybetti Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapatan Müge Anlı'ya tepki yağıyor Müge Anlı, şüpheli şekilde ölen Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapattı