ÜNLÜ ŞAİR KÜÇÜK İSKENDER YAŞAMA VEDA ETTİ - Son Dakika

ÜNLÜ ŞAİR KÜÇÜK İSKENDER YAŞAMA VEDA ETTİ

03.07.2019 08:24
ÜNLÜ ŞAİR KÜÇÜK İSKENDER YAŞAMA VEDA ETTİ

Küçük İskender adıyla tanınan, gerçek adı Derman İskender Över olan ünlü şair, 55 yaşında hayata veda etti.

Küçük İskender adıyla tanınan, gerçek adı Derman İskender Över olan ünlü şair, 55 yaşında hayata veda etti. Çağdaş şiirimizin önde gelen isimlerinden Küçük İskender'e geçen yılın haziran ayında kanser teşhisi konmuş ve tedavisi sürüyordu. Paşabahçe Devlet Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavisi süren Küçük İskender gece saatlerinde hastalığa karşı verdiği mücadeleyi kaybetti. Küçük İskender'in ölümü sanat camiası ve hayranlarını yasa boğdu.

Küçük İskender en son "İkinci Waliz" adlı şiir-metin-günlük kitabıyla okurla buluşmuştu. Şiir, roman, deneme, günlük gibi pek çok edebi türde eserler veren, ilk filmi "Ağır Roman" ile oyunculuk deneyimini de yaşayan Küçük İskender 2000 yılında Orhon Murat Arıburnu, 2006 yılında Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü, 2014'te Erdal Öz Edebiyat Ödülü'nü, 2017'de Necatigil Şiir Ödülü'nü almıştı.

- İstanbul

YORUMLAR
500
Son dakika! Sinop'ta evlat şiddeti... Para vermedikleri için anne ve babasını öldüresiye darp etti Son dakika! Sinop'ta evlat şiddeti... Para vermedikleri için anne ve babasını öldüresiye darp etti Son dakika haberleri... Ankara'daki Selde Yaşamını Yitiren Busenur Doğanay'ın Komşusu: 'İçeriden Ses Geliyordu 'Ne Olur Beni Kurtarın' Diye. Ama Müdahale Edemedik,... Son dakika haberleri... Ankara'daki Selde Yaşamını Yitiren Busenur Doğanay'ın Komşusu: 'İçeriden Ses Geliyordu 'Ne Olur Beni Kurtarın' Diye. Ama Müdahale Edemedik,... KTÜ'den öğrencilerin ev ve apartlardan erken çıkarılmalarına tepki KTÜ'den öğrencilerin ev ve apartlardan erken çıkarılmalarına tepki
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel ÜNLÜ ŞAİR KÜÇÜK İSKENDER YAŞAMA VEDA ETTİ - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement