Uşak'ta "Sokak Hayvanları Acil Müdahale Aracı" faaliyete başladı - Son Dakika

Uşak'ta "Sokak Hayvanları Acil Müdahale Aracı" faaliyete başladı

17.08.2020 15:57
Uşak'ta

Uşak Belediyesince yaralanan sokak hayvanlarına hızlı müdahale etmek amacıyla hayata geçirilen "Sokak Hayvanları Acil Müdahale Aracı" faaliyete başladı.

Uşak Belediyesince yaralanan sokak hayvanlarına hızlı müdahale etmek amacıyla hayata geçirilen "Sokak Hayvanları Acil Müdahale Aracı" faaliyete başladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, yaralanan sokak hayvanlarına müdahaleyi hızlandırmak ve hijyenik bir ortamda tedavilerini gerçekleştirmek adına hayata geçirilen "Sokak Hayvanları Müdahale Aracı" hizmete başladı.

Yaralanan hayvanlara müdahale için özel olarak dizayn edilen ve birçok donanıma sahip "Sokak Hayvanları Acil Müdahale Aracı" ile yaralanan sokak hayvanlarının tedavisine başlanma süresinin de kısaltılması planlanıyor.

Öte yandan gelen ihbara göre veteriner hekimlerin de görev alacağı araç için vatandaşların "153"ü arayarak iletişime geçebileceği bildirildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Uşak Belediyesi Veteriner Hekimi Okan Aydın, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın'ın çalışmaları sonucu böyle bir aracı oluşturduklarını belirtti.

Aydın, "Sokak hayvanlarının daha sağlıklı bir şekilde taşınması ve müdahalenin daha etkin olması adına artık bu aracımızı kullanıyoruz. Yaralı ve sakat canlılarımızı bu aracımızla barınağımıza getirip, burada gerekli müdahalemizi yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Uşak'ta 'Sokak Hayvanları Acil Müdahale Aracı' faaliyete başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Galatasaray, Gaziantep FK deplasmanına 9 eksikle gidiyor Fenerbahçeli Nabil Dirar, eski takımı Club Brugge ile anlaştı Gazetecinin Erdoğan'ın sözünü hatırlatarak sorduğu soru Merkez Bankası Başkanı'nı kızdırdı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bindiği otobüsün önüne geçen vatandaşlar, Sıddık Erikli isimli kişiyi şikayet etti Kardeşlerin üzerine kurşun yağdıran husumetli, sokağı kan gölüne çevirdi: 1 ölü, 2 yaralı TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi KKTC'de yakalanan FETÖ'nün firari mahrem imamı Ahmet Yiğit, Türkiye'ye getirildi Bankamatik kuyruğunda fenalaşan adam hayatını kaybetti! Yere yığıldığı anlar kameraya yansıdı