Son Dakika Haberleri: Vali Tekinarslan, Suriye Yerel Meclis Başkanlarıyla Buluştu

Vali Tekinarslan, Suriye Yerel Meclis Başkanlarıyla Buluştu

13 ay önce

Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan, "İstikrar, güven, samimiyet içerisinde ve hep birlikte çalışmaya bağlıdır.

Vali Tekinarslan, Suriye Yerel Meclis Başkanlarıyla Buluştu, System.String[]
Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan, "İstikrar, güven, samimiyet içerisinde ve hep birlikte çalışmaya bağlıdır. Bugün gelinen nokta, dünden daha iyi durumdadır. Yarınların bugünden daha iyi olması temennisinde bulunuyorum." dedi.

Vali Tekinarslan, Fırat Kalkanı Harekatı sahasındaki gelişmeleri değerlendirmek üzere, Suriye yerel meclis başkanları ile bir araya geldi.

Tekinarslan, Polisevi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, Fırat Kalkanı Harekatı gerçekleşmeden önceki tablo hakkında Suriye yerel meclis başkanlarına bilgi verdi.

Tekinarslan, Türkiye'nin sınırındaki bölgeleri, terör örgütlerinin zemin bulamayacağı bir alan haline getirmek amacıyla Suriye'de olduğunu belirtti.

Suriyelilere yönelik gerçekleştirilen yardımların karşılık beklenmeden yapıldığını anlatan Tekinarslan, "Türkiye'nin, Suriyeli kardeşlerinden duadan ve kardeşlikten başka bir beklentisi olmamıştır." dedi.

Türk ve Suriye halkının birlikte hareket etmesinin önemli olduğunu vurgulayan Tekinarslan, "İstikrar, güven, samimiyet içerisinde ve hep birlikte çalışmaya bağlıdır. Bugün gelinen nokta, dünden daha iyi durumdadır. Yarınların bugünden daha iyi olması temennisinde bulunuyorum." ifadesini kullandı.

Suriye yerel meclis başkanları da bölgede yaşanan ortak sorunun elektrik, su ve yol olduğunu belirterek, bölgenin güvenli hale getirilmesi amacıyla Türkiye'nin sunduğu hizmetlerden memnuniyet duyduklarını kaydetti.Doktorlar, Candan Erçetin'i Yuhalayıp Salonu Terk Etti Üniversite Öğrencisi Genç Kızın Ölüme Koştuğu An, Kameralara Yansıdı

Üniversite Öğrencisi Genç, Kurduğu Kaz Çiftliğiyle Paraya Para Demiyor