Son Dakika Haberleri: Vali Tekinarslan, Suriye Yerel Meclis Başkanlarıyla Buluştu

Vali Tekinarslan, Suriye Yerel Meclis Başkanlarıyla Buluştu

28 gün önce

Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan, "İstikrar, güven, samimiyet içerisinde ve hep birlikte çalışmaya bağlıdır.

Vali Tekinarslan, Suriye Yerel Meclis Başkanlarıyla Buluştu, System.String[]
Kilis Valisi  Mehmet Tekinarslan, "İstikrar, güven, samimiyet içerisinde ve hep birlikte çalışmaya bağlıdır. Bugün gelinen nokta, dünden daha iyi durumdadır. Yarınların bugünden daha iyi olması temennisinde bulunuyorum." dedi.

Vali Tekinarslan, Fırat Kalkanı Harekatı sahasındaki gelişmeleri değerlendirmek üzere,  Suriye yerel meclis başkanları ile bir araya geldi.

Tekinarslan, Polisevi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, Fırat Kalkanı Harekatı gerçekleşmeden önceki tablo hakkında  Suriye yerel meclis başkanlarına bilgi verdi.

Tekinarslan,  Türkiye'nin sınırındaki bölgeleri, terör örgütlerinin zemin bulamayacağı bir alan haline getirmek amacıyla  Suriye'de olduğunu belirtti.

Suriyelilere yönelik gerçekleştirilen yardımların karşılık beklenmeden yapıldığını anlatan Tekinarslan, "Türkiye'nin, Suriyeli kardeşlerinden duadan ve kardeşlikten başka bir beklentisi olmamıştır." dedi.

Türk ve  Suriye halkının birlikte hareket etmesinin önemli olduğunu vurgulayan Tekinarslan, "İstikrar, güven, samimiyet içerisinde ve hep birlikte çalışmaya bağlıdır. Bugün gelinen nokta, dünden daha iyi durumdadır. Yarınların bugünden daha iyi olması temennisinde bulunuyorum." ifadesini kullandı.

Suriye yerel meclis başkanları da bölgede yaşanan ortak sorunun elektrik, su ve yol olduğunu belirterek, bölgenin güvenli hale getirilmesi amacıyla  Türkiye'nin sunduğu hizmetlerden memnuniyet duyduklarını kaydetti.
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Öğrencilerini Cinsel İlişkiye Zorlayan Kadın Öğretmen Hakkında 40 Yıl Hapis İsteniyor 3 Saldırgan, Kaçırdıkları 14 Yaşındaki Kızı, 5 Günde 20 Erkeğe Sattı
Norveç'te Düzenlenen Skandal NATO Tatbikatının Fotoğrafları Ortaya Çıktı