Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, kitap-lık dergisini çevrim içi erişime açtı - Son Dakika

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, kitap-lık dergisini çevrim içi erişime açtı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle kapılarını bir süreliğine ziyarete kapatan Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, sanatseverleri sanat ve edebiyatla çevrim içi dünyada buluşturmaya davet ediyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, kitap-lık dergisini çevrim içi erişime açtı, System.String[]

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle kapılarını bir süreliğine ziyarete kapatan Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, sanatseverleri sanat ve edebiyatla çevrim içi dünyada buluşturmaya davet ediyor.

Bir süre önce "Sanat Dünyamız" dergisinin mayıs-haziran sayısını erişime açan kurum, şimdi de kitap-lık dergisinin mayıs-haziran sayısını çevrim içi olarak okurla buluşturuyor.

Derginin çevrim içi erişime açılan 209. sayısından Doğan Yarıcı ve İnan Çetin'le yeni romanları Hodan ve Vadi üstüne yapılan bir söyleşinin yanı sıra Mehmet Rifat'ın Proust yapıtlarında Baudelaire şiirinin sesini araştıran yazısı, Oğuz Demiralp'in şarkın aykırı şarkısı Furuğ'un Türkçe çevirilerini inceleyen yazısı, Robert Schild'in Stefan Zweig'ın veda mektubunun öyküsünü anlatan yazısı, Gültekin Emre'nin Sete şiir festivali günlüğü ve Fahri Erdinç'in Nazım Hikmet'in evi üstüne yazdığı - ilk kez gün ışığına çıkan - uzun şiiri bu sayının öne çıkan başlıkları arasında yer alıyor.

Derginin bu sayısında ayrıca Haydar Ergülen, İzzet Göldeli, Ömer Erdem, Asuman Susam, Okan Alay, Alper Beşe, Ali Volkan Erdemir, Hakan Tabakan, Ezgi Şimşek şiirleriyle; Muzaffer Kale, Zehra Tırıl, Selçuk Erez, Deniz Özbeyli, Saba Öymen, Elif Erdoğan, Dilan Dadbin öyküleriyle; Taylan Altuğ, M. Sadık Aslankara, Necmi Sönmez, Erkut Tokman, Mehmet Akif Tutumlu, Ülkü Şahna, Yusuf Çağlar yazılarıyla; Mert Tanaydın'ın çevirmen Hüseyin Can Erkin'le yaptığı söyleşi yer alıyor.

Eleştiriler, incelemeler, şiirler, öyküler ve yazılarıyla 27 yıldır yayın faaliyetine devam eden kitap-lık dergisine https://bit.ly/kitap-lik adresinden ulaşılabiliyor.


Son Dakika

Acun Ilıcalı, uyarılarına gülerek karşılık veren Yunus Emre'yi oyundan ihraç etti Kenan Doğulu'nun yeni yaşını "Beceremediğimiz evlilik olsun" diyerek kutlayan Beren Saat'e tepki yağdı: Seviyor musun sövüyor musun belli değil Amuda kalkıp spor hareketleri yapan Çağla Şıkel, kusursuz vücuduyla göz kamaştırdı 3,5 aylık hamile olan oyuncu Ceyda Ateş'in kızı olacak Acun Ilıcalı, doğum gününü kendisinden 30 yaş küçük olan sevgilisiyle kutladı 2 ay sonra ekrana dönen Müge Anlı'nın stüdyosuna mesafeli sarılma düzeneği kuruldu İngiltere'de karantinadan çıkan Kraliçe Elizabeth 72 gün sonra ilk kez görüntülendi Nusret'in kardeşi Özgür Gökçe, deniz içerisinde yaptığı şovla sınırları zorladı Dolandırıcılıkla suçlanan Kylie Jenner, menajerliğini yapan annesini işten kovdu Evlat acısı yaşayan Ebru Şallı, İstanbul'dan uzaklaşmaya karar verdi 48 yaşındaki oyuncu Caprice Bourret, kusursuz vücuduyla güneşlenirken yakalandı ABD'deki protestolara katılan ünlü şarkıcı, plastik mermiyle vuruldu Gönüllüler takımından Cemal Can, dokunulmazlık oyununda sakatlandı Pınar Altuğ, eşi Yağmur Atacan'la olan fotoğrafını paylaştı: Hep baş başa verelim biz seninle Büşra Pekin, Şafak Sezer'in "Bir daha filmimde oynatmam" sözlerine cevap verdi