Yarına dikkat! İmamoğlu'ndan İstanbullulara uyarı: Zaruret yoksa dışarı çıkmayın - Son Dakika

Yarına dikkat! İmamoğlu'ndan İstanbullulara uyarı: Zaruret yoksa dışarı çıkmayın

17.03.2022 22:57

İstanbullular için İBB Başkanı İmamoğlu uyarıda bulundu. Hafta sonu beklenen yoğun kar yağışı sebebiyle önlemler alan İmamoğlu, "Yarın bütün İstanbullu hemşerilerime, azami sayıda toplu taşımayı kullanmalarını tavsiye ediyorum. Eğer zaruret yoksa araçlarıyla dışarı çıkmamalarını da öneriyorum. Yarınla başlayan kar yağışı cumartesi şiddetini artırarak devam edecek. Pazar günü de yine kar yağışı sürecek." sözleriyle uyarıda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentte beklenen kar yağışı öncesinde Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) açıklamalarda bulundu.

"TOPLU TAŞIMAYI KULLANMANIZI TAVSİYE EDİYORUM"

Vatandaşların Berat Kandili'ni kutlayan İmamoğlu, "Yarın bütün İstanbullu hemşerilerime, azami sayıda toplu taşımayı kullanmalarını tavsiye ediyorum. Eğer zaruret yoksa araçlarıyla dışarı çıkmamalarını da öneriyorum. Yılın belki de son kar yağışını birlikte göreceğiz. Dolayısıyla bir günü daha, bir mesai gününde en tedbirli şekilde geçirmemiz gerçekten işlerimizi kolaylaştıracak." dedi.

"PAZAR GÜNÜ YAĞIŞ SÜRECEK"

İstanbul'da yarın sabah itibarıyla kar yağışının etkisini göstermesini beklediklerini dile getiren İmamoğlu, "Hem cuma günü trafiği, hem karla mücadelenin gerçekten kolay olmadığı bir kentte olduğumuzun hepimiz farkındayız. Yarınla başlayan kar yağışı cumartesi şiddetini artırarak devam edecek. Pazar günü de yine kar yağışı sürecek. Dolayısıyla bu hafta sonunu da sorunsuz geçirmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

YORUMLAR (3)
  • Ekrem Kocakurt: Lan oğlum milleti sokağa çıkmayın diye uyarmak belediyecilik değil. Bir kere de de ki sayın İstanbullular biz İBB olarak tüm önlemleri aldık bu olumsuz hava şartlarından etkilenmeden normal yaşantımızı sürdürebilir kimsenin endişesi olmasın. Desene sıkıyorsa bunu söyleyebilmek marifet. Sokağa çıkmayın mış... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
İstanbul Büyükşehir Belediyesinden bin 100 amatör spor kulübüne malzeme desteği İstanbul Büyükşehir Belediyesinden bin 100 amatör spor kulübüne malzeme desteği Apple ve Google'ın başı dertte: Yetkililer dava açıyor! Apple ve Google'ın başı dertte: Yetkililer dava açıyor! Uluslararası Srebrenica Boşnak Soykırımı Anma Koşusu'nun ikincisi düzenleniyor Uluslararası Srebrenica Boşnak Soykırımı Anma Koşusu'nun ikincisi düzenleniyor
Kaynak: AA

Son Dakika Yaşam Yarına dikkat! İmamoğlu'ndan İstanbullulara uyarı: Zaruret yoksa dışarı çıkmayın - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement