Son Dakika Haberleri: Yüz Tanıma Teknolojisi İle Havalimanlarında Pasaport Kuyrukları Tarih Olacak

Yüz Tanıma Teknolojisi İle Havalimanlarında Pasaport Kuyrukları Tarih Olacak

9 gün önce

İngiliz şirketi ObjectTech, dünyanın en kalabalık havalimanlarından Dubai Uluslararası Havalimanı için özel bir yüz tanıma sistemi geliştirmek üzere görevlendirildi.

Yüz Tanıma Teknolojisi İle Havalimanlarında Pasaport Kuyrukları Tarih Olacak, System.String[]

Times gazetesinin Bilim Editörü Tom Whipple'ın haberine göre, 2020'de uygulamaya girmesi hedeflenen sistemde yolcular bir tünelde yürürken yüzleri lazerlerle taranacak.

PASAPORT KUYRUĞU TARİH OLUYOR

Sistemin tanıyıp onay verdiği kişiler, pasaport kuyruğuna girmeden doğrudan valizlerini almaya gidebilecek.
"Biyometrik gümrük" olarak nitelenen bu teknoloji,  İngiltere'deki havalimanları tarafından da yakından takip edilecek. Her gün 100 binden fazla kişinin kullandığı  Londra'daki Heathrow Havalimanı'nda uzun pasaport sıraları var.

TÜNELİN TANIYAMADIĞI KİŞİLER PASAPORT KONTROLÜNE ALINACAK

Gazeteye konuşan ObjectTech şirketinden Tom Morgan, yüz tanıma sisteminin tanıyamadığı kişilerin tünel çıkışında pasaport kontrolüne alınacağını belirtti.
Her ay 8 milyon kişinin kullandığı  Dubai Havalimanı'ndaki yolcu sayısının 2020 Expo etkinliği nedeniyle artması bekleniyor.Facebook Bir Haftada 66 Bin Paylaşımı Sildi ABD, Türkiye'de de Satılan İlacın Kansere Neden Olduğunu Açıkladı
Kılıçdaroğlu'nun Konaklayacağı Yerin Önüne Bir Kamyon Gübre Döküldü Fırtına Obüsleri Afrin'de Bulunan PKK/YPG Mevzilerini Vurdu