Yeni Yıla Eylem Çadırında Girdiler - Son Dakika

Yeni Yıla Eylem Çadırında Girdiler

01.01.2012 14:09
Yeni Yıla Eylem Çadırında Girdiler

Samsun'da çalıştıkları hastaneden çıkartılan taşeron işçiler, yeni yıla hastane bahçesinde girdi.

Samsun'da çalıştıkları hastaneden çıkartılan taşeron işçiler, yeni yıla hastane bahçesinde girdi. Dev Sağlık-İş Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu da eylemcileri yalnız bırakmadı.

Samsun'da hastanede çalışırken işten atılan 5 işçi, yılbaşı gecesini 339 gündür eylem yaptıkları Gazi Devlet Hastanesi bahçesinde geçirdi. Çadırda kalan işçileri yalnız bırakmamak ve destek olmak için Dev Sağlık İş Genel Başkanı Dr. Arzu Çerkezoğlu ile bir grup sendika üyesi de yeni yılı hastane bahçesinde karşıladı. İşçilerin her zaman yanlarında olduklarını belirten Çerkezoğlu şöyle dedi:

"Yeni yıla Gazi Devlet Hastanesi'nde 339 gündür işi ve ekmeği için, geleceği için direnişte olan arkadaşlarımızla birlikte giriyoruz. Arkadaşlarımızla birlikte olmak için buradayız. İnanıyoruz ki, bu topraklarda taşeron ve güvencesiz çalıştırma son bulana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz."

İşten çıkarılan taşeron işçilerden Cemalettin Kömpe ise, "İşimizin olduğu yeni bir yıl istiyoruz. İşimize dönene kadar eylemlerimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

Daha sonra eylemci işçilerle onlara destek veren arkadaşları, saz çalıp şarkı söyleyerek yeni yılı karşıladı. - Samsun

Kaynak: DHA
Başkan Sandıkçı: 'Samsun'da yine en yüksek oy alan ilçelerden bir tanesi olacağız' Başkan Sandıkçı: 'Samsun'da yine en yüksek oy alan ilçelerden bir tanesi olacağız' Kavak Devlet Hastanesi'nde diyaliz merkezi hizmete girdi Kavak Devlet Hastanesi'nde diyaliz merkezi hizmete girdi Otomobilin çarptığı 5 yaşındaki çocuk yaralandı Otomobilin çarptığı 5 yaşındaki çocuk yaralandı

Son Dakika Güncel Yeni Yıla Eylem Çadırında Girdiler - Son Dakika


Advertisement