Son Dakika Haberleri: (Yeniden) - Vapur Kazası Ucuz Atlatıldı

(Yeniden) - Vapur Kazası Ucuz Atlatıldı

7 yıl önce

/ KARAKÖY açıklarında arızalanan ve motorunda yangın çıkan bir şehir hatları vapuru, kontrolü kaybederek iskelede bekleyen başka bir vapura çarptı.

(Yeniden) - Vapur Kazası Ucuz Atlatıldı, System.String[]
/ KARAKÖY açıklarında arızalanan ve motorunda yangın çıkan bir şehir hatları vapuru, kontrolü kaybederek iskelede bekleyen başka bir vapura çarptı. Korku ve paniğe neden olan kazada herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmadı.

İddiaalara göre kaza, saat 19.00'da Karaköy iskelesi açıklarında meydana geldi. Üsküdar iskelesinden hareket eden 'ŞH-BEYKOZ' isimli şehir hatları vapuru, Karaköy açıklarında motorunda çıkan arıza ve yangın sonucu kontrolünü kaybetti. Vapur, Karaköy iskelesinde bekleyen başka bir şehir hatları vapuruna önce burun kısmından çarptı ve sürterek yanından geçti. Kazada her iki gemide maddi hasar oluştu. Vapurun içerisine yayılan duman ve çalan alarm sesleri yolculara korkulu anlar yaşattı. Bazı yolcular can simitlerini taktı. Mürettebat sürekli yolculara sakin olmaları yönünde uyarılarda bulundu. Daha sonra bir botla gemiye yaklaşan gemi söndürme ekibi, oksijen maskeleriyle makine dairesine inerek yangına müdahale etti.

Vapur yaklaşık yarım saat iskeleye yanaşamadı. Arızanın giderilmesinin ardından vapur içinde bulunan 140 yolcu, Eminönü iskelesinde indirdi. Teknik inceleme için vapurun seferden alındığı belirtildi.

(SK-GK) - İstanbul/ Beyoğlu
Haber Yayın Tarihi : 15.05.2013 10:58 Kaynak: DHADünyadaki En Zehirli Akrep Aydın'ın Nazilli İlçesinde Görüntülendi! Japonya'da İki Kavun 280 Bin Liraya Satıldı Saadet Partisi'nin İstanbul Adayından, Binali Yıldırım'a Yanıt: Hadi Oradan