Son Dakika Haberleri: Trabzon'da olaylı yıkım! Yayla evleri sahipleri tarafından ateşe verildi

Trabzon'da olaylı yıkım! Yayla evleri sahipleri tarafından ateşe verildi

23 gün önce

Trabzon'da Haçkar Yaylası'nda kaçak yapılaşma ile mücadele kapsamında yıkımına karar verilen kaçak yapıların yıkımları olaylı bir şekilde sürüyor. Yıkımı protesto eden vatandaşlar, yan yana bulunan iki yayla evini ateşe verdi.

Trabzon'un Düzköy ilçesi Haçka Yaylası'nda kaçak yapılaşma ile mücadele kapsamında yıkımına karar verilen 13 kaçak binanın yıkımı sürüyor. Yıkımlar sırasında yana yana bulunan iki ev kapı ve pencerelerinin sökümünün ardından sahipleri tarafından ateşe verildi.

İKİ EV ATEŞE VERİLDİ

Düzköy ilçesi Haçka Yaylası'na dün geceden bu yana süren yıkım gerginliği devam ediyor. Haçka Yaylası'nda yıkımı kararlaştırılan 13 kaçak binadan 10'u yıkılırken, yıkımlar sırasında yana yana bulunan iki ev kapı ve pencerelerinin sökümünün ardından sahipleri tarafından ateşe verildi.

YIKIMI PROTESTO EDİYORLAR

Yıkım ekiplerinin çalışmasının hemen ardından evlerden duman çıkmaya başlarken, yıkımı protesto için evlerin ateşe verildiği öğrenildi.

Trabzon'da olaylı yıkım! Yayla evleri sahipleri tarafından ateşe verildi
Haber Yayın Tarihi: 13.11.2019 03:31 Kaynak: İHAÖnce milli piyangoyu vurdu ardından define buldu
ABD'li model Gigi Hadid, yatakta verdiği üstsüz pozuyla gündem oldu MasterChef'te aralarından su sızmayan iki isim aynı eve taşındı