Yılın İlk Trafik Cezasını Alan Sürücü, 'sadece Bir Bira İçmiştim' Dedi - Son Dakika

Yılın İlk Trafik Cezasını Alan Sürücü, 'sadece Bir Bira İçmiştim' Dedi

01.01.2012 11:25
Yılın İlk Trafik Cezasını Alan Sürücü, 'sadece Bir Bira İçmiştim' Dedi, System.String[]

Adana'da yeni yılın ilk trafik cezası, 101 promil alkollü çıkan 31 yaşındaki Yılmaz Oktay'a kesildi.

Adana'da yeni yılın ilk trafik cezası, 101 promil alkollü çıkan 31 yaşındaki Yılmaz Oktay'a kesildi. Ehliyetine 6 ay el konulan Oktay, 650 lira da para cezasına çarptırıldı. Oktay, 'Sadece bir bira içmiştim' diye kendini savundu.

Yeni yılın ilk dakikalarında kontrollerini sıklaştıran trafik ekipleri, yağışlı havaya karşın kentin dört bir yanında denetim yaptı. Özellikle yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde çalışmalarını yoğunlaştıran trafik ekipleri, alkollü araç sürücülerine de göz açtırmadı. Merkez Seyhan İlçesi'ndeki Sular Caddesi üzerinde uygulama yapan trafik polisleri, alkolmetre ile sürücülerde alkol kontrolünde bulundu. Bazı araç sahipleri, alkolmetreyi üflemek istemezken, bazıları da kendilerini görüntüleyen gazetecilere tepki gösterdi. Sürücülere oldukça anlayışlı yaklaşan trafik polisleri, alkollü sürücüleri ikna etmek için de çaba gösterdi.

GAZETECİLERE TEPKİ

Yeni yılın ilk dakikalarında polislerin durdurduğu araçtan indirilen Yılmaz Oktay da, tam 101 promil alkollü çıktı. Ehliyetine el konulan ve yeni yıl zammıyla birlikte 650 lira para cezası kesilen Oktay, polisleri, 'Sadece bir bira içmiştim' diyerek ikna etmeye çalıştı. Polisleri inandıramayan Oktay, bir süre sonra alkolmetrenin yanlış ölçüm yaptığını iddia etti. Gazetecilere de tepki gösteren Oktay, trafik polisinin yardımıyla evine gönderildi.

Yılın İlk Trafik Cezasını Alan Sürücü, 'sadece Bir Bira İçmiştim' Dedi
Yılın İlk Trafik Cezasını Alan Sürücü, 'sadece Bir Bira İçmiştim' Dedi
Yılın İlk Trafik Cezasını Alan Sürücü, 'sadece Bir Bira İçmiştim' Dedi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yılın İlk Trafik Cezasını Alan Sürücü, 'sadece Bir Bira İçmiştim' Dedi - Son Dakika


Son Dakika

"Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun Çamlıca Kulesi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel ışık gösterisi İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı Fransa'daki saldırı Müslümanlara nefret kusan siyasetçilere bahane oldu: İslamiyet'i topraklarımızdan silip atın Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı Muharrem İnce, partisi CHP'ye yüklendi: Her gün yeni bir skandal duyuyoruz Irmak Ünal koronaya yakalandığını açıkladı, herkes videodaki derin dekolteye takıldı Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı