Yol kenarında gözüken esrarengiz insan kemikleri dikkat çekiyor - Son Dakika

Yol kenarında gözüken esrarengiz insan kemikleri dikkat çekiyor

06.10.2022 14:14

Yol kenarında gözüken esrarengiz insan kemikleri dikkat çekiyor Erzurum'un Oltu ilçesinde yol kenarında toprağa gömülü insan kemikleri dikkat çekiyor.

Yol kenarında gözüken esrarengiz insan kemikleri dikkat çekiyor

ERZURUM - Erzurum'un Oltu ilçesinde yol kenarında toprağa gömülü insan kemikleri dikkat çekiyor.

Oltu Dümbüllü deresine giden yolun yan yamacında görülen insan cesedi bir tarihin habercisi olabilir. Balçık içinde olan insan iskeleti çok eski yıllara ait olabileceği düşünülüyor. İskeletin incelenip iskeletin hangi yüz yıla ait olduğu belirlenmesi isteniyor.

Oltulu vatandaşlar bu iskeleti arkeologların incelemesini istiyorlar. Vatandaşlar bölgede belki de bir medeniyetin kalıntılarının ortaya çıkabileceği belirtiliyor.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Başkanı Tanfer, 'Engelli vatandaşlarımız bizim için birer güç kaynağıdır' Başkanı Tanfer, 'Engelli vatandaşlarımız bizim için birer güç kaynağıdır' Erzurum Ticaret Borsası Erzurum Ticaret Borsası Erzurum'da kayak sezonu öncesi hazırlık toplantısı Erzurum'da kayak sezonu öncesi hazırlık toplantısı

Son Dakika Güncel Yol kenarında gözüken esrarengiz insan kemikleri dikkat çekiyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement