Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos, Suudi Arabistan'da - Son Dakika

Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos, Suudi Arabistan'da

22.02.2017 00:36
Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos, Suudi Arabistan'da, System.String[]

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, Suudi Arabistan ziyareti kapsamında başkent Riyad'da Kral Selman bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, Suudi Arabistan ziyareti kapsamında başkent Riyad'da Kral Selman bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan habere göre, Riyad'daki Yemame Sarayı'nda bir araya gelen Pavlopulos ile Kral Selman, iki ülke arasındaki iş birliği alanları ve bu alanların geliştirilmesinin yanı sıra bölgesel ve uluslararası konuları ele aldı.

Görüşmenin ardından Pavlopulos, Kral Selman'a Yunanistan'ın en yüksek devlet nişanını tevdi ederken, Kral Selman ise Yunanistan Cumhurbaşkanına, Suudi Arabistan'ın devlet nişanı olan "Kral Abdulaziz" nişanını takdim etti.

Devlet nişanlarının tevdi töreni sonrasında iki ülke arasında uydu sistemleri ve uygulamaları ile bilimsel ve teknik alanlarda iş birliği mutabakat zaptı imzalandı.

Görüşme ve ikili anlaşma imza töreninde Suudi Arabistan tarafından veliaht prens Muhammed bin Nayif, Dışişleri Bakanı Adil bin Cubeyr, Riyad Emiri Faysal bin Bender bin Abdulaziz, Ulusal Muhafızlar Bakanı Emir Mutab bin Abdullah bin Abdulaziz yer alırken, Yunanistan tarafından ise Dışişleri bakanı Nikos Kotzias, Tarım Kalkınma Bakanı Vangelis Apostolu, Turizmden Sorumlu Bakan Elena Kundura ve üst düzey yetkililer katıldı.

Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos, Suudi Arabistan'da

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos, Suudi Arabistan'da - Son Dakika


Son Dakika

Ailesiyle tartışıp denize atlayan genç hayatını kaybetti Birlikte yaşayan iki sevgili arasında çıkan kavga kanlı bitti Uzun zamandır ortalarda olmayan Mehmet Çilingiroğlu, ABD'den bombayı patlattı: Koronanın kesin tedavisi bulundu Fransa'dan sonra İngiltere ve Avusturya'da da sokağa çıkma yasağı ilan edildi Depremin habercisi olduğu söylenen Mavi Dolunay'dan olağanüstü görüntüler Güney Kore'de grip aşısı tedirginliği! Aşı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısı 85'e yükseldi Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 39'a yükseldi Ünlü sunucu İkbal Gürpınar koronavirüse yakalandı, yoğun bakıma alındı
20:42