Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Riyad haberleri, Riyad son dakika, son dakika Riyad

Son Dakika Riyad Haberleri

Son dakika Riyad haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son riyad haberleri anında burada.


 • 16:54 Filistin, ICC Başsavcısından Gazze'yi ziyaret etmesini istedi

  Filistin, ICC Başsavcısından Gazze'yi ziyaret etmesini istedi Filistin'in BM Daimi Temsilcisi Riyad Mansur, BM'deki Arap Grubu'nun Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcısı Kerim Han'dan mümkün olan en kısa sürede Gazze'yi ziyaret etmesini istedi.

 • Dün Dün 22:01 Putin ve Bin Selman, Riyad'da bir araya geldi

  Putin ve Bin Selman, Riyad'da bir araya geldi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile başkent Riyad'da bir araya geldi. Putin, görüşmenin başlangıcında Sovyetler Birliği'nin Suudi Arabistan'ı tanıyan ilk ülkelerden biri olduğunu hatırlatarak, son yedi yılda ilişkilerin nitelik kazandığını ve daha önce görülmemiş bir düzeye ulaştığını belirtti. Görüşme, bölgedeki durum hakkında görüş alışverişinde bulunmak için bir fırsat sağladı.

 • 05.12.2023 05 Ara 23:16 2023 Turkcell Süper Kupa Maçı Biletleri Satışa Çıktı

  2023 Turkcell Süper Kupa Maçı Biletleri Satışa Çıktı 2022-2023 Sezonu Süper Lig Şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da oynanacak olan 2023 Turkcell Süper Kupa maçının biletleri satışa çıktı. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, maçın genel bilet satışları webook.com internet sitesinden başladı.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:59 Tarım ve Orman Bakanı Suudi Arabistan'da görüşmeler gerçekleştirdi

  Tarım ve Orman Bakanı Suudi Arabistan'da görüşmeler gerçekleştirdi Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da temaslarda bulunarak, Suudi Arabistan Çevre, Su ve Tarım Bakanı Abdulrahman Al-Fadhli ile 'Tarım Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı'nı imzaladı. Yumaklı, ayrıca Suudi Arabistan Sağlık Bakanı ve Gıda-İlaç Otoritesi Başkanı ile görüşerek, Türk tarım ürünlerinin ihracatı konusunda iş birliği konularını masaya yatırdı.

 • 03.12.2023 03 Ara 21:39 Türkiye ve Suudi Arabistan Tarım Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı İmzaladı

  Türkiye ve Suudi Arabistan Tarım Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı İmzaladı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Suudi Arabistan'da Çevre, Su ve Tarım Bakanı Abdulrahman Al-Fadhli ile bir araya gelerek Tarım Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı imzaladı. Bakan Yumaklı ayrıca, Suudi Arabistan Sağlık Bakanı ve Gıda-İlaç Otoritesi Başkanı ile de görüşmeler gerçekleştirdi.

 • 03.12.2023 03 Ara 14:20 Tarım ve Orman Bakanı Suudi Arabistan'da görüştü

  Tarım ve Orman Bakanı Suudi Arabistan'da görüştü Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Suudi Arabistan Çevre, Su ve Tarım Bakanı Abdulrahman Al-Fadhli ile görüşerek 'Tarım Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı' imzaladı.

 • 29.11.2023 29 Kas 20:31 Filistin Dışişleri Bakanı: Gazze'deki saldırılar bir katliamdır

  Filistin Dışişleri Bakanı: Gazze'deki saldırılar bir katliamdır Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, BM Güvenlik Konseyi'nde yaptığı konuşmada, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları kınayarak, bu saldırıların bir savaş değil, kimsenin haklı gösteremeyeceği bir katliam olduğunu belirtti. El-Maliki, Gazze'de yaşanan insanlık dramının son bulması gerektiğini vurguladı ve uluslararası toplumun koruma ve hesap verebilirlik sağlamadaki başarısızlığının sonucu olarak Filistin halkının bu acıları yaşadığını ifade etti.

 • 28.11.2023 28 Kas 10:55 Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Suudi Arabistan'da İslami Dayanışma Spor Federasyonu Genel Kurul Toplantısı'na katıldı

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Suudi Arabistan'da İslami Dayanışma Spor Federasyonu Genel Kurul Toplantısı'na katıldı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da gerçekleştirilen 12. İslami Dayanışma Spor Federasyonu Genel Kurul Toplantısı'na katıldı. Toplantıda, iki ülke arasında gençlik ve spor alanındaki işbirliklerinin geliştirilmesi değerlendirildi.

 • 28.11.2023 28 Kas 10:41 Bakan Osman Aşkın Bak, İslami Dayanışma Spor Federasyonu Genel Kurul Toplantısı'na katıldı

  Bakan Osman Aşkın Bak, İslami Dayanışma Spor Federasyonu Genel Kurul Toplantısı'na katıldı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da gerçekleştirilen 12. İslami Dayanışma Spor Federasyonu Genel Kurul Toplantısı'na katıldı. Bakan Bak, toplantıda ISSF Başkanı Prens Abdulaziz Bin Turki Al Faısal Al Saud ile bir araya gelerek iki ülke arasındaki gençlik ve spor alanındaki işbirliklerini değerlendirdi.

 • 22.11.2023 22 Kas 13:06 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İslam dünyası Riyad'da sergilediği kararlılığın arkasında durmak, kararları uygulamak için birlik, beraberlik ruhuyla hareket...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'İslam dünyası Riyad'da sergilediği kararlılığın arkasında durmak, kararları uygulamak için birlik, beraberlik ruhuyla hareket... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İslam dünyası Riyad'da sergilediği kararlılığın arkasında durmak, kararları uygulamak için birlik, beraberlik ruhuyla hareket etmeli, tek yumruk olmalıdır"

 • 16.11.2023 16 Kas 00:00 İsrail'in Şifa Hastanesi'ne düzenlediği baskın uluslararası normları ihlal ediyor

  İsrail'in Şifa Hastanesi'ne düzenlediği baskın uluslararası normları ihlal ediyor Filistin'in BM Daimi Gözlemcisi Riyad Mansur, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki Şifa Hastanesi'ne düzenlediği baskına tepki göstererek, uluslararası toplumun İsrail'e dur demesi gerektiğini belirtti.

 • 12.11.2023 12 Kas 16:36 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Netanyahu gidicisin gidici"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Netanyahu gidicisin gidici' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu'ya tepki göstererek, "Ey Netanyahu şu an senin iyi günlerin.

 • 12.11.2023 12 Kas 13:59 Erdoğan: Ortak bildiride Yahudi yerleşimciler ilk defa 'terörist' olarak ifade edildi

  Erdoğan: Ortak bildiride Yahudi yerleşimciler ilk defa 'terörist' olarak ifade edildi Cumhurbaşkanı Erdoğan, 57 ülkenin imzaladığı İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği Ortak Zirvesi'nin sonuç bildirisiyle ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, ''Gerçekten çok fazla eylem noktası içeren, bugüne kadar hiç söylenmemiş, yerleşimcileri terörist olarak tanımlayan, hatta jeostrateji üreten bir metin var burada. İlk defa İsrail'in nükleer silahlarından hareketle bölgede 'Nükleer Silahlardan Arındırılma Konferansı'nı teklif ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

 • 12.11.2023 12 Kas 03:50 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Riyad'da

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Riyad'da - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Riyad'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'da düzenlenecek olan "Olağanüstü İslam Zirvesi"ne katılmak üzere Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a geldi.

 • 11.11.2023 11 Kas 19:46 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'dan ayrıldı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'dan ayrıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Riyad'da gerçekleştirilen "İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi"nin ardından "TRK" uçağıyla Türkiye'ye hareket etti.

 • 11.11.2023 11 Kas 19:25 İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Suudi Arabistan'da bir araya geldi

  İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Suudi Arabistan'da bir araya geldi İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da gerçekleşen İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısı sırasında bir araya geldi. Reisi, Gazze'ye yardım ulaştırılması için Refah Sınır Kapısı'nın açık tutulmasının önemine vurgu yaparken, Sisi ise Mısır'ın İran ile ilişkilerini genişletmek istediğini belirtti. Bu görüşme, İran ve Mısır devlet başkanları arasında 11 yıl aradan sonra gerçekleşen ilk yüz yüze görüşme oldu.

 • 11.11.2023 11 Kas 19:17 Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı, Suudi Arabistan'da Afrikalı liderlerle görüştü

  Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı, Suudi Arabistan'da Afrikalı liderlerle görüştü Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı ve Ordu Komutanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da Afrikalı liderlerle görüştü. Burhan, Suudi Arabistan-Afrika Ortaklık Zirvesi ve Olağanüstü Arap-İslam Ortak Zirvesi'ne katılmak üzere başkent Riyad'a gitti. Sudan lideri, toplantılarda Afrika Birliği Dönem Başkanı ve diğer liderlerle ayrı ayrı görüşmeler yaparak, Hızlı Destek Kuvvetlerinin ihlalleri hakkında bilgi verdi. Liderler, Sudan'ın birliği, güvenliği ve istikrarı için tüm çabaları desteklediklerini vurguladı. Sudan'da devam eden iç savaşta ise 6 milyona yakın kişi evlerinden edildi, 10 bini aşkın sivil hayatını kaybetti ve 25 milyon Sudanlı insani yardıma muhtaç hale geldi.

 • 11.11.2023 11 Kas 19:08 İran Cumhurbaşkanı Reisi, Suudi Arabistan Veliaht Prensi ile görüştü

  İran Cumhurbaşkanı Reisi, Suudi Arabistan Veliaht Prensi ile görüştü İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile bir araya geldi. Görüşmede, iki ülke arasında bölgesel ve ikili ilişkilerin geliştirilmesi kararlaştırıldı ve yakın bir zamanda yeniden bir araya gelinmesi planlandı.

 • 11.11.2023 11 Kas 18:43 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya Devlet Başkanı ile bir araya geldi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya Devlet Başkanı ile bir araya geldi CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Riyad'da Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo ile bir araya geldi.

 • 11.11.2023 11 Kas 18:24 İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman, Riyad'ta görüştü

  İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman, Riyad'ta görüştü İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın Gazze'deki durumla ilgili olağanüstü toplantısında Riyad'da bir araya geldi.

 • 11.11.2023 11 Kas 17:38 Irak Cumhurbaşkanı, dünya liderlerini Filistin halkını kurtarmaya çağırdı

  Irak Cumhurbaşkanı, dünya liderlerini Filistin halkını kurtarmaya çağırdı Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da düzenlenen 8'inci Olağanüstü İslam Zirvesi'nde konuşan Irak Cumhurbaşkanı Abdüllatif Reşit, Filistin halkının kurtarılması için dünya liderlerini harekete geçmeye çağırdı. Reşit, Gazze Şeridi'ndeki saldırıları ve ihlalleri kınayarak, uluslararası toplumdan Filistin'e insani yardımların ulaştırılması için acil harekete geçilmesini istedi.

 • 11.11.2023 11 Kas 16:18 Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Gazze'deki toplu cezalandırma politikalarını kınadı

  Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Gazze'deki toplu cezalandırma politikalarını kınadı Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi, Riyad'da düzenlenen Olağanüstü İslam Zirvesi'nde, Gazze halkına yönelik toplu cezalandırma politikalarını kesinlikle kabul edilemez olarak nitelendirdi. Sisi, uluslararası toplumun ciddi bir duruş sergilemesi gerektiğini ve bu politikaların derhal sona erdirilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, uluslararası soruşturma yürütülmesi çağrısında bulundu ve Gazze'deki savaşın durdurulamamasının bölgedeki çatışmaların genişlemesine yol açacağı uyarısında bulundu.

 • 11.11.2023 11 Kas 15:16 Olağanüstü İslam Zirvesi'nde liderler aile fotoğrafı

  Olağanüstü İslam Zirvesi'nde liderler aile fotoğrafı Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı 8'inci Olağanüstü İslam Zirvesi'nde liderler aile fotoğrafı çekimine katıldı.

 • 11.11.2023 11 Kas 15:10 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Gazze'de) Hastanelerin, okulların, mülteci kamplarının bombalandığı, sivillerin katledildiği, tarihte eşi benzeri görülmemiş...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Gazze'de) Hastanelerin, okulların, mülteci kamplarının bombalandığı, sivillerin katledildiği, tarihte eşi benzeri görülmemiş... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Gazze'de) Hastanelerin, okulların, mülteci kamplarının bombalandığı, sivillerin katledildiği, tarihte eşi benzeri görülmemiş barbarlıkla karşı karşıyayız"

 • 11.11.2023 11 Kas 15:09 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Gazze) Zulüm karşısında susanlar da en az zalimler kadar akan kana ortaktır"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Gazze) Zulüm karşısında susanlar da en az zalimler kadar akan kana ortaktır' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Gazze) Zulüm karşısında susanlar da en az zalimler kadar akan kana ortaktır"

 • 11.11.2023 11 Kas 15:04 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Riyad'daki zirvede böyle seslendi: Gazze'de birkaç saat değil, kalıcı barış gerek

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Riyad'daki zirvede böyle seslendi: Gazze'de birkaç saat değil, kalıcı barış gerek İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze için kalıcı ateşkes çağırısı yaptı. Erdoğan, "Gelinen aşamada birinci önceliğimiz ateşkesin sağlanması ve insani yardımların kesintisiz şekilde ulaştırılmasıdır. Acil olan birkaç saatlik fasıla değil kalıcı ateşkestir. Birleşmiş Milletler Filistin Özel Raportörü Francesca Albanese, İsrail saldırılarına 4 saat ara verme kararının alaycı ve zalimce olduğunu ifade ediyor. Biz de söz konusu karara aynı şekilde yaklaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

 • 11.11.2023 11 Kas 15:05 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Olağanüstü İslam Zirvesi'nde gerçekleştirdiği konuşmada "Vatanlarını savunan direnişçiler ile işgalcileri aynı...

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Olağanüstü İslam Zirvesi'nde gerçekleştirdiği konuşmada 'Vatanlarını savunan direnişçiler ile işgalcileri aynı... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Olağanüstü İslam Zirvesi'nde gerçekleştirdiği konuşmada "Vatanlarını savunan direnişçiler ile işgalcileri aynı kefeye koymamız mümkün değildir" dedi.

 • 11.11.2023 11 Kas 15:05 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İnsan hak ve hürriyetlerini dilinden düşürmeyen Batılı ülkelerin Filistin'de süregelen katliamlar karşısında sessizliğe...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'İnsan hak ve hürriyetlerini dilinden düşürmeyen Batılı ülkelerin Filistin'de süregelen katliamlar karşısında sessizliğe... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İnsan hak ve hürriyetlerini dilinden düşürmeyen Batılı ülkelerin Filistin'de süregelen katliamlar karşısında sessizliğe bürünmeleri utanç vericidir"

 • 11.11.2023 11 Kas 14:22 Erdoğan, Riyad'da liderlerle aile fotoğrafı çektirdi

  Erdoğan, Riyad'da liderlerle aile fotoğrafı çektirdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Riyad'da düzenlenen 8. Olağanüstü İslam Zirvesi'nde liderler ile birlikte aile fotoğrafı çektirdi.

 • 11.11.2023 11 Kas 13:22 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Riyad'da

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Riyad'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'da düzenlenecek olan "Olağanüstü İslam Zirvesi"ne katılmak üzere Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a geldi.

 • 11.11.2023 11 Kas 13:18 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'a geldi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'a geldi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi'ne katılmak üzere özel uçak "TRK" ile Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a geldi.

 • 11.11.2023 11 Kas 12:37 Suudi Arabistan'da Gazze zirvesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Esad da katılıyor

  Suudi Arabistan'da Gazze zirvesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Esad da katılıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'da düzenlenecek olan Olağanüstü İslam Zirvesi'ne katılmak üzere Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a gitti. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad da dün akşam zirveye katılmak için kente ayak bastı. Gözlerin çevrildiği zirvede İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ele alınacak.

 • 11.11.2023 11 Kas 11:57 Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: İsrail güçlerinin, içerisinde hareket eden her şeyi hedef alması nedeniyle Şifa Hastanesi hizmet dışı kaldı.

  Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: İsrail güçlerinin, içerisinde hareket eden her şeyi hedef alması nedeniyle Şifa Hastanesi hizmet dışı kaldı. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: İsrail güçlerinin, içerisinde hareket eden her şeyi hedef alması nedeniyle Şifa Hastanesi hizmet dışı kaldı.

 • 11.11.2023 11 Kas 09:47 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'a gitti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'a gitti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi'ne katılmak üzere özel uçak "TRK" ile saat 09.30'da Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a gitti.

 • 11.11.2023 11 Kas 08:41 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8. Olağanüstü İslam Zirvesi için Suudi Arabistan'a gidiyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8. Olağanüstü İslam Zirvesi için Suudi Arabistan'a gidiyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8. Olağanüstü İslam Zirvesi'ne katılmak üzere bugün Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a gidecek. Zirvede İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ele alınacak. Erdoğan'ın, zirve oturumuna hitap etmesi ve katılımcı liderlerle ikili görüşmeler gerçekleştirmesi de planlanıyor.

 • 10.11.2023 10 Kas 23:25 Nijerya Devlet Başkanı Tinubu, Suudi Arabistan'da yatırımcılara güvence verdi

  Nijerya Devlet Başkanı Tinubu, Suudi Arabistan'da yatırımcılara güvence verdi Nijerya Devlet Başkanı Bola Ahmed Tinubu, Suudi Arabistan'da düzenlenen bir konferansta potansiyel yatırımcılara, paralarının Nijerya'da güvende olduğunu ve iyi getiri elde edeceklerini söyledi. Tinubu ayrıca, Nijerya'nın ekonomisini petrole bağımlılıktan uzaklaştırmak için çalıştığını ve terörle mücadelede Suudi Arabistan ile işbirliğini geliştirmek istediklerini belirtti.

 • 10.11.2023 10 Kas 19:28 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'da düzenlenen 8'inci Olağanüstü İslam Zirvesi'ne katılacak

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'da düzenlenen 8'inci Olağanüstü İslam Zirvesi'ne katılacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazze gündemiyle toplanacak olan 8'inci Olağanüstü İslam Zirvesi'ne katılmak üzere Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a gidecek.

 • 10.11.2023 10 Kas 10:06 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Riyad Zirvesi'nden sonra yeniden telefon diplomasisine odaklanacağız. BM'de hakkı ve adaleti savunanların sayısını artırmaya...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Riyad Zirvesi'nden sonra yeniden telefon diplomasisine odaklanacağız. BM'de hakkı ve adaleti savunanların sayısını artırmaya... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Riyad Zirvesi'nden sonra yeniden telefon diplomasisine odaklanacağız. BM'de hakkı ve adaleti savunanların sayısını artırmaya yönelik çalışma başlatacağız"

 • 10.11.2023 10 Kas 10:06 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Riyad Zirvesi) Bölge ülkelerinin ve İslam dünyasının temsil edildiği bu zirveden çıkacak kararlar, İsrail'in zulmünü...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Riyad Zirvesi) Bölge ülkelerinin ve İslam dünyasının temsil edildiği bu zirveden çıkacak kararlar, İsrail'in zulmünü... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Riyad Zirvesi) Bölge ülkelerinin ve İslam dünyasının temsil edildiği bu zirveden çıkacak kararlar, İsrail'in zulmünü durdurmak için büyük adım olacaktır"

 • 04.11.2023 04 Kas 13:03 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Bu ay içindeki)İslam İşbirliği Teşkilatı Riyad Zirvesi'ni önemsiyorum.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Bu ay içindeki)İslam İşbirliği Teşkilatı Riyad Zirvesi'ni önemsiyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Bu ay içindeki)İslam İşbirliği Teşkilatı Riyad Zirvesi'ni önemsiyorum.

 • 03.11.2023 03 Kas 19:21 2023 Turkcell Süper Kupa Maçı Tarihi Değişti

  2023 Turkcell Süper Kupa Maçı Tarihi Değişti Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2023 Turkcell Süper Kupa maçının tarihini 30 Aralık'tan 29 Aralık'a çektiğini duyurdu. Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki maç, 29 Aralık 2023 Cuma günü Riyad'da oynanacak.

 • 26.10.2023 26 Eki 11:24 Kayserili Muaythai Sporcusu Sercan Koç, 2023 World Combat Games'e Katılacak

  Kayserili Muaythai Sporcusu Sercan Koç, 2023 World Combat Games'e Katılacak Kayserili Muaythai sporcusu Sercan Koç, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da yapılacak olan 2023 World Combat Games'te ülkemizi temsil edecek. Avrupa, Asya ve Dünya şampiyonlarının yarışacağı bu önemli organizasyonda Koç, Muaythai dalında Kayseri'yi ve Türkiye'yi temsil edecek. Türkiye Muaythai Federasyonu Milli takımlar Sportif Direktörü Göksel Cingöz, Koç'un başarı grafiğini sürekli yükselten bir sporcu olduğunu belirterek, başarılar diledi.

 • 25.10.2023 25 Eki 20:48 İspanya Süper Kupası 2024'te Suudi Arabistan'da oynanacak

  İspanya Süper Kupası 2024'te Suudi Arabistan'da oynanacak İspanya Futbol Federasyonu, Suudi Arabistan Futbol Federasyonu ile yaptığı anlaşma gereği 2019 yılından bu yana Suudi Arabistan'da oynanan İspanya Süper Kupası'nın 2024 yılında 10-14 Ocak tarihleri arasında Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da düzenleneceğini duyurdu. Bu anlaşma, eski Barcelonalı futbolcu Gerard Pique'nin sahibi olduğu spor ajansı Kosmos'un aracılığıyla gerçekleştirilmiş olup, yolsuzluk iddialarıyla ilgili soruşturma devam etmektedir.

 • 25.10.2023 25 Eki 17:29 Türkiye ve Suudi Arabistan Mali İşbirliği Mutabakatı İmzaladı

  Türkiye ve Suudi Arabistan Mali İşbirliği Mutabakatı İmzaladı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Suudi Arabistan Maliye Bakanı Mohammed Al-Jadaan ile kamu maliyesi ve vergilendirme reformları, maliye politikalarıyla bağlantılı iklim değişikliği, kamu özel işbirlikleri, ulusal mali politikalar, ikili ilişkilerin güçlendirilmesi, uluslararası koordinasyon ve işbirliğinin geliştirilmesi konularını içeren 'Mali Alanda İş Birliği Mutabakat Zaptı'na imza attıklarını bildirdi. Bakan Şimşek ayrıca Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Halid El-Falih ile görüşerek iki ülke arasındaki potansiyel yatırım fırsatlarını değerlendirdiklerini belirtti.

 • 25.10.2023 25 Eki 16:31 İspanya Süper Kupası Suudi Arabistan'da oynanacak

  İspanya Süper Kupası Suudi Arabistan'da oynanacak İspanya Süper Kupası, 10-14 Ocak 2024 tarihleri arasında Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da bulunan Al-Awwal Park Stadyumu'nda oynanacak. Real Madrid ve Atletico Madrid'in yarı finalde karşılaşacağı turnuvada, diğer finalist Osasuna ile Barcelona arasında oynanacak müsabaka sonrası belli olacak.

 • 20.10.2023 20 Eki 21:44 Yeri ve zamanı belli oldu! Süper Kupa, 30 Aralık'ta Suudi Arabistan'da oynanacak

  Yeri ve zamanı belli oldu! Süper Kupa, 30 Aralık'ta Suudi Arabistan'da oynanacak Süper Lig devleri Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki Süper Kupa maçı 30 Aralık'ta Suudi Arabistan'da oynanacak.

 • 19.10.2023 19 Eki 13:01 Suudi Arabistan, Yemen'deki krizin sona erdirilmesi için tarafları teşvik ediyor

  Suudi Arabistan, Yemen'deki krizin sona erdirilmesi için tarafları teşvik ediyor Suudi Arabistan Savunma Bakanı Halid bin Selman, Yemenli tarafları kapsamlı ve sürdürülebilir bir siyasi çözüme ulaşmaya teşvik ettiklerini belirtti. Bin Selman, Yemen Başkanlık Konseyi Başkanı Reşad el-Alimi ile yaptığı görüşmede, Birleşmiş Milletler gözetiminde güvenlik, barış, istikrar ve kalkınmayı sağlayacak bir çözüm için çaba gösterdiklerini ifade etti. Yemen'deki iç savaşın sona erdirilmesi için Suudi Arabistan ve Umman arabuluculuk yapmaktadır.

 • 06.10.2023 06 Eki 05:33 Yemen Başkanlık Konseyi Başkanı, ABD Büyükelçisi ile görüştü

  Yemen Başkanlık Konseyi Başkanı, ABD Büyükelçisi ile görüştü Yemen Başkanlık Konseyi Başkanı Reşad el-Alimi, ABD'nin Sana Büyükelçisi Stephen Fagin'le iki ülke arasındaki ilişkiler ve ülkesindeki gelişmeleri ele aldı. Alimi, Fagin ile Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da bir araya geldi. Görüşmede Alimi, Yemen ile ABD arasındaki seçkin ikili ilişkilere ve ABD'nin Yemen'de meşru yönetimi destekleyen tutumuna övgüde bulundu. Alimi, görüşmede Yemen'de barışı tesis etmeye ilişkin, konsey ve hükümetin konumunun, üzerinde anlaşmaya varılan kapsamlı ve sürdürülebilir bir barışa ulaşmak için tüm girişimlere açık olduğunu vurguladı. İran destekli Husilerin barış çabalarına yönelik uzlaşmazlığına da değinen Alimi, uluslararası toplumun bu yaklaşıma yönelik sessiz kalmasına karşı uyarıda bulundu. Görüşmede Fagin ise ABD'nin Yemen Başkanlık Konseyine ve hükümete verdiği desteği teyit ederek, konseyin, ülkede barışa yönelik atılan çabalara olumlu yaklaşımından dolayı memnuniyetini ifade etti. Yemen'de İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten itibaren Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor. Yemen'de 9 yıldır süregelen krizi sona erdirecek kapsamlı bir anlaşmanın hazırlanması için Suudi Arabistan ve Umman aylardır Yemen hükümeti ile Husiler arasında arabuluculuk yapıyor.

 • 03.10.2023 03 Eki 18:37 İsrail İletişim Bakanı Sukot Bayramı ritüelleri için Suudi Arabistan'a gitti

  İsrail İletişim Bakanı Sukot Bayramı ritüelleri için Suudi Arabistan'a gitti İsrail İletişim Bakanı Shlomo Karhi, Suudi Arabistan'ın Riyad kentinde düzenlenen Dünya Posta Birliği Toplantısı için bulunduğu otel odasında Yahudilerin Sukot Bayramı'na özel ritüeller gerçekleştirdi. Karhi, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraf ve videolarla bu anı paylaştı. İsrail hükümetinden yapılan açıklamaya göre, bu ziyaret İsrail'in Suudi Arabistan'a yapılan ikinci ziyareti oldu ve diplomatik ilişkileri bulunmamaktadır.

 • 03.10.2023 03 Eki 14:23 Çin-Arap Ülkeleri Yayıncılık İşbirliği ve Etkileşim Forumu Riyad'da Düzenlendi

  Çin-Arap Ülkeleri Yayıncılık İşbirliği ve Etkileşim Forumu Riyad'da Düzenlendi Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da düzenlenen Çin-Arap Ülkeleri Yayıncılık İşbirliği ve Etkileşim Forumu'nda, Çin ve Arap ülkelerinden yayıncılar tercüme, yayıncılık, telif hakkı ticareti, kitap fuarı platformları ve çevrimiçi yayıncılık alanlarındaki işbirliklerini değerlendirdi. Zirvede 100 Çin ve Arap klasiğinin tercümesi projesine zemin hazırlanırken, Çin-Suudi Arabistan çevrimiçi yayıncılık etkileşim mekanizmasının kurulmasına yönelik araştırma yapılması, uluslararası işbirliği platformunun ortaklaşa genişletilmesi, Çin ve Arap medeniyetleri arasında karşılıklı öğrenmenin teşvik edilmesi konuları ele alındı. Etkinliğe Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Tanıtım Departmanı'ndan üst düzey bir yetkili, Arap Yayıncılar Birliği ve Suudi Bilimsel Araştırma ve Bilgi Paylaşım Merkezi temsilcilerinin yanı sıra 100'den fazla Çinli ve Arap yayıncı, akademisyen, uzman ve yazar katıldı.

Advertisement