Yunanistan'da Erken Genel Seçime Doğru - Son Dakika

Yunanistan'da Erken Genel Seçime Doğru

23.01.2015 22:30
Yunanistan'da Erken Genel Seçime Doğru, System.String[]

Başbakan Samaras: "SYRIZA ülkenin geleceğini sabote ediyor"

Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, ana muhalefetteki Radikal Soal Koalisyon Partisi'nin (SYRIZA) ülkenin geleceğini sabote ettiğini söyledi.

Atina'da seçim kampanyası kapsamında bir konuşma yapan Samaras, Yunan halkına birlik çağrısında bulunarak SYRIZA'nın ülkenin geleceğini sabote ettiğini savundu.

Avrupa Birliği'nin, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) 1.1 trilyon avroluk tahvil alım pogramıyla Avrupa'nın kalkınmaya geçtiğini ve Yunanistan'a da büyük imkanlar verdiğini belirten Samaras, lideri olduğu Yeni Demokrasi Partisi'nin Pazartesi günü hükümet olması halinde, halkın bu fonlardan yararlanacağını kaydetti.

SYRIZA'nın bu programa, likiditeye ve yatırımlara "hayır" dediğini öne süren Samaras, "Yatırımlar aracılığıyla gençlerin iş bulma rüyalarına hayır diyorlar. 2,5 yıl önce çalışma arkadaşlarımla derin bir fırtına içinde başbakanlık görevini Yunan gençliğinin ümidi olmak için üstlendim. Gece gündüz çalışarak vatanı ayakta tuttuk. Ben de çok şeyler vaad edebilirdim ama ülke sonra nereye gidecekti? Bunun için adım adım kalkınma ve gerçek ümidin temellerin koyduk" diye konuştu.

Hükümetinin mali açıkları kapattığını, kalkınmanın başladığını, yatırımların geldiğini ve son üç ay içinde gelirde artış kaydediliğini belirten Samaras, SYRIZA'nın ülkeyi erken seçime sürüklemekle siyasi ve Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi belirsizliğe neden olduğunu öne sürdü.

Samaras, seçimleri Yeni Demokrasi Partisi'nin kazanması halinde son zamanın belirsizliğine bir son verileceği taahüdünde de bulundu.

Samaras son olarak SYRIZA'nın izlemek istediği kamulaştırma politikasının sadece Kuzey Kore'de geçerli olduğunu belirterek, aynı zamanda da sınırları göçmenlere açmak istediği gibi polisi de silahtan arındırmak istediğini iddia etti. - Atina

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yunanistan'da Erken Genel Seçime Doğru - Son Dakika


Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ermenistan'dan bir PKK taktiği daha! Sınır bölgesine Rus bayrakları diktiler Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adamla düğün yaptı Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı