ZyXEL'den Yepyeni 'Hepsi Bir Arada' - Son Dakika

ZyXEL'den Yepyeni 'Hepsi Bir Arada'

05.03.2012 15:41
ZyXEL'den Yepyeni 'Hepsi Bir Arada', System.String[]

ZyXEL, kullanıcılar için geliştirilen yeni medya sunucusu NSA310'u satışa sundu.

ZyXEL, evlerini çok fonksiyonlu ve yüksek performanslı bir eğlence merkezine dönüştürmek isteyen kullanıcılar için geliştirilen yeni medya sunucusu NSA310'u satışa sundu. 3 TB'a kadar sabit diskleri destekleyen ürün

aynı zamanda UPnP ve DLNA 1.5 sertifikalı. Zengin özellikleri ile dikkat çeken NSA310; PC, dizüstü bilgisayar ve SqueezeBox gibi cihazlarla birlikte iTunes sunucu, SqueezeCenter ve blog ya da fotoğraf albümü sunucusu olarak da kullanılabiliyor.

Mobil cihazlar için geliştirilen ücretsiz Polkast uygulaması ile kullanıcılar,

Tablet PC ve Akıllı Telefon cihazları ile kolaylıkla NSA310'a istedikleri

yerden ve istedikleri zaman bağlanmanın keyfini yaşayabilecek.

Dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, evlerini çok fonksiyonlu, yüksek performanslı eğlence merkezine dönüştürmek isteyen kullanıcılar için geliştirilen yeni medya sunucusu NSA310'u satışa sundu. 3 TB'a kadar sabit diskleri destekleyen ürün, UPnP ve DLNA 1.5 sertifikalı özellikleri ile tüm uyumlu medya oynatıcılarla multimedya dosyalarına erişimi ve paylaşmayı kolaylaştırıyor. ZyXEL NSA310'da depolanan içerik DLNA özellikli medya oynatıcıların yanı sıra akıllı telefon, PDA ya da oyun konsolu gibi cihazlarda da kullanılabiliyor.

Mobil cihazlar için geliştirilmiş ücretsiz Polkast uygulaması ile kullanıcılar istedikleri yerden her zaman kolaylıkla Tablet PC ve Akıllı Telefonlarını kullanarak NSA310'a internet üzerinden veya yerel ağ üzerinden kablosuz olarak bağlanabiliyor ve NSA310 kullanıcılar için kişisel bir buluta dönüşüyor. Yerel ağ üzerinden Polkast uygulaması ile NSA310'a bağlanıldığında kullanıcılar yüksek hızın keyfini yaşayarak sahip oldukları video, resim ve diğer tüm dijital dosyalara erişebiliyorlar.

Sahip olduğu çoklu sunucu (Multiple Server) teknolojisi NSA310'u kusursuz bir 'hepsi bir arada' medya merkezi yapıyor. PC, dizüstü bilgisayar ve SqueezeBox gibi cihazlarla birlikte iTunes sunucu, SqueezeCenter ve blog ya da fotoğraf albümü sunucusu olarak da kullanılabilen ürün, multimedya dosyalarını oynatmayı ve paylaşmayı son derece kolay bir hale getiriyor.

Kullanıcı dostu arayüz ile gelen kolay kullanım

ZyXEL NSA310'un kullanıcı dostu arayüzü sayesinde, depolanan içerik küçük resimler (Thumbnail) halinde gösterilebiliyor, fotoğraflar slayt gösterisi şeklinde web tarayıcıda görüntülenebiliyor. Yedekleme Planlayıcı (Backup Planner) özelliği ise NSA310'daki dosyaların başka bir NSA ya da harici depolama cihazında belirlenen bir zamanda otomatik olarak yedeklenebilmesini

sağlıyor. Kullanıcılar, yedeklemenin ne zaman ve ne şekilde yapılacağını

ihtiyaçları doğrultusunda birkaç adımda kolayca ayarlayabiliyorlar. Cihazın

üzerinde yer alan 'Copy/Sync' butonu, harici USB depolama cihazları, kart okuyucular ve dijital kameralardaki içeriğin NSA310'a aktarımının ya da NSA310'daki içeriğin bu cihazlara kopyalanmasının tek bir dokunuşla gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor.

NSA310'un gelişmiş veri sıkıştırma ve senkronizasyon fonksiyonları bant genişliğini optimize ederek çalıştığı için, kullanıcılar online oyun oynama, dosya indirme, İnternet'te gezinme ya da yedekleme sırasında hiçbir kesinti ve gecikme yaşamıyorlar.

Dosya paylaşımında 'sürükle-bırak' rahatlığız Pilot özelliği dosya paylaşımına

'sürükle-bırak' kolaylığını getiriyor. Bu özellik sayesinde istenen dosyaları

masaüstünde yer alan zPilot ikonuna sürüklemek yeterli oluyor. Dosyalar NSA310 tarafından otomatik olarak tanımlanarak müzik, fotoğraf ve diğer ilgili

klasörlere yerleştiriliyor. Link yakalama desteği tarayıcıda tıklanan bir

linkin NSA310 tarafından tanınmasını ve indirme işleminin PC'ye gerek kalmadan gerçekleştirilmesini sağlarken; BitTorrent ve eMule özellikleri ise büyük dosyaların hızlı bir şekilde indirilmesini ve paylaşılmasını destekliyor.

ZyXEL'in yeni medya sunucusu NSA310'un yapabildikleri bu kadarla da sınırlı değil. Ürünün sahip olduğu dahili RSS istemcisi ile en yeni dijital içerikleri otomatik olarak indirmek mümkün olabiliyor. RSS beslemesi eklendikten sonra kullanıcının başka hiçbir işlem yapmasına gerek kalmadan, en son çıkan müzik, TV dizisi ve podcast gibi tüm multimedya dosyaları kolayca indiriliyor.

Kullanıcıların kendi FTP sunucusuna sahip olmasını da sağlayan NSA310, video ve fotoğrafların İnternet'e yüklenme süreçlerini de son derece kolay bir hale getiriyor. Kullanıcılar, cihazda depolanan fotoğraf ve videoların Flickr ve YouTube'a otomatik olarak yüklenmesi için gerekli ayarları birkaç adımda

gerçekleştirebiliyorlar.

NSA310'un gelişmiş güvenlik özellikleri, izinsiz erişim ya da veri kaybı gibi tehditlere karşı depolanan içeriği güvence altına alıyor. IP filtreli tablo yönetimi verileri zararlı ataklara karşı korurken, HTTPS ve FTPS desteği verilerin şifrelenerek iletilmesini sağlıyor. Ağ üzerinde çalışan geri dönüşüm kutusu ise yanlışlıkla silinen dosyaların hızlı ve kolay bir şekilde geri getirilmesine yardımcı oluyor.

Çevre dostu enerji tasarrufu özellikleri

Tüm ZyXEL ürünleri gibi, NSA 310 da çevreci ve enerji tüketiminde oldukça cimri. 'Smart Fan' teknolojisi, fanın güç tüketimini cihazın ideal çalışma sıcaklığını koruyacak seviyede tutmaya yardımcı oluyor. "Wake-on-LAN"

özelliği kapalı konumdaki cihazı uzaktan açmayı ve dosyalara erişmeyi sağlarken; sabit diskler için "Hibernation" desteği ise bir süre veri aktarımı

yapılmadığında sabit diski kapatarak hem diskin kullanım ömrünü uzatıyor hem de enerji tasarrufu sağlıyor.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Teknoloji ZyXEL'den Yepyeni 'Hepsi Bir Arada' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 29 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 185 kişi vefat etti, 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi Formula 1'de korkunç kaza! Romain Grosjean'ın aracı ikiye bölündü Manchester United'dan müthiş geri dönüş! Cavani takımını ipten aldı Babası sinir krizi geçirdi! 6'ncı kattan düşen 13 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti Kadıköy'de bir gol daha! Meşin yuvarlak 3. kez ağlarla buluştu Tarla sürerken traktörden düşen sürücü, hayatını kaybetti Hezimete uğrayan Paşinyan'dan tarihi itiraf: Azerbaycan'la savaşacak gücümüz kalmadı Anıl Karaer'in top toplayıcı çocuğa doğru sert bir vuruş yaptı ve büyük tepki çekti