Son dakika Hanak haberleri, Hanak son dakika, son dakika Hanak

Son Dakika Hanak Haberleri

 • Ardahan'da Kar Nedeniyle Ahır Çöktü, 2 Büyükbaş Hayvan Telef Oldu
  18 Şub Ardahan'da Kar Nedeniyle Ahır Çöktü, 2 Büyükbaş Hayvan Telef Oldu

  Ardahan'ın Hanak ilçesine bağlı Koyunpınar köyünde, Nuray Yardımcı'nın hayvanlarının bulunduğu ahırın çatısı, üzerindeki yoğun kar kütlesi nedeniyle çöktü. Olayda 2 büyükbaş hayvanın telef olduğu belirlendi. AFAD ve jandarma ekipleri olay yerine sevk edildi.

 • Ardahan'da soğuk hava: Araçlar çalışmadı, buz sarkıtları oluştu
  13 Şub Ardahan'da soğuk hava: Araçlar çalışmadı, buz sarkıtları oluştu

  Ardahan'da dondurucu soğuklar etkisini sürdürüyor. Hava sıcaklığı gece sıfırın altında 10,1 dereceye düştü. Sisle birlikte etkili olan soğuk hava nedeniyle ağaçlar kırağı tuttu, çatılarda uzun buz sarkıtları meydana geldi. Vatandaşlar donan araçlarını takviye yaparak çalıştırabildi. Ardahan'ın soğuğu nedeniyle araçlar takviye yapılmadan çalışmıyor.

 • Erzurum ve Ardahan'da olumsuz hava koşulları nedeniyle ulaşım sağlanamıyor
  08 Şub Erzurum ve Ardahan'da olumsuz hava koşulları nedeniyle ulaşım sağlanamıyor

  Erzurum il genelinde kar ve tipi nedeniyle 169 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Ardahan'da ise merkezde 1, ilçelerden Posof'ta 16, Hanak'ta 6, Çıldır'da 4, Damal'da 3, Göle'de 1 olmak üzere 31 köy yolu ulaşıma kapandı. Büyükşehir Belediyesi ve İl Özel İdaresi ekipleri, kapalı yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

 • MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi için 55 yeni adayını açıkladı
  07 Şub MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi için 55 yeni adayını açıkladı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nde 5 ilçe ve 50 belde belediye başkan adayı olmak üzere toplam 55 adayını daha açıkladı.

 • Ardahan'da Kar Yağışı Nedeniyle 49 Köy ve Posof-Ardahan Yolu Ulaşıma Kapandı
  06 Şub Ardahan'da Kar Yağışı Nedeniyle 49 Köy ve Posof-Ardahan Yolu Ulaşıma Kapandı

  Ardahan'ın Posof ilçesinde gece saatlerinde başlayan kar yağışı, sabah etkisini artırarak ulaşımı olumsuz etkiledi. Kar yağışı nedeniyle Posof-Ardahan kara yolu ile 49 köy yolu ulaşıma kapandı. Ardahan Valiliği, okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini duyurdu.

 • Posof-Ardahan kara yolu ve 49 köy kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı
  06 Şub Posof-Ardahan kara yolu ve 49 köy kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı

  Ardahan'ın Posof ilçesinde kar yağışı nedeniyle 49 köy ile Posof-Ardahan kara yolu, ulaşıma kapandı. Ardahan Valiliği, okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Karayolları ile İlçe Özel İdare ekipleri, kapanan yolları açmak için çalışma başlattı. Ardahan ve ilçelerinde en düşük sıcaklıklar ise eksi 10.6 dereceye kadar düştü.

 • Ardahan ve Kars'ta Dondurucu Soğuklar Nedeniyle Yaban Hayvanlarına Yem Bırakıldı
  03 Şub Ardahan ve Kars'ta Dondurucu Soğuklar Nedeniyle Yaban Hayvanlarına Yem Bırakıldı

  Ardahan ve Kars'ta etkili olan dondurucu soğuklar nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı. Hanak Gençlik Merkezi ekipleri, Ardahan'da karacalar ve yırtıcı hayvanlar için yemleme çalışması yaparken, Kuyucuk Gölü çevresinde ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri kuşların beslenmesi için yem bıraktı.

 • Ardahan'da aç kurtlar ikinci kez köpeğe saldırdı
  03 Şub Ardahan'da aç kurtlar ikinci kez köpeğe saldırdı

  Ardahan'ın Hanak ilçesinde aç kalan kurt sürüsü, ikinci kez bir köpeğe saldırdı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, kurtlar köpeği kovaladıktan sonra kaçtı. İlçede yaşayanlar, ikinci kurt saldırısı nedeniyle tedirginlik yaşıyor.

 • Erzurum ve Ardahan'da Sibirya soğukları etkili: En düşük sıcaklık eksi 32,7 derece
  31 Oca Erzurum ve Ardahan'da Sibirya soğukları etkili: En düşük sıcaklık eksi 32,7 derece

  Erzurum ve Ardahan'da Sibirya soğukları etkisini gösterdi. Ardahan'ın Çıldır ilçesi eksi 32,7 derece ile bölgenin en soğuk ilçesi oldu. Ağaçlarda ve çatılarda buz sarkıtları oluştu. Erzurum'da ise en düşük sıcaklık eksi 20 derece olarak ölçüldü. İtfaiye ekipleri buz sarkıtlarını kırmak için çalışma yaptı. Bölgedeki diğer illerde de düşük sıcaklıklar yaşandı.

 • Soğuktan kirpik ve kaşları dondu: Çıldır eksi 31,5 derece
  31 Oca Soğuktan kirpik ve kaşları dondu: Çıldır eksi 31,5 derece

  Ardahan'da etkili olan soğuk hava nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Dışarıda olanların kaş ve kirpikleri dondu. Soğuk hava nedeniyle insanlar sadece ihtiyaçlarını gidermek için veya işyerine gitmek için dışarı çıkabiliyor. Gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 28,1, Göle'de 29, Hanak'ta 27,8, Çıldır'da 31,5, Posof'ta 14,7 ve Damal'da 20,6 derece olarak kaydedildi.

 • Ardahan'da Sibirya soğukları! Termometreler eksi 32 dereceyi gördü
  30 Oca Ardahan'da Sibirya soğukları! Termometreler eksi 32 dereceyi gördü

  Çıldır, Türkiye'nin en soğuk yerleşim birimi oldu. Ardahan kent merkezinde dün gece en düşük hava sıcaklığı eksi 25,4 olarak ölçülürken; Çıldır ilçesinde ise termometreler eksi 32 dereceyi gösterdi.

 • CHP Ardahan İl Başkanlığı Aday Tanıtım Toplantısı Düzenledi
  27 Oca CHP Ardahan İl Başkanlığı Aday Tanıtım Toplantısı Düzenledi

  CHP Ardahan İl Başkanlığı, belediye başkan adaylarını tanıtmak için bir toplantı düzenledi. Ardahan Milletvekili Özgür Erdem İncesu, belediyeciliğin önemine vurgu yaparak, belediyelerin halka en kolay dokunduğu yer olduğunu belirtti. Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan ise yerel seçimlerin önemine değinerek, başarıyla sonuçlanması halinde genel seçimlerde de iktidar olabileceklerini ifade etti. CHP Ardahan Milletvekili Özgür Erdem İncesu ise sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla Ardahan'ı tanıştıracaklarını söyledi.

 • Ardahan'da Sibirya soğukları: Ağaçlar kırağa tutuldu
  26 Oca Ardahan'da Sibirya soğukları: Ağaçlar kırağa tutuldu

  Doğu Anadolu'nun yüksek rakımlı illerinden Ardahan'da gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 15,1 derece olarak ölçüldü. Soğuk hava nedeniyle kentte ağaçlar ve bitkiler kırağa tutuldu. Ardahan'ın ilçelerinde ise en düşük sıcaklıklar Damal'da eksi 12,3, Göle'de eksi 20,4, Hanak'ta eksi 13,6, Posof'ta eksi 9,4, Çıldır'da eksi 13,5 derece olarak kaydedildi.

 • Şehre inen aç kurtlar, köpeğe saldırdı
  25 Oca Şehre inen aç kurtlar, köpeğe saldırdı

  Ardahan'ın Hanak ilçesinde aç kalan kurtlar, kent merkezine inerek köpeğe saldırdı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, kurtlar bir evin önündeki köpeğe saldırıyor. Kurtların son günlerde kent merkezinde görülmesi ise ilçe sakinlerini tedirgin ediyor.

 • Aç Kurtlar Hanak ilçesinde Köpeğe Saldırdı
  25 Oca Aç Kurtlar Hanak ilçesinde Köpeğe Saldırdı

  Ardahan'ın Hanak ilçesinde aç kalan kurt sürüsü, kent merkezine inerek bir köpeğe saldırdı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, kurtlar köpeği kovaladıktan sonra kaçmaya başladı. Son günlerde kent merkezinde kurtların görülmesi ise ilçe sakinlerini tedirgin ediyor.

 • İlçede her şey dondu! İşte Türkiye'nin en soğuk yerleşim yeri
  16 Oca İlçede her şey dondu! İşte Türkiye'nin en soğuk yerleşim yeri

  Ardahan'ın 2 bin 30 rakımlı Göle ilçesi dün gece eksi 28,4 dereceyle Türkiye'nin en soğuk yerleşim birimi oldu.

 • Aç kalan kurtlar köpeğe saldırdı, anı cep telefonuyla kaydedildi
  10 Oca Aç kalan kurtlar köpeğe saldırdı, anı cep telefonuyla kaydedildi

  Ardahan'ın Hanak ilçesinde, aç kalan 2 kurdun köpeğe saldırma anı cep telefonuyla kaydedildi. Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken kurtlar, yerleşim yerlerine iniyor. İş makinesi operatörü Caner Değirmenci'nin köpeğine saldıran kurtlar, Değirmenci tarafından kaydedildi. Kurtlar, Değirmenci'nin bağırmasıyla uzaklaştı. Değirmenci, köpeğinin zarar görmediği için sevindiğini belirtti.

 • Ardahan'da Kura Nehri'nin yüzeyi buzla kaplandı
  08 Oca Ardahan'da Kura Nehri'nin yüzeyi buzla kaplandı

  Ardahan'da etkili olan soğuk hava sebebiyle Kura Nehri'nin yüzeyi tamamen buz tuttu. Kent merkezinde en düşük hava sıcaklığı gece sıfırın altında 10.3 dereceye düştü. Otomobil camlarının donduğu kentte, bazı vatandaşlar araçlarını battaniyeye sardı. Ardahan ve ilçelerinde en düşük hava sıcaklıkları şu şekilde kaydedildi: Ardahan merkez -10.3, Damal -6.8, Göle -15.4, Hanak -10.2, Posof -4.6, Çıdır -3.3.

 • Ardahan'da Kura Nehri'nin yüzeyi buzla kaplandı
  08 Oca Ardahan'da Kura Nehri'nin yüzeyi buzla kaplandı

  ARDAHAN'da etkili olan soğuk hava sebebiyle Kura Nehri'nin yüzeyi tamamen buz tuttu. Kentte en düşük hava sıcaklığı gece sıfırın altında 10.3 dereceye düştü. Bazı vatandaşlar araçlarını battaniyeye sardı.

 • Ardahan Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilk Kitap Kafe'yi açtı
  05 Oca Ardahan Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilk Kitap Kafe'yi açtı

  Ardahan Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilk Kitap Kafe'nin açılışını yaptı. Belediye Başkanı Faruk Demir, açılışta yaptığı konuşmada, kitap kafelerin çocukların ders çalışabilmesi ve zihinsel gelişimine katkı sağlamak amacıyla açıldığını belirtti. Açılışa New York Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Selçuk Şirin de katıldı ve Ardahan'da doğmuş olmaktan dolayı büyük gurur duyduğunu ifade etti.

 • Ardahan'da Kar ve Tipi Nedeniyle Mahsur Kalan 343 Araç Kurtarıldı
  27 Ara Ardahan'da Kar ve Tipi Nedeniyle Mahsur Kalan 343 Araç Kurtarıldı

  Ardahan'da son 3 günde yoğun kar ve tipi nedeniyle yolda mahsur kalan 343 araç, karla mücadele ekipleri tarafından kurtarıldı. İl genelinde kapanan yolların açıldığı ve mahsur kalan araçların kurtarıldığı belirtildi. İl Özel İdaresi ekipleri köy yollarında 63 araç, kara yollarında ise toplamda 280 araç kurtardı.

 • Erzurum, Kars ve Ardahan'da kar ve tipi nedeniyle ulaşım sağlanamıyor
  24 Ara Erzurum, Kars ve Ardahan'da kar ve tipi nedeniyle ulaşım sağlanamıyor

  Erzurum, Kars ve Ardahan'da kar ve tipi nedeniyle toplamda 149 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor. Erzurum'da 45 mahalle yolu ulaşıma kapandı ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri karla mücadele çalışması başlattı. Kars merkezde 6, Akyaka'da 3, Arpaçay'da 9, Digor'da 1, Selim'de 5, Susuz'da 9 köy yolu ulaşıma kapandı. Ardahan'da ise merkezde 11, Posof'ta 40, Hanak'ta 14 ve Göle ilçesinde 6 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. Ekipler, yolların ulaşıma açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Ağrı, Kars ve Ardahan'da kar ve tipi nedeniyle ulaşım aksadı
  23 Ara Ağrı, Kars ve Ardahan'da kar ve tipi nedeniyle ulaşım aksadı

  Ağrı, Kars ve Ardahan'da etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor. Bazı köy yolları ise ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri çalışmalarını sürdürürken, İl Özel İdaresi ekipleri de kapalı köy yollarını açmak için çalışmalara başladı.

 • Ardahan'da Kar ve Tipi: Tırlar Yolda Mahsur
  18 Ara Ardahan'da Kar ve Tipi: Tırlar Yolda Mahsur

  Ardahan'da etkili olan kar ve tipi nedeniyle tırlar yolda mahsur kaldı. Kent genelinde 13 köy yolu ulaşıma kapandı.

 • Ardahan beyaza büründü
  17 Ara Ardahan beyaza büründü

  Ardahan'da sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı kent merkezini yeniden beyaza bürüdü. En düşük hava sıcaklığı, eksi 8 derece olarak Göle ilçesinde ölçüldü. Hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düştüğü kent merkezi yeniden beyaza büründü.

 • Arıların 'Kafkas arısı' olduğunu ispatladı şimdi de zararının ödenmesi için mücadele ediyor
  15 Ara Arıların 'Kafkas arısı' olduğunu ispatladı şimdi de zararının ödenmesi için mücadele ediyor

  Rizeli arıcı Mahmut Atabay, arılarının 'Kafkas arısı' olduğunu raporla kanıtladı ancak arılarının birçoğunun öldüğünü belirterek yaşadığı zararın ödenmesi için hukuk mücadelesi başlattı. Atabay, veteriner ve Tarım Müdürlüğü yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

 • Rizeli arıcı arılarının Kafkas arısı olduğunu kanıtladı
  15 Ara Rizeli arıcı arılarının Kafkas arısı olduğunu kanıtladı

  Rizeli arıcı Mahmut Atabay, arılarının Kafkas arısı olduğunu kanıtlayan bir raporla hukuk mücadelesi başlattı. Arılarının birçoğunun öldüğünü belirten Atabay, yaşadığı zararın ödenmesi için suç duyurusunda bulundu.

 • CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  14 Ara CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  CHP Parti Meclisi'nde (PM) 31 Mart seçimlerinde; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mansur Yavaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mustafa Bozbey, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ahmet Akın, Bolu Belediye Başkanlığı'na Tanju Özcan, Bayburt Belediye Başkanlığı'na Kubilay Erel, Karaman Belediye Başkanlığı'na Recep Sertçelik ve Niğde Belediye Başkanlığı'na Mehmet Bilgin'in aday gösterilmesi kararı alındı. CHP PM, bugünkü toplantıda 227 adayı belirledi.

 • CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi
  14 Ara CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi

  CHP Parti Meclisi, 4'ü Büyükşehir olmak üzere 227 seçim çevresinde belediye başkan adaylarını belirledi. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da ise Mansur Yavaş yeniden aday oldu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, belediye başkan adaylarını açıklarken, Türkiye'nin yarısını sosyal belediyecilik anlayışıyla tanıştırdıklarını ve 31 Mart seçimlerinde insan odaklı politikalarla belediyelerin sayısını artıracaklarını belirtti.

 • Ardahan'da Sibirya soğukları: Göle eksi 16
  29 Kas Ardahan'da Sibirya soğukları: Göle eksi 16

  Ardahan ve ilçeleri Sibirya soğuklarına teslim oldu. Göle sıfırın altında 19 derece ile Ardahan'ın en soğuk ilçesi oldu. Ardahan'da Sibirya soğukları etkili oluyor. Gece en düşük hava sıcaklığının sıfırın altında 12,5 derece ölçüldüğü kent merkezinde ağaçları kırağı kapladı. Dondurucu soğukla birlikte Göle ilçesinde hava sıcaklığı, sıfırın altında 19 derece ölçüldü. Türkiye'de en düşük hava sıcaklığının görüldüğü kentte bugün sis de etkili oldu. Ardahan ve ilçelerinde gece en düşük hava sıcaklıkları şöyle oldu: 'Ardahan merkez eksi 12,5, Göle eksi 19, Hanak eksi 12,3, Çıldır eksi 11,5, Damal eksi 18,7, Posof eksi 9.'

 • Ardahan'da Soğuk Hava Etkisini Artırıyor
  23 Kas Ardahan'da Soğuk Hava Etkisini Artırıyor

  Ardahan'da soğuk hava etkisini artırarak hava sıcaklığını eksi 18,4 dereceye kadar düşürdü. Göle ilçesinde Kura Nehri'nin yüzeyi dondu ve etrafında kırağı oluştu. Ardahan'ın en soğuk ilçesi Göle'de gece saatlerinde eksi 18,4 derece ölçüldü. Ardahan kent merkezinde ise termometreler eksi 10,9'u gösterdi. Buz sarkıtları oluşan çatılarda ve araç camlarında donma meydana geldi.

 • Ardahan'da Kar Yağışı ve Fırtına: Araçlar Mahsur Kaldı
  21 Kas Ardahan'da Kar Yağışı ve Fırtına: Araçlar Mahsur Kaldı

  Ardahan'da kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle kaldırımlar buz tuttu, çatılarda sarkıtlar oluştu. Yüksek kesimlerde ise kar ve fırtına sebebiyle çok sayıda araç mahsur kaldı.

 • Ardahan'da Kar ve Soğuk Hava Nedeniyle Okullar Tatil Edildi
  21 Kas Ardahan'da Kar ve Soğuk Hava Nedeniyle Okullar Tatil Edildi

  Ardahan'da kar ve soğuk hava nedeniyle kaldırımlar buz tuttu, çatılarda sarkıtlar oluştu. Ardahan merkez ile Göle ve Hanak ilçesinde taşımalı eğitim yapılan okullar ile Çıldır ilçesindeki tüm okullar tatil edildi.

 • Ardahan'da Sis ve Kırağı Etkili Oldu
  11 Kas Ardahan'da Sis ve Kırağı Etkili Oldu

  Ardahan'da gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 6,1 derece olarak ölçüldü. Sabah saatlerinde ise sis ve kırağı etkili oldu. Ağaçlar, bitkiler ve otomobil camları kırağı ile beyaza büründü. İl merkezi ve ilçelerdeki en düşük hava sıcaklıkları ise Ardahan merkezde -6.1, Damal'da -3.0, Göle'de -62, Hanak'ta 5.7, Posof'ta -1.9 ve Çıldır'da -6.8 derece olarak ölçüldü.

 • Türkiye'nin dört bir yanında Cumhuriyet coşkusu
  30 Eki Türkiye'nin dört bir yanında Cumhuriyet coşkusu

  Türkiye, bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yıl Dönümü olma niteliğini taşıyan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutladı. Yurdun dört bir yanında düzenlenen etkinliklerle bayram sevinci yaşandı.

 • Ardahan'da tarih öncesinden yaşam izleri taşıyan Harosman Kanyonu turizme kazandırılacak
  21 Eki Ardahan'da tarih öncesinden yaşam izleri taşıyan Harosman Kanyonu turizme kazandırılacak

  Ardahan'ın Hanak ilçesinde bulunan Harosman Kanyonu, tarih öncesinden kalma mağaraları ve doğal güzellikleriyle turizme kazandırılacak. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarla kanyon, turistlerin ziyaret edebileceği bir yürüyüş parkuruna dönüştürülecek.

 • Yavru tilkiler dron ile görüntülendi
  17 Tem Yavru tilkiler dron ile görüntülendi

  Ardahan'ın Hanak ilçesine bağlı Baştoklu köyünde yavru tilkiler dron ile görüntülendi. Yuvanın üzerine çıkan yavru tilkiler, annelerini beklerken etrafı keşfetmeye çalışıyor. Görüntüyü çeken Doğu Yılmaz, yavru tilkilerin tehlike algıladıklarında hemen yuvalarına kaçtıklarını gözlemlediğini belirtti.

 • Ailesine ait hayvanları otlatan 15 yaşındaki çocuk yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybetti
  09 Tem Ailesine ait hayvanları otlatan 15 yaşındaki çocuk yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybetti

  Ardahan'ın Hanak ilçesine bağlı Börk köyünde ailesinin hayvanlarını otlatan 15 yaşındaki çocuk, bulunduğu bölgeye yıldırım düşmesi sonucu ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan çocuk doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

 • Ardahan'da yıldırım çarpması sonucu bir çocuk hayatını kaybetti
  09 Tem Ardahan'da yıldırım çarpması sonucu bir çocuk hayatını kaybetti

  Ardahan'ın Hanak ilçesine bağlı Börk köyünde hayvanlarını meradan getirirken üzerine yıldırım düşen çocuk hayatını kaybetti. Yıldırım çarpması sonucu ağır yaralanan çocuk, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Ardahan il genelinde etkili olan sağanak yağış ve rüzgar nedeniyle de ağaçların dalları kırıldı. Hanak ilçesinde de evleri su bastı.

 • Ardahan'da Yıldırım İsabet Eden Çocuk Hayatını Kaybetti
  09 Tem Ardahan'da Yıldırım İsabet Eden Çocuk Hayatını Kaybetti

  Ardahan'ın Hanak İlçesine bağlı Börk köyünde hayvanlarını otlattığı sırada yıldırım isabet eden 15 yaşındaki çocuk yaşamını yitirdi. Olayın ardından sağlık ve jandarma ekipleri bölgeye sevk edildi.

 • Ardahan'da Şiddetli Rüzgarın Etkisi: Çatılar Uçtu
  08 Tem Ardahan'da Şiddetli Rüzgarın Etkisi: Çatılar Uçtu

  Ardahan'da öğleden sonra başlayan sağanak, dolu ve şiddetli rüzgar nedeniyle bazı binaların çatıları uçtu. Ardahan Kalesi'ndeki tuvalet ve lavaboların bulunduğu tek katlı bina çatısı yerinden sökülerek yere düştü. Karagöl Mahallesindeki Kazım Karabekir Yatılı Bölge Okulu'nun çatısı da rüzgarın etkisiyle zarar gördü. Göle ve Hanak ilçelerinde ise sağanak ve dolu etkili oldu.

 • Ardahan'ın Hanak ilçesinde silah kaçakçılığı operasyonunda tutuklama
  01 Tem Ardahan'ın Hanak ilçesinde silah kaçakçılığı operasyonunda tutuklama

  Hanak İlçe Emniyet Amirliği ekipleri tarafından düzenlenen silah kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınan şüpheli tutuklandı. Şüphelinin adresinde yapılan aramada ruhsatsız 5 tabanca ele geçirilmişti.

 • Ardahan'da silah kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınan bir kişi
  29 Haz Ardahan'da silah kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınan bir kişi

  Ardahan'ın Hanak ilçesinde düzenlenen silah kaçakçılığı operasyonlarında bir kişi gözaltına alındı. Hanak İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, şüpheli E.A'nın adresine operasyon düzenledi ve aramalarda ruhsatsız 5 tabanca ele geçirildi. Gözaltına alınan E.A'nın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • Ardahan'da 250 bin büyükbaş hayvana şap aşısı yapıldı
  22 Haz Ardahan'da 250 bin büyükbaş hayvana şap aşısı yapıldı

  Ardahan'da şap hastalığının yayılımını önlemek amacıyla canlı hayvan pazarı ile karantinanın uygulandığı 116 köydeki 250 bin 554 büyükbaş hayvana aşı yapıldı. Verim kaybına neden olan hastalığın yayılımının önlenmesi amacıyla tedbirler kapsamında daha önce 99 köyün karantinaya alındığı belirtilirken, hayvan sağlığı ekiplerinin tarama faaliyetleri sürdürülüyor.

 • Ardahan'da Şap Hastalığı Nedeniyle 99 Köy Karantinaya Alındı
  17 Haz Ardahan'da Şap Hastalığı Nedeniyle 99 Köy Karantinaya Alındı

  Ardahan il genelinde artış gösteren şap hastalığı sebebiyle 99 köy karantinaya alındı. Canlı hayvan pazarı da geçici süreliğine kapatıldı. Hastalığın önlenmesi amacıyla tedbirler alınırken, hayvan sağlığı ekipleri tarafından sağlık tarama faaliyetleri devam ediyor.

 • Ardahan'da şap alarmı! 99 köyde karantina uygulanırken, canlı hayvan pazarı kapatıldı
  16 Haz Ardahan'da şap alarmı! 99 köyde karantina uygulanırken, canlı hayvan pazarı kapatıldı

  Ardahan'da kent genelinde artış gösteren şap hastalığı sebebiyle 99 köyde karantina uygulaması başlatıldı. Hayvan hareketlerini önlemek amacıyla Ardahan Canlı Hayvan Pazarı da geçici süreliğine kapatıldı.

 • Ardahan'da Orman Yangınlarına Karşı Önlemler Alındı
  15 Haz Ardahan'da Orman Yangınlarına Karşı Önlemler Alındı

  Ardahan'da orman yangınlarının önlenmesi amacıyla ormanlık alanlara girişler yasaklandı, mesire alanlarına da sınırlama getirildi. Piknik ve mesire yerleri dışındaki ormanlara girişlerin 15 Eylül'e kadar yasaklandığı açıklandı. Mesire yerlerine ise saat 19.00'dan 08.00'e kadar girişlerin yasaklandığı belirtildi.

 • Terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda faaliyet gösteren terörist canlı olarak yakalandı
  26 May Terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda faaliyet gösteren terörist canlı olarak yakalandı

  Tunceli'de terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda faaliyet gösteren ve daha sonra ele geçirilen örgütsel dökümanlarda 2018'de 'öldü' diye gösterilen 'Sefkan Ardahan' kod adlı terörist M.A., ismi devlet kayıtlarında çıkmayınca jandarmanın oluşturduğu özel ekiple canlı olarak yakalanarak gözaltına alındı.

 • Ardahanda hayvan otlatırken yıldırım isabet eden genç yaşamını yitirdi
  13 May Ardahanda hayvan otlatırken yıldırım isabet eden genç yaşamını yitirdi

  Ardahan'ın Hanak ilçesinde hayvan otlatan Tufan Ünsal, yıldırım isabeti sonucu hayatını kaybetti. Olayın ardından sağlık ve jandarma ekipleri bölgeye sevk edildi ancak Ünsal kurtarılamadı.

 • Ardahanda hayvan otlatırken düşen yıldırım genç adamın hayatına mal oldu
  13 May Ardahanda hayvan otlatırken düşen yıldırım genç adamın hayatına mal oldu

  Ardahan'ın Hanak ilçesinde hayvan otlatan Tufan Ünsal, düşen yıldırımın isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti. Sağlık ve jandarma ekipleri olay yerine sevk edildi ancak Ünsal kurtarılamadı.

 • Ardahan'da kuvvetli rüzgar çatıları uçurdu
  01 May Ardahan'da kuvvetli rüzgar çatıları uçurdu

  Meteorolojinin uyarıda bulunduğu Ardahan'da sabah saatlerinde kuvvetli rüzgar etkili oldu. Ardahan merkez ve Hanak ilçesinde birçok noktada çatılar uçtu ve bazı binaların çatılarına hasar verdi.

 • Ardahan'da Kuvvetli Rüzgar Çatıları Uçurdu
  01 May Ardahan'da Kuvvetli Rüzgar Çatıları Uçurdu

  Meteorolojinin uyarıda bulunduğu Ardahanda sabah saatlerde kuvvetli rüzgar etkili olmaya başladı. Ardahan merkez ve Hanak ilçesinde saatteki hızı 45 kilometreye ulaşan rüzgarda birçok noktada çatılar uçtu. Hanak ilçesinde de etkili olan kuvvetli rüzgar bazı binaların çatılarına hasar verdi.

 • Ardahan'da Şiddetli Rüzgar Binaların Çatılarına Zarar Verdi
  30 Nis Ardahan'da Şiddetli Rüzgar Binaların Çatılarına Zarar Verdi

  Öğleden sonra kent merkezi ve Hanak ilçesinde etkili olan şiddetli rüzgar, Merkez Halil Efendi Mahallesinde Salih Topçuya ait samanlığın çatısını yerinden söktü. Hanak ilçesinde de bazı binaların çatıları hasar gördü. Olay yerine AFAD ekipleri sevk edildi.

 • Milletvekili adayları karşılandı
  18 Nis Milletvekili adayları karşılandı

  İYİ Parti Ardahan milletvekili adayı Aytekin Kaya ve Nabire Reçber, Çamlıçatak kavşağında karşılandı.

 • AK Parti adayları Ardahan'da coşkuyla karşılandı
  14 Nis AK Parti adayları Ardahan'da coşkuyla karşılandı

  AK Parti Milletvekili adayları Kaan Koç ve Güven Karakoyun, üniversite kavşağında coşkuyla karşılandı.

 • Karda yiyecek arayan tilki böyle görüntülendi
  16 Mar Karda yiyecek arayan tilki böyle görüntülendi

  Karda yiyecek arayan tilki böyle görüntülendi Ardahan'da karlı doğada yiyecek arayan tilki, dron ile görüntülendi.

 • Ardahan'da ahşap ev yandı
  06 Mar Ardahan'da ahşap ev yandı

  Ardahan'da ahşap ev yandıARDAHAN Ardahan'ın Hanak ilçesine bağlı Arıkonak köyünde tek katlı ahşap ev, elektrik kontağı sonucu çıkan yangında alev alev yandı.

 • Iğdır ve Ardahan'da çıkan yangınlarda 2 ev hasar gördü
  05 Mar Iğdır ve Ardahan'da çıkan yangınlarda 2 ev hasar gördü

  Iğdır ve Ardahan'da çıkan yangınlarda 2 ev itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

 • Iğdır ve Ardahan'da çıkan yangınlarda 2 ev hasar gördü
  05 Mar Iğdır ve Ardahan'da çıkan yangınlarda 2 ev hasar gördü

  Iğdır ve Ardahan'da çıkan yangınlarda 2 ev itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

 • Ardahan'da soğuk hava hayatı olumsuz etkiledi
  28 Şub Ardahan'da soğuk hava hayatı olumsuz etkiledi

  Ardahan'da soğuk hava hayatı olumsuz etkilediARDAHAN Ardahan'ın Göle ilçesinde hava sıcaklığının gece sıfırın altına 21,3 dereceye düşmesi nedeniyle evlerin camları buz tuttu, çeşmeler dondu, otomobiller çalışmadı.

 • Ardahan'da soğuk hava hayatı olumsuz etkiledi
  28 Şub Ardahan'da soğuk hava hayatı olumsuz etkiledi

  Ardahan'da soğuk hava hayatı olumsuz etkilediARDAHAN Ardahan'ın Göle ilçesinde hava sıcaklığının gece sıfırın altına 21,3 dereceye düşmesi nedeniyle evlerin camları buz tuttu, çeşmeler dondu, otomobiller çalışmadı.

 • Ardahan AK Parti İl teşkilatı deprem bölgesinde
  18 Şub Ardahan AK Parti İl teşkilatı deprem bölgesinde

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ardahan İl Başkanı Kaan Koç ve İl teşkilatları deprem bölgesine giderek, depremzede kardeşlerin acılarını paylaşmak ve bir nebze de olsa destek olmak için, Malatya ve ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

 • Göle'de dondurucu soğuk etkisini sürdürüyor: Kapı kilitleri buz tuttu
  15 Şub Göle'de dondurucu soğuk etkisini sürdürüyor: Kapı kilitleri buz tuttu

  Göle'de dondurucu soğuk etkisini sürdürüyor: Kapı kilitleri buz tuttu Ardahan'ı etkisi altına alan soğuklar yaşamı olumsuz etkiliyor.

 • Doğu Anadolu'da kar nedeniyle 89 köye ulaşım sağlanamıyor
  14 Şub Doğu Anadolu'da kar nedeniyle 89 köye ulaşım sağlanamıyor

  Ardahan, Erzurum ile Kars'ta kar ve tipi nedeniyle 89 köy yolu ulaşıma kapandı.

 • DOĞU'DA KAR, YERİNİ SOĞUK HAVAYA BIRAKTI
  04 Şub DOĞU'DA KAR, YERİNİ SOĞUK HAVAYA BIRAKTI

  DOĞU Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı etkisini yitirirken, Sibirya soğukları başladı.

 • ARDAHAN VE MUŞ'TA SOĞUK ETKİLİ OLDU
  28 Oca ARDAHAN VE MUŞ'TA SOĞUK ETKİLİ OLDU

  Ardahan'da Sibirya soğukları etkisini sürdürüyor.

 • Göle, eksi 28 dereceyle Türkiye'nin en soğuk yerleşim yeri oldu
  26 Oca Göle, eksi 28 dereceyle Türkiye'nin en soğuk yerleşim yeri oldu

  Göle, eksi 28 dereceyle Türkiye'nin en soğuk yerleşim yeri oldu Doğu Anadolu Bölgesi'nde en soğuk yerleşim birimi, sıfırın altında 28 derece ile Ardahan'ın Göle ilçesi oldu.

 • ARDAHAN BUZ KESTİ; EKSİ 24,8 DERECE
  26 Oca ARDAHAN BUZ KESTİ; EKSİ 24,8 DERECE

  SON yılların en kurak kışının yaşandığı Ardahan'da etkili olmaya başlayan dondurucu soğuk, önceki yılları aratmadı.

 • Soğuktan iş yerlerinin kapı kilitleri ve camları dondu
  20 Oca Soğuktan iş yerlerinin kapı kilitleri ve camları dondu

  Soğuktan iş yerlerinin kapı kilitleri ve camları dondu Ardahan'ın Göle ilçesinde gece eksi 20,4'ü bulan soğuk adeta her şeyi dondurdu.

 • KAR YAĞMAYAN DOĞU ANADOLU, SİBİRYA SOĞUKLARINA TESLİM
  12 Oca KAR YAĞMAYAN DOĞU ANADOLU, SİBİRYA SOĞUKLARINA TESLİM

  KAR yağışı olmayan Doğu Anadolu, Sibirya soğuklarına teslim oldu.

 • Göle eksi 24 derece ile dondu
  12 Oca Göle eksi 24 derece ile dondu

  Göle eksi 24 derece ile dondu Aşırı soğuklar nedeniyle Ardahan adeta buz kesti.

 • Göle eksi 21,6 derece ile buz tuttu
  02 Oca Göle eksi 21,6 derece ile buz tuttu

  Göle eksi 21,6 derece ile buz tuttu Doğu Anadolu'da soğuk hava etkili olmaya başladı.

 • Kış ayında sıcak hava, hayvanlarını merada otlatan besicileri sevindirdi
  30 Ara Kış ayında sıcak hava, hayvanlarını merada otlatan besicileri sevindirdi

  Kış ayında sıcak hava, hayvanlarını merada otlatan besicileri sevindirdi Ardahan'da son birkaç gündür havaların tekrardan ısınmaya başlaması en çok hayvancılıkla geçimini sağlayan besicileri sevindirdi.

 • Ardahan'da eksi 16 derece soğukluk hayatı olumsuz etkiliyor
  26 Ara Ardahan'da eksi 16 derece soğukluk hayatı olumsuz etkiliyor

  Ardahan'da eksi 16 derece soğukluk hayatı olumsuz etkiliyorARDAHAN Soğuk havanın etkisiyle bazı göl ve derelerin donduğu kentte, yollardaki buzlanma nedeniyle de ulaşım güçlükle sağlanıyor.

 • ARDAHAN EKSİ 14,8 İLE DONDU
  25 Ara ARDAHAN EKSİ 14,8 İLE DONDU

  Ardahan'da soğuk hava etkili olurkin, kent merkezinde sıcaklık sıfırın altında 14,8 dereceye kadar düştü.

 • Ardahan'da soğuk hava etkisini gösterdi! Termometreler eksi 14,8'i gördü
  25 Ara Ardahan'da soğuk hava etkisini gösterdi! Termometreler eksi 14,8'i gördü

  Ardahan'da soğuk hava etkili olurken, şehir merkezinde sıcaklık sıfırın altında 14,8 dereceye kadar indi.

 • Göle'de hava sıcaklığı gece saatlerinde eksi 14,1 dereceye kadar düştü
  19 Ara Göle'de hava sıcaklığı gece saatlerinde eksi 14,1 dereceye kadar düştü

  Göle'de hava sıcaklığı gece saatlerinde eksi 14,1 dereceye kadar düştüARDAHAN Ardahan'ın Göle ilçesinde hava sıcaklığı gece saatlerinde eksi 14,1 dereceye kadar düştü.

 • ARDAHAN'DA SOĞUK HAVA ETKİLİ OLDU; GÖLE EKSİ 15,6
  18 Ara ARDAHAN'DA SOĞUK HAVA ETKİLİ OLDU; GÖLE EKSİ 15,6

  ARDAHAN kar yağışı ardından soğuk havanın etkisi altına girdi.

 • Ardahan'da 2 kamyonet çarpıştı: 4 yaralı
  17 Ara Ardahan'da 2 kamyonet çarpıştı: 4 yaralı

  Ardahan'da iki kamyonetin çarpışması sonucu meydana gelen kazada, 4 kişi yaralandı.

 • Hanak ve Çamlıçatak ormanlarından kar manzaraları
  05 Ara Hanak ve Çamlıçatak ormanlarından kar manzaraları

  Hanak ve Çamlıçatak ormanlarından kar manzaraları Ardahan'da bulunan Çamlıçatak ormanları ile Hanak ilçesinde bulunan Hanak ormanlarında kar ve sis, havadan görüntülendi.

Advertisement