Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Hayvan Hakları Federasyonu haberleri, Hayvan Hakları Federasyonu son dakika, son dakika Hayvan Hakları Federasyonu

Son Dakika Hayvan Hakları Federasyonu Haberleri

Son dakika Hayvan Hakları Federasyonu haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son hayvan hakları federasyonu haberleri anında burada.


 • 07.12.2023 07 Ara 10:11 Beytüşşebap'taki sokak köpekleri yalnız bırakılmadı

  Beytüşşebap'taki sokak köpekleri yalnız bırakılmadı Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki sokak köpeklerine 1 ton mama gönderdi. Kış aylarında yemek bulamayan sokak hayvanlarına destek olmak amacıyla yapılan kampanyaya Kato Rafting ve Doğa Sporları Kulübü sporcuları da katılıyor. HAYTAP ve sporcuların desteğiyle köpek mamaları ilçe genelinde dağıtılıyor.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:06 Engelli can dostlar sıcak yuvalarına kavuşuyor

  Engelli can dostlar sıcak yuvalarına kavuşuyor Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavisi tamamlanan engelli can dostlar da yeni yuvalarına kavuşuyor. "Satın alma sahiplen" sloganıyla Türkiye'nin dört bir yanından hayvan severlerin sahiplenme talebine yanıt veren merkez, engelli can dostlara da umut oluyor.

 • 27.11.2023 27 Kas 10:57 Doğuştan memeleri olmayan keçinin yavrusuna sütanne bulundu

  Doğuştan memeleri olmayan keçinin yavrusuna sütanne bulundu Osmaniye'de doğuştan memeleri olmayan bir keçi, sağlıklı bir oğlak doğurdu. Yavrunun beslenme sorunu yaşaması üzerine sütanne arayışına girildi ve HAYTAP Emekli Hayvanlar Çiftliği'nde bulunan bir keçi yavruya annelik yapıyor.

 • 20.11.2023 20 Kas 10:48 Park halindeki otomobilin hareket etmesi sonucu yaralanan köpek görme yetisini kaybetti

  Park halindeki otomobilin hareket etmesi sonucu yaralanan köpek görme yetisini kaybetti Osmaniye'de park halindeki bir otomobilin hareket etmesi sonucu başının bir kısmı ezilen 4 aylık köpek, görme yetisini kaybetti. Yaralı köpek, HAYTAP Tedavi Merkezi'ne götürülerek ameliyat edildi. Veteriner hekim, köpeğin göz kaslarında ve sinirlerinde ciddi tahribat olduğunu belirtti. Köpeğin tedavisi yoğun bakım ünitesinde devam ediyor.

 • 06.11.2023 06 Kas 13:08 OEDAŞ, Afyonkarahisar'a yapılan en büyük elektrik dağıtım yatırımlarını gerçekleştirdi

  OEDAŞ, Afyonkarahisar'a yapılan en büyük elektrik dağıtım yatırımlarını gerçekleştirdi OEDAŞ Afyonkarahisar İl Müdürü Cafer Demir, OEDAŞ'ın Cumhuriyet tarihi boyunca Afyonkarahisar'a yapılan en büyük elektrik dağıtım yatırımlarını gerçekleştirdiğini söyledi. Demir, Afyonkarahisar'da bir sivil toplum kuruluşu tarafından 'Yüzüncü Yılda Yüz Başarılı İnsan Ödülü'ne layık görüldü. Şirketin kentte gerçekleştirdiği yatırımlardan bahseden Demir, 2017-2022 yılları arasında 1,7 milyar TL'lik yatırım yapıldığını ve sosyal sorumluluk projeleriyle hayata değer katıldığını belirtti. OEDAŞ, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da yatırımlarını ve faaliyetlerini sürdüreceğini vurguladı.

 • 22.10.2023 22 Eki 10:33 Depremzede Köpek Şila Tedavi Edildi

  Depremzede Köpek Şila Tedavi Edildi Hatay'da deprem sonrası konteynerde yaşayan Kanal ailesinin Pekinez cinsi köpeği Şila, otomobil çarpması sonucu kalça kemikleri kırıldı. Şila, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Osmaniye Şubesi'nde tedavi edildi. Başarılı bir operasyon sonrası köpek yeniden yürümeye başladı. Tedavi masrafları bağışlarla karşılandı.

 • 08.10.2023 08 Eki 11:08 Konak Belediyesi'nin düzenlediği 4. Patilerin Festivali yüzlerce doğa ve hayvanseveri bir araya getirdi

  Konak Belediyesi'nin düzenlediği 4. Patilerin Festivali yüzlerce doğa ve hayvanseveri bir araya getirdi Konak Belediyesi'nin çocuk, doğa ve hayvan haklarına sahip çıkan organizasyonu olan 4. Patilerin Festivali, Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleşti. Festivalde çevre örgütleri, çocuk ve hayvan hakları dernekleri stant açarken, vatandaşlara 5 ton kedi ve köpek maması dağıtıldı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da festivalde stantları ziyaret etti.

 • 04.10.2023 04 Eki 14:32 Getir, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde barınak hayvanlarına 225 ton mama desteği sağladı

  Getir, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde barınak hayvanlarına 225 ton mama desteği sağladı Getir, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında HAYTAP aracılığıyla barınak hayvanları için her yıl verdiği mama desteğini sürdürdü. Marka 9. yılında 225 ton yani 1,5 milyon kap mamayı barınak hayvanlarıyla buluşturdu. Getir, milyonlarca kullanıcısının da desteğiyle toplanan mamaları Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) aracılığıyla Türkiye'nin dört bir yanındaki barınaklarda patili dostların beslemesinde kullanılacak.

 • 28.09.2023 28 Eyl 13:24 İzmirli Hayvanseverler FestpatiBuca'da Buluşuyor

  İzmirli Hayvanseverler FestpatiBuca'da Buluşuyor Buca Belediyesi'nin düzenleyeceği FestpatiBuca etkinliğinde, İzmirli hayvanseverler bir araya gelecek. Festivalde can dostları için güzellik ve yetenek yarışması, tiyatro gösterisi, atölyeler, köpek performans gösterileri ve konserler yer alacak. Ayrıca, festivalde yaklaşık 3 ton mama bağışı yapılacak.

 • 28.09.2023 28 Eyl 13:22 Konak Belediyesi 4'üncü Kez Patilerin Festivali'ni Düzenleyecek

  Konak Belediyesi 4'üncü Kez Patilerin Festivali'ni Düzenleyecek Konak Belediyesi, 7 Ekim’de Gündoğdu Meydanı’nda dördüncüsünü gerçekleştireceği Patilerin Festivali’ni Basmane Başkanlık Ofisi’nde düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu. Can dostları odak alan en kapsamlı doğa ve yaşam festivali olan etkinliğe büyük önem verdiklerini söyleyen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, tüm İzmirlileri 7 Ekim’de Gündoğdu Meydanı’na davet ederek, “Bu yıl da dopdolu, çok renkli ve coşkulu bir festival İzmirlileri bekliyor” diye konuştu.

 • 25.09.2023 25 Eyl 13:34 Samsun Atakum'da 'Sokak Hayvanları Sahipsiz Değildir' Mitingi Düzenlendi

  Samsun Atakum'da 'Sokak Hayvanları Sahipsiz Değildir' Mitingi Düzenlendi Samsun'un Atakum ilçesinde Alfa Arama Kurtarma Derneği tarafından 'Sokak Hayvanları Sahipsiz Değildir' mitingi düzenlendi. Samsun Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Fatma Suğanlı, "Bize 2021 yasa değişikliği sürecinde bize verilen sözlerden vazgeçilerek Hayvanları Koruma Kanunu’nun 6. maddesinin değişme ihtimalinden endişe duyuyoruz. Algı operasyonları ile sokakta yaşayan hayvanların tehdit olarak gösterilmeye çalışıldığı, hayvanların hak ve özgürlüklerinin yok sayıldığı bu süreçte çocukların da haklarının ihlal edildiğini görüyoruz" dedi.

 • 23.09.2023 23 Eyl 12:25 Osmaniye ve Hataylı Bisikletçiler Sokak Hayvanlarını Beslemek İçin Pedal Çevirdi

  Osmaniye ve Hataylı Bisikletçiler Sokak Hayvanlarını Beslemek İçin Pedal Çevirdi Osmaniye ve Hataylı bisikletçiler, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) tarafından organize edilen 'Bisikletli Besleme' projesi kapsamında sokak hayvanlarını beslemek için pedal çevirdi. Bisikletçiler, yanlarında taşıdıkları kuru mamaları şehrin farklı noktalarına bırakarak sokak kedi ve köpeklerinin beslenmesine katkı sağladı. Etkinlikte toplamda 2 ton mama bağışlandı ve binlerce sokak hayvanı beslendi.

 • 15.09.2023 15 Eyl 15:24 Otomobil çarpması sonucu yaralanan sokak kedisine tedavi

  Otomobil çarpması sonucu yaralanan sokak kedisine tedavi Osmaniye'de otomobil çarpması sonucu yaralanan sokak kedisi, HAYTAP Tedavi Merkezi'nde ameliyat edilerek tedavi edildi. Sol göz ve çene kısmından yaralanan kedi, yeniden yeme içmeye başladı. Veteriner hekimler tarafından yapılan operasyonlarla kedilere ikinci bir yaşam hakkı verilmeye çalışılıyor.

 • 11.09.2023 11 Eyl 11:04 HAYTAP, yaralı köpeği tedavi etti

  HAYTAP, yaralı köpeği tedavi etti Hatay'ın Samandağ ilçesinde yaralı halde bulunan sokak köpeği, HAYTAP tarafından tedavi edildi. Köpeğin sağ ön patisi ampude edildi ve iyileştikten sonra sahiplendirilecek.

 • 31.08.2023 31 Ağu 16:54 Çanakkale'de Yangından Kurtarılan Hayvanlar Bursa'da Tedavi Altına Alındı

  Çanakkale'de Yangından Kurtarılan Hayvanlar Bursa'da Tedavi Altına Alındı Çanakkale'de geçen hafta yaşanan orman yangınında etkilenen iki eşek ve iki büyükbaş hayvan, HAYTAP tarafından Bursa'da kurulan Emekli Hayvanlar Çiftliği'ne getirilerek tedaviye alındı. Hayvanların sağlık durumları ciddi olsa da veteriner hekimler tarafından tedavileri sürdürülüyor.

 • 31.08.2023 31 Ağu 11:01 Çanakkale'de Yanan Boğa HAYTAP Emekli Hayvanlar Çiftliği'ne Getirildi

  Çanakkale'de Yanan Boğa HAYTAP Emekli Hayvanlar Çiftliği'ne Getirildi Çanakkale'de çıkan yangında yanıklar oluşan boğa, Bursa'daki HAYTAP Emekli Hayvanlar Çiftliği'ne getirilerek tedaviye alındı.

 • 31.08.2023 31 Ağu 10:10 Çanakkale'deki yangında kurtarılan eşek emekliliğe ayrıldı

  Çanakkale'deki yangında kurtarılan eşek emekliliğe ayrıldı Orman yangınında zarar gören eşek tedavi için Bursa'ya getirildi. Ceren adını verdikleri eşek, tedavi sonrası Emekli Hayvanlar Çiftliği'nde yaşamını sürdürecek.

 • 20.08.2023 20 Ağu 10:07 Diyarbakır'da şiddet gören eşek, Emekli Hayvanlar Çiftliği'nde

  Diyarbakır'da şiddet gören eşek, Emekli Hayvanlar Çiftliği'nde DİYARBAKIR'da sopa ile dövüldükten sonra koruma altına alınan eşek, Osmaniye'de Hayvan Hakları Federasyonu'nun (HAYTAP) Emekli Hayvanlar Çiftliği'ne getirildi.

 • 18.08.2023 18 Ağu 11:27 Sokakta Terk Edilen Köpekler HAYTAP Tarafından Sahiplenildi

  Sokakta Terk Edilen Köpekler HAYTAP Tarafından Sahiplenildi Bursa'da sahipleri tarafından terk edilen 'Pug', 'Terrier' ve 'Toy Poddle' cinsi 10 köpek, HAYTAP gönüllülerince sahiplenilerek Emekli Hayvanlar Çiftliği'ne getirildi. Köpeklerin kontrolleri ve tedavileri yapıldıktan sonra yeni yuvalarını beklemeye başladılar. HAYTAP Bursa Temsilcisi Emre Demir, terk edilen hayvanlara yuva bulmanın öncelikleri olduğunu belirtti ve ticari amaçla üretilen hayvanların kirli ticarete ortak edildiğine dikkat çekti.

 • 13.08.2023 13 Ağu 12:10 Bursa'daki Emekli Hayvanlar Çiftliği'nde Hayvanlar Emeklilik Hayatı Yaşıyor

  Bursa'daki Emekli Hayvanlar Çiftliği'nde Hayvanlar Emeklilik Hayatı Yaşıyor Bursa'da kurulan Emekli Hayvanlar Çiftliği'nde, yardıma muhtaç hayvanlar emekliliklerini huzur içinde geçiriyor. Çiftlikteki hayvanlar, veteriner hekimler tarafından tedavi edilerek bebek gibi bakılıyor. Emekli Hayvanlar Çiftliği, afet bölgelerinden gelen ve çeşitli mağduriyetler yaşamış hayvanlara hizmet veriyor. HAYTAP Bursa Temsilcisi Emre Demir, hayvanların hakları için böyle yerlerin çoğalması gerektiğini belirtti.

 • 04.08.2023 04 Ağu 23:46 Sokak hayvanlarının yuvalarını tadilat yapıp boyadılar

  Sokak hayvanlarının yuvalarını tadilat yapıp boyadılar Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde VEFAKUT ve HAYTAP üyeleri ile gönüllüleri bir araya gelerek sokak hayvanları için geçici rehabilitasyon merkezi barınağını tadilat yapıp yuvaları boyadı. Haytap İl Temsilcisi Veteriner Hekim Doğuş Özdil, dernek olarak kendilerine ihtiyaç duyan her canlıya yardım ettiklerini belirtti ve barınağın daha güzel bir hale getirilmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Ayrıca, Özdil, deprem ve sel felaketlerinde arama kurtarma faaliyetlerine katıldıklarını ve gelecekte de yardımlarına devam edeceklerini belirtti.

 • 04.08.2023 04 Ağu 10:57 Çaycuma'da Sokak Hayvanları İçin Rehabilitasyon Merkezi Tadilatı

  Çaycuma'da Sokak Hayvanları İçin Rehabilitasyon Merkezi Tadilatı Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde VEFAKUT ve HAYTAP üyeleri ile gönüllüleri bir araya gelerek sokak hayvanları için geçici rehabilitasyon merkezi barınağını tadilat yapıp yuvaları boyadı. Barınakta kedi ve köpeklere ev sahipliği yapılıyor. HAYTAP İl Temsilcisi Veteriner Hekim Doğuş Özdil, dernek olarak kendilerine ihtiyaç duyan her canlıya yardım ettiklerini belirtti ve barınağın daha da güzelleştirilmesi için çalışmaların devam edeceğini söyledi.

 • 04.08.2023 04 Ağu 10:07 Eskişehir Şehir Hastanesi'nden Sokak Hayvanlarına Destek

  Eskişehir Şehir Hastanesi'nden Sokak Hayvanlarına Destek Eskişehir Şehir Hastanesi'nde günlük çıkan yemekten kalan kısım düzenli olarak kırsal alanda yaşayan yüzlerce hayvana ulaştırılırken, hayvan sever vatandaşlar sokak hayvanlarının beslenmesine destek olan personele teşekkür plaketi verdi. Hayvanları Koruma Yaşam Haklarını Savunma ve Yardımlaşma Derneği, bu farkındalığın giderek artmasının bir canlının en temel hakkı olan yaşamını idame edebilmesi açısından önemli olduğunu belirtti.

 • 02.08.2023 02 Ağu 10:51 Edirne Kapıkule Sınır Kapısı'nda Kaçak Yollarla Getirilen 22 Köpeğe El Konuldu

  Edirne Kapıkule Sınır Kapısı'nda Kaçak Yollarla Getirilen 22 Köpeğe El Konuldu Edirne Kapıkule Sınır Kapısı'nda jandarmanın yaptığı kontrolde kaçak yollarla getirilen 'Pomeranian' cinsi 22 köpeğe el konuldu. Köpekler, HAYTAP gönüllülerince teslim alınıp Bursa'ya getirilerek tedaviye alındı. Köpeklerin sağlık durumlarıyla ilgilenen veteriner hekimler, köpeklerin stres ve korku durumları olduğunu ve tedavilerinin devam edeceğini belirtti. HAYTAP Bursa Temsilcisi, köpeklerin kaçak yollarla ülkeye sokulmasının üzücü olduğunu ve bu kirli ticaretin durması için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Köpeklerin Balkan ülkelerinde üretilerek Türkiye'ye getirildiği ve üretimin durdurulmasıyla hayvanların ızdırabının sona ereceği vurgulandı.

 • 02.08.2023 02 Ağu 10:33 Osmaniye'de Gönüllü Veteriner Hekimler Sokak Hayvanlarına Yardım Etti

  Osmaniye'de Gönüllü Veteriner Hekimler Sokak Hayvanlarına Yardım Etti AFRİKA sıcaklarının görüldüğü deprem bölgesi Osmaniye'de gönüllü veteriner hekimler tarafından sokak hayvanları beslendi ve sağlık kontrolleri yapıldı. Hayvan Hakları Federasyonu'nun (HAYTAP) gönüllü ekipleri ve veteriner hekim Tuğba Acar, Düziçi ilçesinde popülasyon gözlemleme çalışması yaptı. Ekipler, sahipsiz sokak hayvanlarına gıda ve su verdi, dış parazit enfestasyonu tespit edilen köpeklere ilaç uyguladı. Ayrıca, şehir merkezindeki vatandaşlara hayvan hakları, kısırlaştırma ve parazite karşı uygulamalar hakkında bilgiler verildi. HAYTAP Başkan Yardımcısı Veteriner Hekim Ali Laçinbala, sokak hayvanlarının zor günler yaşadığını belirterek, deprem nedeniyle operasyon sayısı ve sağlık durumlarının tespit edilmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Ayrıca, Düziçi'de kısırlaştırma çalışmalarına ağırlık verileceği ve sokak hayvanlarının kontrol altına alınması için yerel yönetimle iş birliği yapılacağı açıklandı.

 • 02.08.2023 02 Ağu 10:03 Osmaniye'de Gönüllü Veteriner Hekimler Sokak Hayvanlarına Yardım Etti

  Osmaniye'de Gönüllü Veteriner Hekimler Sokak Hayvanlarına Yardım Etti AFRİKA sıcaklarının görüldüğü deprem bölgesi Osmaniye'de gönüllü veteriner hekimler tarafından sokak hayvanları beslendi ve sağlık kontrolleri yapıldı. Hayvan Hakları Federasyonu'nun (HAYTAP) gönüllü ekipleri ve veteriner hekim Tuğba Acar, Düziçi ilçesinde popülasyon gözlemleme çalışması yaptı. Ekipler, sahipsiz sokak hayvanlarına gıda ve su verip, dış parazit enfestasyonu tespit edilen köpeklere ilaç uygulaması yaptı. Ayrıca, şehir merkezindeki vatandaşlara hayvan hakları kanunu, kısırlaştırma ve parazite karşı uygulamalar konusunda bilgiler verildi. HAYTAP Başkan Yardımcısı Veteriner Hekim Ali Laçinbala, sokak hayvanlarının zor günler yaşadığını belirterek, deprem nedeniyle sahaya inerek operasyon sayısı ve sağlık durumları konusunda tespit yapmalarının kaçınılmaz hale geldiğini söyledi. Ayrıca, Düziçi'nde kısırlaştırma çalışmalarına ağırlık verileceği ve sokak hayvanlarının kontrol altına alınması için çalışmaların yapılacağı açıklandı.

 • 02.08.2023 02 Ağu 09:23 Edirne Kapıkule Sınır Kapısı'nda Kaçak Köpekler Ele Geçirildi

  Edirne Kapıkule Sınır Kapısı'nda Kaçak Köpekler Ele Geçirildi Edirne Kapıkule Sınır Kapısı'nda jandarmanın yaptığı kontrolde kaçak yollarla Türkiye'ye getirilen 'Pomeranian' cinsi 22 köpeğe el konuldu. Köpekler, HAYTAP gönüllülerince teslim alınıp Bursa'ya getirilerek tedaviye alındı. Köpeklerin sağlık durumlarıyla ilgilenen veteriner hekimler, köpeklerin stres ve korku durumları olduğunu ve tedavilerinin devam ettiğini belirtti. HAYTAP temsilcisi, köpeklerin kaçak yollarla ülkeye sokulmasının üzücü olduğunu ve bu kirli ticaretin durması için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Ayrıca, köpeklerin Balkan ülkelerinde üretilerek Türkiye'ye getirildiği ve üretimin durdurulmasıyla hayvanların ızdırabının sona ereceği vurgulandı.

 • 28.07.2023 28 Tem 10:11 Osmaniye'de Yaralanan Eşek Tedavi Altına Alındı

  Osmaniye'de Yaralanan Eşek Tedavi Altına Alındı Osmaniye'de av kapanına arka ayağını kaptırarak yaralanan bir eşek, Osmaniye Belediyesi ve Doğa Koruma Milli Parklar Şubesi personelleri tarafından HAYTAP Emekli Hayvanlar Çiftliği'ne transfer edildi. Veteriner hekim tarafından müdahale edilen eşeğin tedavi süreci başlatıldı. Eşeğin çiftlikteki hayvanlara alışma süreci kontrol edilecek ve ardından kontrollü bir şekilde kaynaşmaları sağlanacak.

 • 23.07.2023 23 Tem 23:06 İzmir'de Sağlıksız Ortamda Bakılan 52 Köpek Barınağa Götürüldü

  İzmir'de Sağlıksız Ortamda Bakılan 52 Köpek Barınağa Götürüldü İzmir'in Bayraklı ilçesinde evde sağlıksız ortamda bakıldığı tespit edilen 52 köpek, ekipler tarafından el konularak barınağa götürüldü. Evde köpeklerle yaşadığı belirlenen kadına ise işlem yapıldı. Hayvan Hakları Federasyonu yetkilileri (HAYTAP), Bayraklı ilçesi Fuat Edip Baksi Mahallesi'nde 2 katlı müstakil evde tek yaşayan İlknur Ç.'nin evde sağlıksız bir ortamda köpek beslediği bilgisi üzerine 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak durumdan şikayetçi oldu. İhbar üzerine harekete geçen İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Bayraklı Belediyesi ekipleri, adrese gelerek arama yaptı. Aramalarda evin içerisinde farklı cinslerde ve sağlıksız ortamda yetiştirilen 52 köpekle karşılaştı. Bunun üzerine ekipler 52 köpeğe el koyarak barınağa götürdü. Öte yandan, sağlıksız ortamda köpek yetiştirdiği tespit edilen İlknur Ç.'ye Hayvan Koruma Kanununa Muhalefetten işlem yapılırken, İlknur Ç.'nin 2021 yılında da evinde sağlıksız ortamda köpek yetiştirdiği tespit edilmesi üzerine 26 köpeğe el konulduğu öğrenildi. - İZMİR

 • 23.07.2023 23 Tem 22:31 İzmir'de Sağlıksız Koşullarda Bakılan 52 Köpek Barınağa Götürüldü

  İzmir'de Sağlıksız Koşullarda Bakılan 52 Köpek Barınağa Götürüldü İzmir'in Bayraklı ilçesinde bir evde sağlıksız şartlarda bakıldığı belirlenen 52 köpek, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ihbarı üzerine barınağa götürüldü. İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Bayraklı Belediyesi ekipleri, Fuat Edip Baksi Mahallesi'ndeki İ.Ç'nin evinde arama yaptı. Ekipler, evdeki sağlıksız koşullarda bakılan 52 köpeği el koyarak barınağa götürdü. İ.Ç'ye ise 5199 Sayılı Hayvan Koruma Kanununa muhalefetten işlem yapıldı. Ayrıca, İ.Ç'nin 2021 yılında da ikametinde sağlıksız koşullarda baktığı 26 köpeğe el konulduğu öğrenildi.

 • 23.07.2023 23 Tem 12:55 İzmir'de Yasak Olan Cins Köpek Yetiştiricisi Gözaltına Alındı

  İzmir'de Yasak Olan Cins Köpek Yetiştiricisi Gözaltına Alındı İzmir'in Bayraklı ilçesinde yasak olmasına rağmen cins köpek yetiştirip satan İlknur Ç., gözaltına alındı. Evdeki sağlıksız koşullarda yaşayan 47 cins köpek belediye ekiplerince barınağa götürüldü. İlknur Ç., köpekleri sokakta kalanlara ev sahipliği yaptığını iddia etti. İlknur Ç.'ye toplam 204 bin 450 TL para cezası kesildi.

 • 21.07.2023 21 Tem 13:59 Osmaniye'de Yaralı Çakal Tedavi Altına Alındı

  Osmaniye'de Yaralı Çakal Tedavi Altına Alındı Osmaniye'de kaza sonucu ağır yaralanan bir çakal, HAYTAP Emekli Hayvanlar Çiftliği tarafından tedavi altına alındı. Çakalın ilk müdahalesi yapıldıktan sonra HAYTAP Tedavi Merkezine transferi sağlandı. Muayene sonucunda çakalın birçok kırık ve yara tespit edildi. HAYTAP yetkilileri, vatandaşları kırsal bölgede yabani hayvanlara karşı duyarlı olmaya davet etti.

 • 21.07.2023 21 Tem 11:17 İzmir Adalet Sarayı'nda Sokak Kedileri İçin Kedi Evleri Yapıldı

  İzmir Adalet Sarayı'nda Sokak Kedileri İçin Kedi Evleri Yapıldı İzmir Adalet Sarayı'nda son zamanlarda artan sokak kedilerinin sayısının kontrol altına alınması için kedi evleri, beslenme ve su odakları yapıldı. Adliyenin envanterindeki hasarlı ve atıl durumdaki malzemeler kullanılarak hazırlanan ev ve odaklar, adliyenin farklı noktalarına yerleştirildi. Bu sayede adliye ve çevresindeki kedi popülasyonu kontrol altına alınırken, kedilerin daha hijyenik bir ortamda beslenmeleri sağlandı.

 • 21.07.2023 21 Tem 10:01 İzmir Adalet Sarayı'nda Sokak Kedileri İçin Kedi Evleri Yapıldı

  İzmir Adalet Sarayı'nda Sokak Kedileri İçin Kedi Evleri Yapıldı İzmir Adalet Sarayı'nda son zamanlarda artan sokak kedilerinin sayısı nedeniyle Başsavcılık harekete geçti. Kısa adı HAYTAP olan Hayvan Hakları Federasyonu'na üye avukatların önerisiyle kedi evleri ile beslenme ve su odakları yapıldı. Adliyenin envanterindeki hasarlı ve atıl durumdaki malzemeler kullanılarak hazırlanan ev ve odaklar, adliyenin 3 ayrı noktasına yerleştirildi. Bu sayede kedi popülasyonu kontrol altına alınırken, daha hijyenik bir ortamda beslenmelerine olanak sağlandı.

 • 13.07.2023 13 Tem 10:19 Ayağı kırık halde terk edilen hamile eşek 8 ay sonra doğum yaptı

  Ayağı kırık halde terk edilen hamile eşek 8 ay sonra doğum yaptı Şırnak'tan ayağı kırık halde ölüme terk edilmiş halde bulunan ve Osmaniye'ye transfer edilen hamile eşek, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Emekli Hayvanlar Çiftliğinde tedavi altına alındı. 8 ay süren tedavi sürecinin ardından eşek, önceki gün sağlıklı bir şekilde doğum yaptı. Eşeğin yavrusuyla birlikte Emekli Hayvanlar Çiftliği'nde sağlıklı bir yaşam süreceği belirtildi.

 • 30.06.2023 30 Haz 10:43 Alman Hayvanseverler, Kahramanmaraş'taki Depremzedelerin Yanında

  Alman Hayvanseverler, Kahramanmaraş'taki Depremzedelerin Yanında Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerde yaralanan sokak hayvanlarının tedavisi için Türkiye'den gelen veterinerlerin yanı sıra Almanya'dan gelen hayvanseverler de çalışmalara katıldı. Almanya'nın yaşam hakkı savunucularından 'Notpfote' ekibi, yaralı hayvanları tedavi ettirdi ve ağaçlandırma çalışmalarına katıldı. Hayvanseverler, hayvanların yaşam hakkını savunmak ve onlara bir yuva sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

 • 22.06.2023 22 Haz 10:41 Migros, Brandverse Awards'ta 11 ödül kazandı

  Migros, Brandverse Awards'ta 11 ödül kazandı Migros, Marketing Türkiye & BoomSonar iş birliğiyle hayata geçirilen Brandverse Awards'da 11 ödül kazandı. Migros, Sanal Market ve Migros Hemen'in 'Karşı Karşıya Karşılaştır' projesiyle 'Film' ana bölümünde 'E-ticaret' kategorisinde 'Altın' ödülü aldı. Ayrıca Migros, 3 gümüş ve 7 bronz ödülü de evine götürdü.

 • 18.06.2023 18 Haz 17:13 Boyabat'ta sahipsiz hayvanlar için işbirliği

  Boyabat'ta sahipsiz hayvanlar için işbirliği Sinop'un Boyabat ilçesinde Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ile Boyabat Belediyesinin işbirliğiyle sahipsiz hayvanların tedavi ve bakımları yapıldı. Boyabat Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı'nda Boyabat Belediyesi ve HAYTAP gönüllüleri işbirliğiyle 73 köpeğin muayeneleri ve var olan sağlık sorunları tedavi edilip kısırlaştırma operasyonu geçekleştirildi. Ayrıca barınaktaki 30 yavru köpeğin de muayene ve aşılamaları yapıldı.

 • 18.06.2023 18 Haz 11:12 Depremde enkaz altından kurtarılan köpek sahibini buldu

  Depremde enkaz altından kurtarılan köpek sahibini buldu Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Hatay'da, yıkılan binanın enkazından kurtarılan 'Şans' adlı köpek, Karabük'te yaşayan hayvansever Yalçın Açıkgöz tarafından sahiplenildi. Sahiplerinin hayatını kaybettiği enkazdan 3 gün sonra ekiplerce kurtarılan Şans'ın bakımını üstlenen Açıkgöz, tedavi sürecinin ardından köpekle Karabük'e geldi. Bir süre önce aynı cins köpeğini kaybeden Açıkgöz, teselli bulduğu 'Şans'ı bir an olsun yanından ayırmıyor.

 • 15.06.2023 15 Haz 11:06 Samsun'da 300 Köpek Kayıp: Hayvan Hakları Federasyonu Araştırma İstedi

  Samsun'da 300 Köpek Kayıp: Hayvan Hakları Federasyonu Araştırma İstedi Hayvan Haklarını Koruma Federasyonu Başkanı Nihal Kasa, Samsun İlkadım Belediyesi'nin cezaevi yakınına bıraktığı 300 köpeğin kayıp olduğunu belirterek, Samsun Valiliği'nden köpeklerin akıbetinin araştırılmasını istedi. Kasa, İlkadım Belediyesi'nin kısırlaştırma yapmadan sayıları çoğalan sokak hayvanlarını dağ başlarına attığını ileri sürdü.

 • 03.06.2023 03 Haz 10:26 Depremde yaralanan ve sahipsiz kalan hayvanlar Bursa'da sahiplendiriliyor

  Depremde yaralanan ve sahipsiz kalan hayvanlar Bursa'da sahiplendiriliyor Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerde yüzlerce hayvan yaralandı veya sahipsiz kaldı. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), gelen ihbarları değerlendirerek ulaştığı yaklaşık 600 evcil hayvanı Bursa'ya getirdi. Kedi ve köpeklerin yarısı sahiplendirilirken kalan yarısı ise, yeni yuvalarına kavuşmayı bekliyor.

 • 19.05.2023 19 May 11:24 Hatay'da 10 bin depremzede 'can dost' mama desteği bekliyor

  Hatay'da 10 bin depremzede 'can dost' mama desteği bekliyor Hatay'da 10 bin depremzede 'can dost' mama desteği bekliyor Havaların ısınması ve üreme dönemi olması nedeniyle enkaz arasındaki hayvanlara, gıda desteği istendi Kahramanmaraş merkezli depremlerin en büyük yıkımı yaptığı Hatay'da, evcil yada sahipsiz hayvanların beslenme ve sağlık...

 • 21.04.2023 21 Nis 21:37 Nesli tükenme tehlikesi altındaki kızıl şahin Osmaniye'de tedavi altına alındı

  Nesli tükenme tehlikesi altındaki kızıl şahin Osmaniye'de tedavi altına alındı Hatay'da yaralı halde bulunan nesli tükenme tehlikesi altındaki kızıl şahin Osmaniye'de tedavi altına alındı. Kuşun vücudunda av tüfeği saçması bulundu ve sağ kanadı sabitlenip yoğun bakım ünitesinde müşahede altında tedavi ediliyor. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ise ülke genelinde hayvan hakları savunma çalışmalarına devam ediyor ve yaralı hayvanların tedavilerini sağlıyor.

 • 18.04.2023 18 Nis 01:03 Vicdansızlar, güvercinler uçamasınlar diye kanatlarından bağlayıp ülkeye sokmak istedi

  Vicdansızlar, güvercinler uçamasınlar diye kanatlarından bağlayıp ülkeye sokmak istedi Kapıkule Sınır Kapısı'nda gerçekleştirilen operasyonda 44 adet canlı güvercin kaçakçıların elinden kurtarıldı.

 • 17.04.2023 17 Nis 15:27 Kapıkule'de güvercin operasyonu: Aracın stepnesinden kanatları bağlanmış 44 adet güvercin çıktı

  Kapıkule'de güvercin operasyonu: Aracın stepnesinden kanatları bağlanmış 44 adet güvercin çıktı Kapıkule'de güvercin operasyonu: Aracın stepnesinden kanatları bağlanmış 44 adet güvercin çıktı Kapıkule Gümrüğünde 44 canlı güvercinler ele geçirildi Kapıkule Sınır Kapısı'nda gerçekleştirilen operasyonda kanatları bağlanmış 44 adet canlı güvercin ele geçirilerek kaçakçıların elinden kurtarıldı.

 • 15.04.2023 15 Nis 12:24 DEPREM BÖLGESİ HATAY'DAN OSMANİYE'YE GETİRİLEN SOKAK KÖPEĞİNDEN 8,2 KİLOLUK KİTLE ALINDI

  DEPREM BÖLGESİ HATAY'DAN OSMANİYE'YE GETİRİLEN SOKAK KÖPEĞİNDEN 8,2 KİLOLUK KİTLE ALINDI KAHRAMANMARAŞ merkezli depremde binaların yıkıldığı Hatay'dan getirilen boyun altında 8 kilo 200 gramlık kitle bulunan sokak köpeği, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Osmaniye Tedavi Merkezi'nde ameliyat edildi.

 • 15.04.2023 15 Nis 12:24 DEPREM BÖLGESİ HATAY'DAN OSMANİYE'YE GETİRİLEN SOKAK KÖPEĞİNDEN 8,2 KİLOLUK KİTLE ALINDI

  DEPREM BÖLGESİ HATAY'DAN OSMANİYE'YE GETİRİLEN SOKAK KÖPEĞİNDEN 8,2 KİLOLUK KİTLE ALINDI KAHRAMANMARAŞ merkezli depremde binaların yıkıldığı Hatay'dan getirilen boyun altında 8 kilo 200 gramlık kitle bulunan sokak köpeği, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Osmaniye Tedavi Merkezi'nde ameliyat edildi.

 • 15.04.2023 15 Nis 11:10 Kapıkule'de 44 güvercin ele geçirildi; 1 gözaltı

  Kapıkule'de 44 güvercin ele geçirildi; 1 gözaltı TİCARET Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Kapıkule'de bir aracın yedek lastik bölümünde ülkeye sokulmaya çalışılan, uçmamaları için kanatları bağlanmış halde 44 güvercin ele geçirildi, 1 kişi gözaltına alındı.

 • 07.04.2023 07 Nis 11:23 SUYA GÖMÜLEN İLÇEDE YILANLAR DA KURTARILDI

  SUYA GÖMÜLEN İLÇEDE YILANLAR DA KURTARILDI ARTVİN'de, Yusufeli Barajı'nın sularına gömülmeye başlayan Yusufeli'nde binaların arasında mahsur kalan hayvanların kurtarılmasına destek vermek için Türkiye'nin dört bir yanından gelen hayvanseverler bölgeye gitti.

 • 04.04.2023 04 Nis 09:52 TÜRKİYE'YE KAÇAK GETİRİLEN KÖPEKLERE EL KONULDU, HAYTAP TARAFINDAN TEDAVİSİ ÜSTLENİLDİ

  TÜRKİYE'YE KAÇAK GETİRİLEN KÖPEKLERE EL KONULDU, HAYTAP TARAFINDAN TEDAVİSİ ÜSTLENİLDİ Türkiye'de yurt dışından uçakla kaçak olarak getirilen 'Poodle' cinsi 2 köpeğe el konuldu.

Advertisement