Son dakika Irina Bokova haberleri, Irina Bokova son dakika, son dakika Irina Bokova

Son Dakika Irina Bokova Haberleri

 • UNESCO eski Genel Direktörü: Kuşak ve Yol İnisiyatifi ekonomik altyapının ötesinde anlamları olan bir proje
  30 Eyl UNESCO eski Genel Direktörü: Kuşak ve Yol İnisiyatifi ekonomik altyapının ötesinde anlamları olan bir proje

  UNESCO eski Genel Direktörü Irina Bokova, Çin'in önerdiği Kuşak ve Yol İnisiyatifi'nin sadece ekonomik altyapıyla ilgili olmadığını, aynı zamanda eğitim, küresel bilim ve kültürel etkileşim gibi alanları da kapsadığını belirtti. Bokova, projenin insanlar arası temas, karşılıklı anlayış ve uzun vadeli etkileriyle de ilgili olduğunu vurguladı.

 • Eğitimci kadınlar buluştu
  07 Mar Eğitimci kadınlar buluştu

  Dünya Kadınlar Günü Paneli'nde konuşan UNESCO ilk kadın genel direktörlüğü yapan Irina Bokova, toplumun geleceği için eğitimin yenilikçi teknolojilerle verilmesinin önemine değinerek, "Bireylere merak etme disiplinini ve üretkenlik kazandıran eğitim modeli, dünyamız için son derece gereklidir.

 • Abd, İsrail İçin O Örgütten Çekiliyor
  12 Eki Abd, İsrail İçin O Örgütten Çekiliyor

  ABD, İsrail karşıtı tutumundan dolayı Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nden (UNESCO) çekilme kararı aldığını duyurdu.

 • Çavuşoğlu'nun Fransa Temasları Sürüyor
  05 Eki Çavuşoğlu'nun Fransa Temasları Sürüyor

  Çavuşoğlu'nun Fransa temasları sürüyorVIDEO YOKGülten Özbey, Paris, 5 Ekim, (DHA)- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Fransa'da UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova ile görüştü.

 • Unesco, Gazeteci Christopher Allen'in Öldürülmesini Kınadı
  29 Ağu Unesco, Gazeteci Christopher Allen'in Öldürülmesini Kınadı

  UNESCO Genel Sekreteri Irina Bokova, 26 Ağustos’ta Güney Sudan’da öldürülen ABD’li gazeteci Christopher Allen’in öldürülmesini kınadı.

 • Herakles Lahdi, Isviçre'de Ziyarete Açıldı
  20 Haz Herakles Lahdi, Isviçre'de Ziyarete Açıldı

  Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Herakles Lahdi'nin Türkiye'ye iade sürecinin uzun yıllardır verilen uluslararası mücadelenin yeni bir safhasını oluşturduğunu belirterek, "Bir tarihi eserin coğrafi, kültürel ve sanatsal bağlamından koparılmasının, aslında bir ülkenin kültürünün değil, bütün...

 • Bm: Kültürel Çeşitlilik Tehdit Altında
  21 May Bm: Kültürel Çeşitlilik Tehdit Altında

  Birleşmiş Milletler (BM), kültürel çeşitliliğin tehdit altında olduğunu açıkladı.

 • Mozaik Yolu' Unesco'da Tanıtıldı
  26 Eki Mozaik Yolu" Unesco'da Tanıtıldı

  Anadolu'nun en önemli kültürel miraslarından olan mozaiklerin önemli bir bölümünün tanıtımını kapsayan "Mozaik Yolu" projesi için Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı'nda (UNESCO) etkinlik düzenlendi.

 • Unesco Genel Direktörü'nün Mescid-i Aksa Açıklamalarına Tepkiler
  16 Eki Unesco Genel Direktörü'nün Mescid-i Aksa Açıklamalarına Tepkiler

  Filistin Ulusal Konseyi, Birleşmiş Milletler Bilim Eğitim ve Kültür Örgütü'nün (UNESCO) Genel Direktörü Irina Bokova'nın, "Kudüs'ün tarihsel yapısı bölünmez bir bütündür ve her üç semavi dinin de şehirle tarihsel bağı vardır" şeklindeki açıklamalarına tepki gösterdi.

 • Filistin Yönetimi ve Hamas'tan Unesco Genel Direktörü'ne Mescid-i Aksa Tepkisi
  15 Eki Filistin Yönetimi ve Hamas'tan Unesco Genel Direktörü'ne Mescid-i Aksa Tepkisi

  KUDÜS (AA) – Filistin Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Bilim Eğitim ve Kültür Örgütü'nün (UNESCO) Genel Direktörü Irina Bokova'nın, "Kudüs'ün tarihsel yapısı bölünmez bir bütündür ve her üç semavi dinin de şehirle tarihsel bağı vardır" şeklindeki açıklamalarının kabul edilemez olduğunu belirtti.

 • UNESCO'nun Mescid-i Aksa Kararı İsrail'i Sarst, İlişkilerini Dondurdu
  14 Eki UNESCO'nun Mescid-i Aksa Kararı İsrail'i Sarst, İlişkilerini Dondurdu

  BM'nin kültür organı kutsal mekanın Musevilikle bir bağı olmadığına karar verdi, İsrail uluslararası örgütle tüm işbirliğini dondurup UNESCO'yu terörü cesaretlendirmekle suçladı.

 • Unesco Yarın Sur'u Ele Alacak
  12 Tem Unesco Yarın Sur'u Ele Alacak

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak’ın katılımıyla İstanbul’da başlayan UNESCO Dünya Miras Komitesi 40. Toplantısı’nın yarın yapılacak oturumunda, Dünya Miras Komitesi’nin Sur’la ilgili kaleme aldığı karar taslağının görüşülmesi bekleniyor.

 • Unesco Dünya Miras Komitesi 40. Toplantısı Açılış Töreni - Irina Bokova - Kadir Topbaş - Lale Ülker
  10 Tem Unesco Dünya Miras Komitesi 40. Toplantısı Açılış Töreni - Irina Bokova - Kadir Topbaş - Lale Ülker

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Irina Bokova'nın açıklamaları Kadir Topbaş'ın açıklamaları Lale Ülker'in açıklamaları -UNESCO Genel Direktörü Bokova: -"İnsanlık mirasını koruma hedefimiz aynıdır.

 • Unesco Genel Direktörü İstanbul'da
  10 Tem Unesco Genel Direktörü İstanbul'da

  Unesco Genel Direktörü Irina Bokova, İstanbul'da düzenlenecek Dünya Miras Komitesi'nin 40. Toplantısı'na katılmak için İstanbul'a geldi.

 • Unesco Genel Direktörü Bokova İstanbul'da
  10 Tem Unesco Genel Direktörü Bokova İstanbul'da

  Haber-Kamera Hüseyin ASLIYÜCE İstanbul DHAUNESCO Genel Direktörü Irina Bokova, İstanbul'da düzenlenecek Dünya Miras Komitesi'nin 40. Toplantısı'na katılmak için İstanbul'a geldi.

 • Unesco Genel Direktörü Bokova İstanbul'da
  10 Tem Unesco Genel Direktörü Bokova İstanbul'da

  Haber-Kamera Hüseyin ASLIYÜCE İstanbul DHAUNESCO Genel Direktörü Irina Bokova, İstanbul'da düzenlenecek Dünya Miras Komitesi'nin 40. Toplantısı'na katılmak için İstanbul'a geldi.

 • Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Unesco Genel Direktörü Bokova'yı Kabul Etti
  10 Tem Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Unesco Genel Direktörü Bokova'yı Kabul Etti

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dünya Miras Komitesi Toplantısı kapsamında UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova’yı kabul etti.

 • Unesco Dünya Miras Komitesi Toplantısı
  10 Tem Unesco Dünya Miras Komitesi Toplantısı

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İkili görüşmeden detaylar - Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Dünya Miras Komitesi'nin toplantısına katılmak için İstanbul'a gelen UNESCO Genel Direktörü Bokova'yı kabul etti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 10-20 Temmuz'da İstanbul'da düzenlenecek Dünya Miras Komitesi'nin 40. toplantısına katılmak için İstanbul'a gelen UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova'yı kabul etti.

 • Gaziantep'e Uluslararası Destek
  26 May Gaziantep'e Uluslararası Destek

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova ve beraberindeki heyetle, Suriyeli öğrencilere eğitim veren Gaziantep Ortak Akıl Platformu Okulunu ziyaret etti.

 • Unesco Genel Direktörü Irina Bokova Konteyner Kenti Ziyaret Etti
  25 May Unesco Genel Direktörü Irina Bokova Konteyner Kenti Ziyaret Etti

  UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova ve beraberindeki heyet, Nizip ilçesindeki konteyner kenti ziyaret etti.

 • Unesco Heyeti, Gaziantep'te (2)
  25 May Unesco Heyeti, Gaziantep'te (2)

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : UNESCO Genel Direktörü Bokova ve beraberindeki heyet Heyetin incelemelerinden detaylar UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova'nın açıklamaları UNESCO heyeti Gaziantep'te UNESCO Genel Direktörü Bokova ve beraberindekiler, Nizip ilçesindeki konteyner kenti ziyaret etti UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova ve beraberindeki heyet, Gaziantep'in Nizip ilçesindeki konteyner kenti ziyaret etti.

 • Nizip - Unesco Heyetinden Nizip Kampına Ziyaret
  25 May Nizip - Unesco Heyetinden Nizip Kampına Ziyaret

  Unesco heyetinden Nizip kampına ziyaretMetin İLİKSOY/NİZİP (Gaziantep), (DHA) - UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova ve beraberindeki heyet, Gaziantep'in Nizip ilçesinde Suriyeli sığınmacıların barındığı konteyner kenti ziyaret etti.

 • Unesco Heyeti Gaziantep'te
  25 May Unesco Heyeti Gaziantep'te

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Suriyeli öğrencilerin eğitim gördüğü okul UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova'nın okulu ziyareti UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova'nın açıklamaları Öğrencilerin şarkı söylemesi UNESCO heyeti Gaziantep'te UNESCO Genel Direktörü Bokova: "İki gündür mülteci kamplarına, eğitim merkezlerine ziyarette bulundum. Hükümetin, yerel yönetimlerin hem de halkın mültecilere gösterdiği toleransa şahit oldum. Mültecilere verilen hizmetlerden çok etkilendim" UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova, 2 gündür Gaziantep'te Suriyeli sığınmacıların kaldığı kampları ve eğitim merkezlerini ziyaret ettiğini belirterek, "Hükümetin, yerel yönetimlerin hem de halkın mültecilere gösterdiği toleransa şahit oldum. Mültecilere verilen hizmetlerden çok etkilendim." dedi.

 • Unesco Heyetinden Nizip Kampına Ziyaret
  25 May Unesco Heyetinden Nizip Kampına Ziyaret

  Unesco Genel Direktörü Irina Bokova ve beraberindeki heyet, Gaziantep'in Nizip ilçesinde Suriyeli sığınmacıların barındığı konteyner kenti ziyaret etti.

 • Medyanın Rolü, Bu Gibi Kriz Dönemlerinde Daha da Hayati Bir Konu Haline Geliyor'
  24 May Medyanın Rolü, Bu Gibi Kriz Dönemlerinde Daha da Hayati Bir Konu Haline Geliyor"

  Haber Öykü ALTUNTAŞ - Kamera Güven USTA İstanbul DHAHürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, siyasi istikrarsızlık, çatışma ortamı ve iklim değişikliğinin kitlelere yayılan etkilerine vurgu yaparak, gazeteciliğinin git gide daha önemli bir meslek haline geldiğini söyledi.

 • Medyanın Rolü, Bu Gibi Kriz Dönemlerinde Daha da Hayati Bir Konu Haline Geliyor'
  24 May Medyanın Rolü, Bu Gibi Kriz Dönemlerinde Daha da Hayati Bir Konu Haline Geliyor"

  Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, siyasi istikrarsızlık, çatışma ortamı ve iklim değişikliğinin kitlelere yayılan etkilerine vurgu yaparak, gazeteciliğinin git gide daha önemli bir meslek haline geldiğini söyledi.

 • Unesco'da 'Palmira İçin Barış' Konseri
  02 Şub Unesco'da "Palmira İçin Barış" Konseri

  Görüntü Dökümü : UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova'nın konuşması Büyükelçi Hüseyin Avni Botsalı'nın konuşması Konserden detaylar Piyanist Tambi Cimuk ile röportaj UNESCO'da "Palmira için barış" konseri UNESCO'nun Paris'teki merkezinde "Palmira için barış" konseri düzenlendi Konserde sahne alan Suriyeli genç piyanist Cimuk: "Suriye'de savaş, umarım bitecek.

 • Avcı: 'Türkiye Unesco Yürütme Kurulu'nda Temsil Edilmeyi Çoktan Hak Etmiş Bir Ülkedir' - 2
  06 Kas Avcı: "Türkiye Unesco Yürütme Kurulu'nda Temsil Edilmeyi Çoktan Hak Etmiş Bir Ülkedir" - 2

  Dha DIŞ HABER ? Avcı: "Türkiye UNESCO Yürütme Kurulu'nda temsil edilmeyi çoktan hak etmiş bir ülkedir" Paris'teki temasları kapsamında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı UNESCO Genel Direktör Irina Bokova, Afganistan Yüksek Öğretim Bakanı Khatera Afghan ve Irak Eğitim Bakanı Muhammed İkbal Omar'le bir araya geldi.

 • Avcı: 'Türkiye Unesco Yürütme Kurulu'nda Temsil Edilmeyi Çoktan Hak Etmiş Bir Ülkedir' - 1
  06 Kas Avcı: "Türkiye Unesco Yürütme Kurulu'nda Temsil Edilmeyi Çoktan Hak Etmiş Bir Ülkedir" - 1

  Dha DIŞ HABER ? Avcı: "Türkiye UNESCO Yürütme Kurulu'nda temsil edilmeyi çoktan hak etmiş bir ülkedir" Paris'teki temasları kapsamında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı UNESCO Genel Direktör Irina Bokova, Afganistan Yüksek Öğretim Bakanı Khatera Afghan ve Irak Eğitim Bakanı Muhammed İkbal Omar'le bir araya geldi.

 • Bakan Avcı, UNESCO Genel Direktörü Bokova ile Görüştü
  06 Kas Bakan Avcı, UNESCO Genel Direktörü Bokova ile Görüştü

  Milli Eğitim Bakanı Avcı, UNESCO Genel Konferansında, Sudan ve Pakistanlı mevkidaşlarıyla görüştü.

 • IŞİD, Palmira'daki Tapınağın Patlatılma Fotoğraflarını Yayınladı
  25 Ağu IŞİD, Palmira'daki Tapınağın Patlatılma Fotoğraflarını Yayınladı

  Terör örgütü IŞİD, kontrolünde tuttuğu Suriye'deki antik kent Palmira'da bulunan Baal Shamin tapınağını havaya uçurduğuna dair fotoğrafları yayınladı.

 • Paris UNESCO'da 'Güvenli Liman Türkiye' Sergisi
  15 Haz Paris UNESCO'da 'Güvenli Liman Türkiye' Sergisi

  Paris UNESCO'da 'Güvenli Liman Türkiye' sergisi Paris Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü Genel Merkezinde sergisi açıldı.

 • 2 Bin Yıllık Antik Kent IŞİD'in Elinde
  21 May 2 Bin Yıllık Antik Kent IŞİD'in Elinde

  IŞİD, Suriye'nin dünya mirasları arasında bulunan 2 bin yıllık antik kenti Palmira'yı tamamen ele geçirdi. IŞİD'in kenti yok etmesinden korkuluyor.

 • Kadir Has Üniversitesi Unesco Kürsüsü Partnerleri ile İmzaları Attı
  16 Nis Kadir Has Üniversitesi Unesco Kürsüsü Partnerleri ile İmzaları Attı

  UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova’nın katılımıyla gerçekleştirilen törenle çalışmalarına başlayan Kadir Has Üniversitesi UNESCO Kürsüsü, Turkish Cultural Foundation, Bilkom ve Dünya Mirası Gezginleri Derneği’nin desteği ve katkılarıyla yol alacak.

 • İstanbul'un Unesco Dünya Mirası Listesine Girişi
  09 Nis İstanbul'un Unesco Dünya Mirası Listesine Girişi

  İstanbul'un UNESCO Dünya Mirası listesine girişi- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş: - "30 yıldır dünya mirası listesindeyiz.

 • Semahat Arsel Onur Ödülü' Unesco'nun İlk Kadın Başkanı Bokova'ya Verildi
  08 Oca Semahat Arsel Onur Ödülü" Unesco'nun İlk Kadın Başkanı Bokova'ya Verildi

  Kam), dünya çapında önemli konumlarda bulunan kadınlar, kadın ve toplumsal cinsiyet konusunda çalışmalar yürüten kişilerin ödüllendirildiği "Semahat Arsel Onur Ödülü" uygulamasını başlattı.

 • Unesco ile Kadir Has Üniversitesi Arasında Ortaklık
  07 Oca Unesco ile Kadir Has Üniversitesi Arasında Ortaklık

  "Dünya Miras Alanlarının Yönetimi ve Tanıtımı: Yeni Medya ve Toplumsal Katılım UNESCO Kürsüsü", tarafların imzasıyla çalışmalarına başladı UNESCO Genel Direktörü Bokova: "Kültürel alanları şiddet ve çatışmaya karşı korumak, iklim değişiminin yarattığı tehlikeleri hafifletmek, sınır ötesi projeleri büyütmek.

 • Çelik, Bokova'ya Ankara'yı Tanıtacak
  05 Oca Çelik, Bokova'ya Ankara'yı Tanıtacak

  Bergama ve Bursa’nın Dünya Miras Listesi’ne kabulüne ilişkin sertifikaların, UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova tarafından Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'e tevdi edileceği bildirildi.

 • 7. Büyükelçiler Konferansı
  05 Oca 7. Büyükelçiler Konferansı

  UNESCO Genel Direktörü Bokova: "Sahip olduğumuz en büyük yenilenebilir enerjiyi yani insan zekasını kullanabilmemiz gerekiyor.

 • Bakan Çavuşoğlu, Unesco Genel Direktörü Bokova ile Biraraya Geldi
  05 Oca Bakan Çavuşoğlu, Unesco Genel Direktörü Bokova ile Biraraya Geldi

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova ile görüştü.

 • Unesco Genel Direktörü Bokova Ankara'yı Keşfedecek
  05 Oca Unesco Genel Direktörü Bokova Ankara'yı Keşfedecek

  Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova’yı Ankara’da tarihi ve kültürel zenginliklerimizle tanışacağı bir programla ağırlayacak.

 • Türkiye'deki Konferansta Bulunmaktan Onur Duyacağım'
  03 Oca Türkiye'deki Konferansta Bulunmaktan Onur Duyacağım'

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun daveti üzerine 5-7 Ocak tarihlerinde Türkiye’ye gelecek olan BM Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı UNESCO'nun Genel Direktörü Irina Bokova, Türkiye’de düzenlenecek Büyükelçiler Konferansı’nda bulunmaktan onur duyacağını ifade etti.

 • Unesco Başkanlığına Yeniden Irina Bokova Seçildi
  12 Kas Unesco Başkanlığına Yeniden Irina Bokova Seçildi

  Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu Başkanlığına Irina Bokova, yeniden seçildi.

 • Milli Eğitim Bakanı Avcı Fransa'ya Gitti
  06 Kas Milli Eğitim Bakanı Avcı Fransa'ya Gitti

  Nabi Avcı: "Özellikle (UNESCO Genel Direktörü) Bokova ile UNESCO'da çalışan Türk kontenjanının arttırılması için görüşmelerimiz olacak"

 • Dünyada 57 Milyon Çocuk Okula Gidemiyor
  11 Haz Dünyada 57 Milyon Çocuk Okula Gidemiyor

  Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), dünyada okula gidemeyen çocukların sayısının 2011'de 57 milyona düştüğünü açıkladı.

 • UNESCO Uluslararası Caz Günü
  30 Nis UNESCO Uluslararası Caz Günü

  Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, "Eğer caz bir şehre dönüşseydi muhakkak bu İstanbul olurdu.

 • Mali'de Zarar Gören Kültürel Miras
  19 Şub Mali'de Zarar Gören Kültürel Miras

  Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), Fransa'nın askeri müdahalede bulunduğu Mali'de, tahrip olan kültürel hazinenin onarımı için eylem planı oluşturdu.

 • Mali'deki Olaylar
  08 Şub Mali'deki Olaylar

  Birleşmiş Milletler Eğitimi, Bilim ve Kültür Teşkilatı'nın (UNESCO) Genel Direktörü Irina Bokova, Mali'nin Timbuktu kentinde silahlı gruplar tarafından tahrip edilen mozolelerin onarımı için eylem planı hazırlayacaklarını söyledi.

 • Halep Üniversitesi'ne Yapılan Saldırı
  16 Oca Halep Üniversitesi'ne Yapılan Saldırı

  BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Halep Üniversitesi'ne yapılan saldırıyı kınadı.

 • Unesco ile BAU Arasında İşbirliği Anlaşması Yapılacak
  13 Haz Unesco ile BAU Arasında İşbirliği Anlaşması Yapılacak

  Enver Yücel ve UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova, Paris'te bir araya geldi.

Advertisement