Unesco Genel Direktörü Bokova İstanbul'da - Son Dakika
Güncel

Unesco Genel Direktörü Bokova İstanbul'da

Unesco Genel Direktörü Bokova İstanbul\'da

Haber-Kamera Hüseyin ASLIYÜCE İstanbul DHAUNESCO Genel Direktörü Irina Bokova, İstanbul'da düzenlenecek Dünya Miras Komitesi'nin 40. Toplantısı'na katılmak için İstanbul'a geldi.

10.07.2016 17:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Haber-Kamera Hüseyin ASLIYÜCE İstanbul DHA

UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova, İstanbul'da düzenlenecek Dünya Miras Komitesi'nin 40. Toplantısı'na katılmak için İstanbul'a geldi. THY'nin tarifeli seferiyle saat 16.30'da Paris'ten İstanbul'a gelen Bokova ile Dışişler Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Atatürk Havalimanı VİP Salonu'nda bir araya geldi. Görüşmenin ardından Bakan Çavuşoğlu, Srebrenitsa Katliamı'nın yıldönümü için Bosna Hersek'e hareket etti.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Unesco Genel Direktörü Bokova İstanbul'da - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • 2024 Yılı İş Cinayetleri Raporu Açıklandı
  13:42 2024 Yılı İş Cinayetleri Raporu Açıklandı

  İşçi Sağlığı ve İşçi Güvenliği (İSİG) Meclisi, 2024 yılının ilk üç ayını kapsayan İş Cinayetleri Raporu'nu açıkladı. Rapora göre ocak ayında 161, şubatta 149 ve martta 115 olmak üzere üç ayda en az 425 işçi cinayetinde hayatını kaybetti. Raporda, en çok iş cinayetinin yaşandığı il İstanbul olarak belirtildi. 70 işçinin hayatını kaybettiği İstanbul'u 33 işçi ölümü ile İzmir, 20 işçi ölümü ile Konya, 18'er işçi ölümü ile Bursa, Gaziantep ve Şanlıurfa takip etti. Ölen işçilerin 13'ü kadın, 16'sı çocuk ve dokuzu mülteci-göçmen işçilerden oluşuyor. Raporda en çok iş cinayetinin yaşandığı sektörün 105 ölüm ile inşaat, yol işkolu olduğu bilgisi verilirken; taşımacılıkta 58, tarım, orman işkolunda 39, metal işkolunda 31, konaklama işkolunda 27 işçinin hayatını kaybettiği belirtildi. Hazırlanan raporda son 3 ayda en az 14 motokuryenin çalışırken hayatını kaybettiği, onlarca motokuryenin de iş kazası sonucu yaralandığı kaydedildi. Son 3 ayda yaşanan iş cinayetleri incelendiğinde sektörel açıdan en fazla ölüm 177 işçininin ölümüyle sanayi sektörü olurken, bunu sırasıyla 105 işçinin ölümüyle inşaat sektörü ve 105 işçinin ölümüyle hizmet sektörü takip etti. Ayrıca son 3 ayda 14 yaş ve altı 4 çocuk, 15-17 yaş aralığında 12 genç/çocuk ve 18-25 yaş aralığında 57 genç işçi hayatını kaybetti.

 • Uludağ eteklerinde çıkan yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor
  13:40 Uludağ eteklerinde çıkan yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor

  Bursa'nın Uludağ eteklerinde çıkan yangına karadan İtfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı arazözler, havadan ise helikopterler ile müdahale ediliyor. Yangın, 10:00 sıralarında Uludağ eteklerinde Teferrüç-Kadıyayla mevkiinde başladı. Yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

 • AK Parti'de tartışma yaratan
  13:37 AK Parti'de tartışma yaratan "ıstakoz" paylaşımı: Herkes kendine gelsin ya da bu partiden defolup gitsin

  AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, Monako Yat Kulübü'nde yediği ıstakozun fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Bursalı'nın mesajına sert tepki gösteren AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci, "Herkes kendine gelsin! Ya da bu partiden defolup gitsin, yeter" ifadelerini kullandı.


Advertisement