Bm: Kültürel Çeşitlilik Tehdit Altında - Son Dakika
Güncel

Bm: Kültürel Çeşitlilik Tehdit Altında

Bm: Kültürel Çeşitlilik Tehdit Altında

Birleşmiş Milletler (BM), kültürel çeşitliliğin tehdit altında olduğunu açıkladı.

21.05.2017 18:36
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Birleşmiş Milletler (BM), kültürel çeşitliliğin tehdit altında olduğunu açıkladı. Birleşmiş Milletler tarafından Diyalog ve Kalkınma için Kültürel Çeşitlilik Günü dolayısıyla yapılan açıklamada, kültürel çeşitliliğin tehdit altında olduğu ifade edilerek, göçten kaynaklanan kültürel çeşitliliğe olan destek bir kez daha dile getirildi. BM Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Genel Direktörü Irina Bokova konuya ilişkin açıklamasında, "Dünya genelinde şiddet kültürel azınlıkları hedef alıyor ve insanlar ile tarih arasında temel bağları zayıflatarak ortak mirasa zarar veriyor" dedi. Bokova, kadınları ve erkekleri yönlendiren onur ve ortak anlayış özlemini yineleyerek, 21. yüzyıl için yeni hümanizm çağrısında bulundu. Martin Luther King'in sözlerini hatırlatan Bokova, "Herhangi bir yerdeki adaletsizlik her yerde adalete yönelik bir tehdittir. İçinden çıkılamaz bir karşılıklılık ağı içine yakalanır, alın yazısının tek bir biçimine bağlanırız" dedi.

21 Mayıs her yıl Diyalog ve Kalkınma İçin Kültürel Çeşitlilik Günü olarak kutlanıyor.

(İHA)

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bm: Kültürel Çeşitlilik Tehdit Altında - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Davutoğlu: Türkiye'nin İran-İsrail gerilimine ilişkin açıklama yapmaması izah edilemez
  15:23 Davutoğlu: Türkiye'nin İran-İsrail gerilimine ilişkin açıklama yapmaması izah edilemez

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İran-İsrail arasındaki gerilime ilişkin Türkiye'den herhangi bir açıklama yapılmadığını belirterek, 'Uyan Ankara uyan. Dün bölgemiz için de dünya için de uzun bir geceydi. Gece boyu ne bir açıklama ne de bir kriz toplantısı yapıldı. Şu ana kadar da bir açıklama gelmedi. Bunun izahı mümkün değil' dedi.

 • Ramazan Bayramı Tatilinden Dönenler İçin Trafik Denetimleri Sıklaştırıldı
  15:22 Ramazan Bayramı Tatilinden Dönenler İçin Trafik Denetimleri Sıklaştırıldı

  Ramazan Bayramı'nı memleketlerinde geçirenlerin geri dönüşleri nedeniyle Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kente bağlantı yollarında trafik denetimleri yapmaktadır. Emniyet ve jandarma personeli, trafik akışını rahatlatmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Sürücüler, emniyet kemeri ve hız kurallarına uymaları konusunda uyarılmaktadır. Ayrıca, sivil kıyafetli personel de otobüslerde denetim yapmaktadır. Otobüs terminallerinde ise tatil dönüşü nedeniyle yoğunluk yaşanmaktadır.

 • Kastamonuspor Taraftarından Amed Maçına Yoğun İlgi
  15:19 Kastamonuspor Taraftarından Amed Maçına Yoğun İlgi

  Kastamonuspor taraftarı, şampiyonluk mücadelesi veren Amed Sportif maçına yoğun ilgi gösterdi. Gazi Stadyumu önünde uzun kuyruklar oluştu. Kastamonu'nun yanı sıra diğer illerden de emniyet güçleri Kastamonu'ya gelerek güvenlik önlemleri aldı. Taraftarlar maçın başlamasını heyecanla bekliyor.

 • Boeing Tianjin Kompozit Limited Şirketi'nin genişleme projesi faaliyete geçti
  15:17 Boeing Tianjin Kompozit Limited Şirketi'nin genişleme projesi faaliyete geçti

  Uçak üreticisi Boeing'in Çin'deki ilk ortak girişimi olan Boeing Tianjin Kompozit Limited Şirketi'nin 3. Aşama genişleme projesi resmen faaliyete geçti. Proje, Tianjin'deki fabrikanın üretim kapasitesini iki katına çıkaracak ve daha üst düzey ve kompleks parçaların kullanıldığı montaj çalışmaları için daha fazla yer sağlayacak. Boeing, Çin'deki ortaklığını sürdürmeye ve kompozit imalatı, araştırma, eğitim, bitirme ve teslimat merkezi gibi alanlarda işbirliğini devam ettirmeye kararlı olduğunu belirtti.

 • Avcılar'da eğlence mekanında kadın sevgilisini böyle bıçakladı
  15:15 Avcılar'da eğlence mekanında kadın sevgilisini böyle bıçakladı

  Avcılar'da bir eğlence mekanında yaşanan olayda öfkeli kadın, erkek arkadaşını bıçakladı. Güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde, adamın giderken kadın tarafından arkadan bıçaklandığı görülüyor. Olaya rağmen masadakiler eğlenceye devam etti.

 • Bilecik'te seyir halinde olan hafriyat kamyonu alev aldı
  15:14 Bilecik'te seyir halinde olan hafriyat kamyonu alev aldı

  Bilecik-Yenişehir karayolunda seyir halinde olan 06 EGK 437 plakalı hafriyat kamyonu bilinmeyen bir nedenden dolayı alev aldı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kısa sürede söndürüldü ancak araçta maddi hasar meydana geldi.

 • Esnafın Motosiklet Parkı Nedeniyle Mağduriyeti
  15:14 Esnafın Motosiklet Parkı Nedeniyle Mağduriyeti

  Eskişehir'in bir ara sokağında çevreye bilinçsizce park edilen motosikletler nedeniyle işletmelerinin önü kapanan esnaf, uzun süredir yetkililerden çözüm beklemesine rağmen kimseye sesini duyuramıyor. Tepebaşı ilçesi Hoşnudiye Mahallesi Bayramyeri Sokak'ta işletmelerin önüne bilinçsizce park edilen motosikletler esnafın tepkisini toplamaya devam ediyor. Esnaf, işletmelerinin önünün kapatılmasından ve yol üzerinde meydana gelen kötü manzaradan rahatsız oluyor. Konuyla ilgili çok defa şikayetlerini belirten ve yetkililere çağrıda bulunan esnaf, kimsenin seslerini duymaması nedeniyle mağduriyet yaşıyor.


Advertisement