Son dakika İto haberleri, İto son dakika, son dakika İto

Son Dakika İto Haberleri

 • Enflasyon Beklentileri Bozuluyor, Döviz Talebi Artıyor
  03 Mar Enflasyon Beklentileri Bozuluyor, Döviz Talebi Artıyor

  ANKA’NIN EKONOMİ KOORDİNATÖRÜ ERDAL SAĞLAM’IN KALEMİNDEN HAFTALIK EKONOMİ ANALİZİ: YÜKSEK ENFLASYON VE BEKLENTİLERDE BOZULMA DEVAM EDİYOR.

 • İstanbul'da Fiyatı En Çok Artan ve Düşen Ürünler Açıklandı
  02 Mar İstanbul'da Fiyatı En Çok Artan ve Düşen Ürünler Açıklandı

  İstanbul Ticaret Odası (İTO), şubat ayında İstanbul'da fiyatı en çok artan ve düşen ürünleri açıkladı. Karnabahar fiyatı en fazla artan ürün olurken, şehirler arası otobüs bileti fiyatı en fazla düşen ürün oldu. İTO'nun verilerine göre, gıda harcamaları yaş kuru sebze ve meyveler alt grubunda yer alan karnabahar yüzde 36,71 ile fiyatı en fazla artış gösteren ürün oldu. Şehirler arası otobüs bilet ücreti ise yüzde 15,45 gerileme göstererek fiyatı en fazla azalan ürün oldu.

 • Şubat Ayında Karnabahar Fiyatı En Fazla Artan Ürün Oldu
  02 Mar Şubat Ayında Karnabahar Fiyatı En Fazla Artan Ürün Oldu

  İstanbul Ticaret Odası'nın verilerine göre Şubat ayında İstanbul'da karnabahar fiyatı yüzde 36,71 artarak en fazla artış gösteren ürün oldu. İTO'nun açıkladığı verilere göre, diğer fiyatı artan ürünler arasında patlıcan, salatalık, terilen, sivri biber, ayva, kıvırcık salata ve nevresim takımı yer aldı. Şubat ayında ise şehirlerarası otobüs bilet ücreti yüzde 15,45 oranında ucuzladı.

 • CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, İTO'yu İsrail ile ticaret yapan firmaları açıklamaya davet etti
  01 Mar CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, İTO'yu İsrail ile ticaret yapan firmaları açıklamaya davet etti

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, İstanbul Ticaret Odasını (İTO), İsrail ile ticaret yapan firmaları açıklamaya davet etti. Adıgüzel, İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'de hayatını kaybedenlerin sayısının 30 bini aştığını belirtti. İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını 'vahşet, katliam ve insanlık suçu' olarak nitelendiren Adıgüzel, Türkiye'nin de İsrail'e yönelik yaptırım uygulayamadığını söyledi.

 • İstanbul'da Şubat Ayında Perakende Fiyatlar Yüzde 4,07 Arttı
  01 Mar İstanbul'da Şubat Ayında Perakende Fiyatlar Yüzde 4,07 Arttı

  İstanbul Ticaret Odası'nın açıkladığı verilere göre, Şubat ayında İstanbul'da perakende fiyatlar aylık yüzde 4,07, yıllık bazda ise yüzde 76,58 artış gösterdi. Aynı dönemde toptan eşya fiyatları indeksi ise yüzde 65,06 olarak gerçekleşti. Şubat 2024'te perakende fiyatlarda en yüksek artış kültür eğitim ve eğlence harcamalarında görülürken, giyim ve ulaştırma harcamalarında ise azalış yaşandı. Toptan fiyatlarda ise en yüksek artış yakacak ve enerji maddeleri grubunda kaydedildi.

 • 9. Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları
  29 Şub 9. Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları

  9. Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları, 5-7 Mart'ta Rami Kütüphanesi'nde yapılacak.

 • İş Dünyası, Türkiye'nin 2023 GSYH Sonuçlarını Memnuniyetle Karşıladı
  29 Şub İş Dünyası, Türkiye'nin 2023 GSYH Sonuçlarını Memnuniyetle Karşıladı

  Türkiye ekonomisi 2023 yılında yüzde 4,5 büyüme kaydetti. İş dünyası temsilcileri, bu büyüme performansını memnuniyetle karşıladı ve Türkiye'nin hedef büyüme oranını aşmasını değerli bir kazanım olarak gördüklerini belirtti.

 • Türkiye'nin Deri ve Deri Mamulleri Sektörü İhracatta Önemli Rol Oynuyor
  28 Şub Türkiye'nin Deri ve Deri Mamulleri Sektörü İhracatta Önemli Rol Oynuyor

  Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, "Türkiye'nin katma değerli sektörlerinden bir tanesi olan deri ve deri mamulleri sektörü, istihdama ve ihracata sağladığı etkiyle Türkiye ekonomisinde giderek artan öneme sahip." dedi.

 • MWC Barcelona Fuarı'nda Mobil Teknoloji Şirketleri Buluştu
  26 Şub MWC Barcelona Fuarı'nda Mobil Teknoloji Şirketleri Buluştu

  MWC Barcelona Fuarı, dünyanın en büyük mobil teknoloji etkinliği olarak biliniyor. Türkiye'den 32 şirketin katıldığı fuar, kayan ekranlı telefonlar, mixed reality gözlükleri, elektrikli uçan otomobiller gibi geleceğin ürünlerine ev sahipliği yapıyor. Fuarın bilet fiyatları ise 966 Euro'dan başlayıp 5 bin 388 Euro'ya kadar çıkıyor.

 • Başkan Adayı Tugay: Ben Büyükşehir Belediye Başkanı Olursam Siyasi Konuları Bir Kenara Bırakacağım
  22 Şub Başkan Adayı Tugay: Ben Büyükşehir Belediye Başkanı Olursam Siyasi Konuları Bir Kenara Bırakacağım

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, İzmir Ticaret Odası'nı (İTO) ziyaret etti. Tugay başkanlığı döneminde herkesin belediye başkanı olacağını belirterek, “Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olursam siyasi konuları bir kenara bırakacağım. Laiklikten, demokrasiden, insan haklarından asla ödün vermem, CHP’liyim ama bunun dışında şehirle ilgili verilecek tüm kararlarda tüm siyasi iradelerle, şehri temsil eden kurumlarla hepimiz birlikte bir doğruda çabalayarak şehir için en doğru kararı birlikte vermeliyiz” dedi.

 • Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın babası Şevki Bolat toprağa verildi
  22 Şub Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın babası Şevki Bolat toprağa verildi

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat'ın babası Şevki Bolat, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Şevki Bolat için düzenlenen cenaze törenine siyaset ve iş dünyasından birçok isim katıldı. Cenaze namazının ardından Şevki Bolat, Topkapı Çamlık Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 • İYİ Parti İBB Başkan adayı Kavuncu ziyaretlerde bulundu Açıklaması
  21 Şub İYİ Parti İBB Başkan adayı Kavuncu ziyaretlerde bulundu Açıklaması

  İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, partilerinden istifa eden belediye meclis üyelerinin büyük çoğunluğunun CHP listelerinden aday gösterildiğini belirterek, bu durumun kendilerini yeni bir çalışma temposuna soktuğunu ifade etti.

 • CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Bakan Özhaseki'nin İliç'e geç gitmesine tepki gösterdi
  21 Şub CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Bakan Özhaseki'nin İliç'e geç gitmesine tepki gösterdi

  CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin 9 işçinin hala toprağın altında olduğu Erzincan İliç'e geç gitmesine tepki gösterdi. Başarır, Bakan'ın ameliyat olduğunu gerekçe göstermesine rağmen, İstanbul ve Osmaniye'de bulunduğunu belirtti ve yalan söylediğini iddia etti.

 • Murat Kurum'dan İmamoğlu'na tepki: Vizyonları kavrayamıyor
  19 Şub Murat Kurum'dan İmamoğlu'na tepki: Vizyonları kavrayamıyor

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 650 bin konut dönüşüm vaadini 'olmaması gereken' bir proje olarak görmesine tepki gösterdi. Kurum, İstanbul'da acil dönüşmesi gereken 1,5 milyon riskli konut olduğunu belirterek, İmamoğlu'nun kentsel dönüşüm projelerine dava açan bir anlayışa sahip olduğunu ifade etti.

 • İmamoğlu'ndan Akşener'in olay sözlerine yanıt
  19 Şub İmamoğlu'ndan Akşener'in olay sözlerine yanıt

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Ticaret Odası'nı ziyaret ederek, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç ile görüştü. Görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, İTO'nun İstanbul için önemli bir paydaş olduğunu belirten İmamoğlu, seçim döneminde birçok rakiple karşı karşıya olduğunu ve yapılan yorumlara cevap vermeyeceğini söyledi.

 • İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'Halkın Arasında Olmayınca, Yakın Çevresindeki İnsanların Umutsuzluğunu Görünce Onları da CHP'li Zannediyor Olabilir'
  19 Şub İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: "Halkın Arasında Olmayınca, Yakın Çevresindeki İnsanların Umutsuzluğunu Görünce Onları da CHP'li Zannediyor Olabilir"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın muhalefet seçmenlerine yönelik “Umutsuzluğa kapılmayın. Alternatifsiz değilsiniz” açıklamasını yanıt verdi. İmamoğlu, “Seçmenimizle çok umutlu sohbetler yapıyoruz. Beni pazarda izlesin. Beni, sokakta esnafın arasında görsün. Çıkamadığı yerler bunlar. Halkın arasında olmayınca, kendi yakın çevresindeki insanların umutsuzluğunu görünce, onları da CHP’li zannediyor olabilir” diye değerlendirdi.

 • İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İTO Başkanı Şekib Avdagiç'i ziyaret etti
  19 Şub İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İTO Başkanı Şekib Avdagiç'i ziyaret etti

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç'i ziyaret etti. İmamoğlu, yaklaşan yerel seçimlere dikkat çekerek, daha güçlü bir demokrasiye, daha güçlü bir yerel yönetim dönemine, daha üretken, daha icraatçı, daha dayanışmacı, daha dayanıklı bir kent var etme hedeflerini paylaştı.

 • Erzincan İliç'teki maden ocağında toprak kayması meydana geldi
  19 Şub Erzincan İliç'teki maden ocağında toprak kayması meydana geldi

  Erzincan İliç'teki maden ocağında meydana gelen toprak kayması sonrası yaşanan gelişmeler takip ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç'i ziyaret edecek. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu basın toplantısı düzenleyecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i resmi törenle karşılayacak.

 • TOBB Başkanı: Türkiye tahkim sistemiyle yatırım girişi arttı
  16 Şub TOBB Başkanı: Türkiye tahkim sistemiyle yatırım girişi arttı

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Türkiye tahkim sistemine dahil olmadan önce, küresel doğrudan yatırım girişi yılda 1 milyar doları geçmezdi.

 • AB'ye aday ülkelerden Türkiye'den 15 kişi AB Ekonomik ve Sosyal Komitesi'ne seçildi
  15 Şub AB'ye aday ülkelerden Türkiye'den 15 kişi AB Ekonomik ve Sosyal Komitesi'ne seçildi

  Avrupa Birliği (AB) Ekonomik ve Sosyal Komitesi, AB'ye aday ülkelerden sivil toplum temsilcilerini (STK) çalışmalarına dahil etme kararı uyarınca Türkiye'den 15 kişi Komitenin uzman ekibine seçildi. Komitenin çalışmalarına katılacak STK uzmanları havuzunu oluşturmak üzere toplam 131 üye seçildi. Aday ülkelerin temsilcileri, AB Ekonomik ve Sosyal Komitesinin Genel Kuruluna, çalışma gruplarına katılacak ve birlikte proje üretecek.

 • İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, kentsel dönüşüm taleplerini açıkladı
  15 Şub İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, kentsel dönüşüm taleplerini açıkladı

  İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul'da kentsel dönüşümü hızlandıracak talep ve beklentileri 16 başlık halinde açıkladı. Avdagiç, kentsel dönüşüm sürecinde müktesep hakların korunması, dönüşüm desteklerinin genişletilmesi, rezerv yapı alanı uygulamasının gözden geçirilmesi gibi önerilerde bulundu.

 • İTO Başkanı Şekib Avdagiç, kentsel dönüşüm sürecinde 'müktesep hakların korunması' talebi en başta geliyor
  15 Şub İTO Başkanı Şekib Avdagiç, kentsel dönüşüm sürecinde 'müktesep hakların korunması' talebi en başta geliyor

  İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, kentsel dönüşüm sürecinde 'müktesep hakların korunması' talebinin önemine dikkat çekti. Avdagiç, kentsel dönüşümü hızlandıracak talep ve beklentileri 16 başlık altında sıraladı.

 • Erzincan'da zamana karşı yarış! Toprak altında kalan 9 işçi için aramalar devam ediyor
  14 Şub Erzincan'da zamana karşı yarış! Toprak altında kalan 9 işçi için aramalar devam ediyor

  Erzincan'da toprak kayması sonucu 9 işçinin göçük altında kaldığı altın madeni sahasında arama kurtarma çalışmaları 827 personelle gece gündüz devam ediyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, işçilerin 5'inin konteynerde 3'ünün aynı araç içinde, 1'inin ise kamyonda olduğunu belirtti. Öte yandan soruşturmada firma sorumlusu ve maden saha sorumlusu da dahil 7 kişi gözaltına alındı. Kazanın tüm yönleriyle incelenmesi için Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu.

 • Çevre Bakanı Özhaseki: Erzincan'daki maden ocağındaki toprak kaymasında 9 kişi toprak altında
  14 Şub Çevre Bakanı Özhaseki: Erzincan'daki maden ocağındaki toprak kaymasında 9 kişi toprak altında

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Erzincan'da maden ocağındaki toprak kaymasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Özhaseki, 9 kişinin toprak altında olduğunu belirterek, arama çalışmalarının devam ettiğini ve umutlu olduklarını söyledi. Ayrıca, depremde zarar gören konut ve iş yerlerinin sayısı, hasar ve zarar miktarı, kentsel dönüşüm çalışmaları ve İstanbul'daki kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgi verdi.

 • Bakan Özhaseki: Altın madeninde herhangi bir kirlilik olmadı
  14 Şub Bakan Özhaseki: Altın madeninde herhangi bir kirlilik olmadı

  İstanbul Ticaret Odası çalışma toplantısına katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Erzincan'da altın madeninde yaşanan toprak kaymasıyla ilgili konuştu. Özhaseki, 'Oradaki tehlikeli atıkların Fırat'a ulaşıp ulaşmadığı konusu çok önemli. Çok şükür sevindirici bir haber; şu ana kadar herhangi bir kirliliğe, korktuğumuz bir olaya rastlanmadı' dedi.

 • Çevre Bakanı Özhaseki: Altın madeninde herhangi bir kirlilik olmadı
  14 Şub Çevre Bakanı Özhaseki: Altın madeninde herhangi bir kirlilik olmadı

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul Ticaret Odası çalışma toplantısında yaptığı konuşmada, Erzincan'da yaşanan altın madeni toprak kaymasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Özhaseki, tehlikeli atıkların Fırat Nehri'ne ulaşıp ulaşmadığının önemli olduğunu belirtirken, şu ana kadar herhangi bir kirlilik veya olaya rastlanmadığını söyledi. Ayrıca, Bakan Özhaseki, deprem sonrası yapılan konut çalışmaları hakkında bilgi vererek, 307 bin konutun temelinin atıldığını ve önümüzdeki ayın sonuna kadar 75 bin konutun teslim edileceğini ifade etti.

 • Çevre Bakanı Özhaseki: Altın madeninde kirlilik yok
  14 Şub Çevre Bakanı Özhaseki: Altın madeninde kirlilik yok

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul Ticaret Odası çalışma toplantısında Erzincan'da yaşanan altın madeni toprak kaymasıyla ilgili konuştu. Özhaseki, şu ana kadar herhangi bir kirliliğe rastlanmadığını belirtti.

 • İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası'nı ziyaret etti
  14 Şub İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası'nı ziyaret etti

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası'nı ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, İstanbul'un kararlarını İstanbul'daki dinamik yapının içinde alması gerektiğini vurguladı ve demokratik bir sürece talip olduklarını belirtti. Ayrıca, İmamoğlu'nun bir gençle olan diyalogu da kameralara yansıdı.

 • İso Başkanı Bahçıvan'ı Ziyaret Eden İmamoğlu: İstanbul, Merkezi İdare Tarafından Alınan Bir Düzenle Yönetilmemelidir. Bu Büyük Bir Tehdittir
  14 Şub İso Başkanı Bahçıvan'ı Ziyaret Eden İmamoğlu: İstanbul, Merkezi İdare Tarafından Alınan Bir Düzenle Yönetilmemelidir. Bu Büyük Bir Tehdittir

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan’ı ziyaret etti. Ziyaret sonrasında açıklama yapan İmamoğlu, “İstanbul, düzenli gelişmeye ve korunmaya muhtaç bir şehir. İstanbul'da hiçbir karar, akşamdan sabaha, merkezi idare tarafından alınan bir düzenle yönetilmemelidir. Bu büyük bir tehdittir” dedi.

 • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul Sanayi Odası'nı ziyaret etti
  14 Şub İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul Sanayi Odası'nı ziyaret etti

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beyoğlu'nda bulunan İstanbul Sanayi Odası'nı (İSO) ziyaret etti. İmamoğlu, ziyaretin ardından İstanbul'un kararlarını İstanbul'daki dinamik yapısıyla alması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, İmamoğlu genç bir iş arayanın talebini geri çevirmedi.

 • İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası'nı ziyaret etti
  14 Şub İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası'nı ziyaret etti

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası'nı ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, İstanbul'un kararlarını İstanbul'daki dinamik yapının içinde alması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, İmamoğlu'nun bir gençle olan diyalogu da kameralara yansıdı.

 • Eğitimciler Spor Lisesi Ragbi Takımları Türkiye Şampiyonasına Katılmaya Hak Kazandı
  13 Şub Eğitimciler Spor Lisesi Ragbi Takımları Türkiye Şampiyonasına Katılmaya Hak Kazandı

  Eskişehir'de düzenlenen Okul Spor Faaliyetleri kapsamında Eğitimciler Spor Lisesi kız ve erkek ragbi takımları Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. İl genelinde birçok okulun katıldığı ragbi müsabakalarında kız takımı birinci, erkek takımı ise ikinci oldu. Şampiyonanın ne zaman ve nerede yapılacağı henüz belirlenmedi.

 • Eğitimciler Spor Lisesi Türkiye Şampiyonası Yarı Finallerine Katılmaya Hak Kazandı
  12 Şub Eğitimciler Spor Lisesi Türkiye Şampiyonası Yarı Finallerine Katılmaya Hak Kazandı

  Eskişehir'de düzenlenen Okul Spor Faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen Futbol Spor Dalı Gençler grup maçlarında Eğitimciler Spor Lisesi okul futbol takımı, İzmir Karabağlar İTO MTAL, Isparta Spor Lisesi ve Uşak Spor Lisesi'nin de yer aldığı grupta birinci olarak yarı finallere yükseldi. Yarı finallerin Düzce, İzmir ya da Mersin'de oynanması planlanıyor.

 • İTO Başkanı Avdagiç: 'Gerçekçi, enflasyonla korelasyon içinde kur istiyoruz'
  11 Şub İTO Başkanı Avdagiç: "Gerçekçi, enflasyonla korelasyon içinde kur istiyoruz"

  İTO Başkanı Şekib Avdagiç, "Bana göre 'kur şu kadar' olmalı söylemi tehlikeli. Dövizin 30 lira olduğu yerde, 40-45 lira olsun demek çok ciddi bir zıplama anlamına geliyor.

 • İTO Başkanı: Para ve maliye politikasının uyumu önemli
  09 Şub İTO Başkanı: Para ve maliye politikasının uyumu önemli

  İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, para politikasındaki sıkılığın, maliye politikasıyla desteklenmediği sürece enflasyonla mücadele programının sınırlı kalabileceğini belirtti. Avdagiç ayrıca terör saldırılarına dikkat çekerek, Türkiye'nin deprem bölgesi olduğunu hatırlatarak belediye başkanlarından deprem hazırlıklarını yapmalarını istedi.

 • İTO Başkanı Şekib Avdagiç: Para ve maliye politikasının uyumu önemli
  09 Şub İTO Başkanı Şekib Avdagiç: Para ve maliye politikasının uyumu önemli

  İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, para ve maliye politikasının uyumuna ve yapısal reformlara önem verilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca terör saldırılarına da değinen Avdagiç, iş dünyasının teröristlere karşı birlik olacağını vurguladı. Depreme hazırlık konusunda da belediye başkanlarından tedbir almalarını beklediklerini söyledi.

 • İstanbul Hazır Giyim ve Moda Fuarı Başladı
  07 Şub İstanbul Hazır Giyim ve Moda Fuarı Başladı

  Avrupa'nın en büyük hazır giyim etkinliği olan İstanbul Hazır Giyim ve Moda Fuarı (İstanbul Fashion Connection-IFCO), İstanbul Fuar Merkezi'nde kapılarını açtı. Fuar, 5 kıtadan 30 bin alıcıyı ağırlayacak ve sektörün rekabetçiliği üzerindeki etkileri konuşuldu. Türkiye'nin ihracat hedefleri ve ticaret heyetleri de fuar kapsamında değerlendirildi.

 • Türkiye Hazır Giyimde Avrupa'nın Üçüncü, Dünyanın Yedinci Büyük İhracatçısı Konumunda
  07 Şub Türkiye Hazır Giyimde Avrupa'nın Üçüncü, Dünyanın Yedinci Büyük İhracatçısı Konumunda

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye'nin hazır giyimde Avrupa'nın üçüncü, dünyanın yedinci büyük ihracatçısı konumuna ulaştığını belirterek, "Hazır giyimde, geçen yıl 20,6 milyar dolar, tekstilde de 12,3 milyar dolar ihracat ile 30 milyar doların üzerinde tekstil ve hazır giyim ihracatı yaptık." dedi.

 • Türkiye İhracatta Rekor Kırdı
  07 Şub Türkiye İhracatta Rekor Kırdı

  Ticaret Bakanı Prof.Dr. Ömer Bolat, Türkiye'nin 2023 yılında dünya ihracatında ve ithalatındaki gerilemeye rağmen yüzde 0,64'lük bir artışla 256 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu rakam, cumhuriyet tarihinin rekoru olarak kaydedildi. Bakan Bolat ayrıca, Türkiye'nin tekstil ve giyim sektöründe dünyanın yedinci büyük ihracatçısı konumuna geldiğini belirtti ve Türkiye'nin moda başkenti olma potansiyeline sahip olduğunu vurguladı.

 • İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Çağlayan Adliyesi önünde gerçekleştirilen terör saldırısını lanetledi
  06 Şub İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Çağlayan Adliyesi önünde gerçekleştirilen terör saldırısını lanetledi

  İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Çağlayan Adliyesi önünde gerçekleştirilen terör saldırısını lanetleyerek, milletin birlik içinde olmaya devam edeceğini ve hainlere geçit vermeyeceklerini belirtti. Avdagiç, saldırının hedefine ulaşamayacağını ve yaralılara acil şifalar diledi.

 • Kahramanmaraşlı üreticiler Paris'teki tekstil fuarında yeni alıcılarla buluştu
  06 Şub Kahramanmaraşlı üreticiler Paris'teki tekstil fuarında yeni alıcılarla buluştu

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgede faaliyet gösteren bazı üreticiler, Paris'teki dev tekstil fuarında farklı ülkelerden yeni alıcılar ile buluştu. Depremin ardından toparlanmak için çaba harcayan üreticiler, Texworld Evolution Paris Fuarı'nda yeni alıcılarla buluşarak yaralarını sarmaya çalışıyor. Fuarda Kahramanmaraşlı İskur Boya ve MEM Tekstil gibi firmalar, katılımdan memnun olduklarını belirtti.

 • Türkiye, Texworld Evolution Paris Fuarı'na 97 Firma ile Katıldı
  05 Şub Türkiye, Texworld Evolution Paris Fuarı'na 97 Firma ile Katıldı

  Türkiye, Avrupa'nın önde gelen hazır giyim, kumaş, aksesuar ve moda fuarlarından Texworld Evolution Paris'e 97 firmayla çıkarma yaptı. Giyim ve aksesuar üreticilerinin Avrupa'daki en önemli fuarlarından biri olan Texworld Paris bugün kapılarını açtı. 7 Şubat'ta sona erecek olan fuar, dünyanın dört bir yanından tekstil, moda, kumaş, ev tekstili ve dericilik gibi sektörlerden çok sayıda alıcı ve profesyoneli ağırlıyor. Fuara bu yıl 97 Türk firması katılım sağlarken, Türkiye böylece 19 ülke içinde fuarın ikinci büyük katılımcı ülkesi oldu.

 • İTO Başkanı: Merkez Bankası'ndaki başkan değişimiyle ekonomi politikasında değişiklik olmayacak
  05 Şub İTO Başkanı: Merkez Bankası'ndaki başkan değişimiyle ekonomi politikasında değişiklik olmayacak

  İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Merkez Bankası'ndaki başkan değişimiyle Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Merkez Bankası'nın uyguladığı ekonomi politikasında bir sapma veya değişiklik olmayacağını öngörmüyoruz dedi. Avdagiç, Fatih Karahan'ın atanmasını mevcut politikaların sürdürüleceğine dair bir mesaj olarak algıladıklarını belirtti.

 • İTO Başkanı Şekib Avdagiç, TCMB Başkanı Fatih Karahan'a başarılar diledi
  03 Şub İTO Başkanı Şekib Avdagiç, TCMB Başkanı Fatih Karahan'a başarılar diledi

  İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı'na atanan Dr. Fatih Karahan'a başarılar diledi. Avdagiç, Karahan'ın başkanlığında TCMB'nin ülkemize ve iş dünyamıza kalıcı kazanımlar sağlayacağına inandıklarını belirtti.

 • Edirne'de Emekliler, Maaş Zamlarını Protesto Etti
  02 Şub Edirne'de Emekliler, Maaş Zamlarını Protesto Etti

  Edirne'de DİSK Emekli Sen üyeleri, Saraçlar Caddesi'nde emekli maaşlarına yapılan zamları protesto etti. Emekli Sen Edirne Şubesi Mali Sekreteri Ekrem Kaya, gerçek enflasyon oranına göre maaş artışı yapılmasını talep etti. Emekliler ayrıca sendikalaşma hakkı, insan onuruna yaraşır ücret ve sosyal haklar istedi.

 • İstanbul'da fiyat en çok köprülerde artı, gömlek şaşırttı
  02 Şub İstanbul'da fiyat en çok köprülerde artı, gömlek şaşırttı

  İstanbul Ticaret Odası'nın verilerine göre, ocak ayında İstanbul'da köprü geçiş ücreti yüzde 76,74 artarken, gömlek fiyatı yüzde 13,92 azaldı. Diğer artış yaşanan ürünler arasında diş tedavi ücreti, kapıcı ücreti, otobüs bilet ücreti, röntgen çekim ücreti, laboratuvar tahlil ücretleri, yeşil soğan ve kıvırcık salata yer aldı. Azalış gösteren diğer ürünler ise takım elbise, ceket, portakal, palto ve otel oda konaklama ücreti oldu.

 • İstanbul'da Ocak Ayında Enflasyon Yüzde 76,17
  01 Şub İstanbul'da Ocak Ayında Enflasyon Yüzde 76,17

  İstanbul Ticaret Odası (İTO) verilerine göre, Ocak ayında İstanbul'da enflasyon yıllık yüzde 76,17, aylık yüzde 6,72 olarak gerçekleşti. Perakende fiyatlarında sağlık ve kişisel bakım harcamalarında yüzde 25, ulaştırma ve haberleşme harcamalarında yüzde 20,67 artış görülürken, giyim harcamalarında yüzde -3,87 azalış yaşandı. Toptan fiyatlarda ise inşaat malzemeleri grubunda yüzde 13,22, kimyevi maddeler grubunda yüzde 11,16 artış gözlendi.

 • AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekip Avdagiç'i ziyaret etti
  01 Şub AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekip Avdagiç'i ziyaret etti

  AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay ve beraberindeki heyet, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekip Avdagiç'i ziyaret etti. Ziyarette, deprem riski sebebiyle Anadolu'daki organizelere yatırımlarını taşıma arayışı içindeki iş insanlarının Kütahya'da sağlayabileceği imkanlar istişare edildi.

 • Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı-IIFF 2024 Başladı
  23 Oca Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı-IIFF 2024 Başladı

  Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) tarafından düzenlenen Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı-IIFF 2024, Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi'nde eşzamanlı olarak başladı. Fuarın açılışında konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, mobilya sektörünün son 20 yılda yüzde 730 artışla ihracatını büyük ölçüde artırdığını belirtti. Fuar, 1000'e yakın firma ve 200 bin ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşiyor ve Türk mobilya sektörünün uluslararası alanda daha da büyümesine katkı sağlıyor.

 • BTM, yeni yılın ilk dönemi için başvuru süresini uzattı
  22 Oca BTM, yeni yılın ilk dönemi için başvuru süresini uzattı

  İstanbul Ticaret Odası tarafından kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), girişimciliği desteklemek amacıyla yeni yılın ilk dönemi için başvuru süresini 28 Ocak'a kadar uzattı. BTM'nin ön kuluçka, kuluçka ve post kuluçka programlarına başvurular, web sitesi üzerinden yapılabilecek. Ayrıca, fikir aşamasındaki girişimciler BTM Kamp'a yıl boyunca başvuru yapabilecek. BTM, eğitim, mentörlük, yatırımcı eşleştirmeleri, demo day etkinliklerinde yer alma gibi birçok ücretsiz hizmet sunmaktadır. Girişimler ayrıca İTO bünyesindeki meslek komitelerine sunum yapma imkanına sahiptir.

 • Esenler Belediyesi Zeka Oyunları Şampiyonası'nda çeyrek final heyecanı
  19 Oca Esenler Belediyesi Zeka Oyunları Şampiyonası'nda çeyrek final heyecanı

  Esenler Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Zeka Oyunları Şampiyonası'nda çeyrek final heyecanı yaşanıyor.

 • 2023 Yılında Türkiye'de 1 Milyon 225 Bin 926 Konut Satıldı
  19 Oca 2023 Yılında Türkiye'de 1 Milyon 225 Bin 926 Konut Satıldı

  Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, Türkiye genelinde 2023 yılında 1 milyon 225 bin 926 konut satıldığını açıkladı. İstanbul, 198 bin 739 konut satışı ve yüzde 16,2 pay ile en yüksek satış rakamına sahip oldu. Ankara ve İzmir ise sırasıyla 114 bin 432 ve 65 bin 465 konut satışı gerçekleştirdi. Konut satışlarının bir önceki yıla göre yüzde 17,5 azaldığı belirtilirken, depremin yaşandığı şehirlerdeki satışların düşüşünün etkili olduğu ifade edildi. Ayrıca, ipotekli satışların son 11 yılın en düşük seviyesinde olduğu ve yabancılara yapılan konut satışının payının düştüğü vurgulandı.

 • İstanbul Ticaret Odası Başkanı: İlk Türk astronot gençlere ve girişimcilere yeni bir ufuk açtı
  19 Oca İstanbul Ticaret Odası Başkanı: İlk Türk astronot gençlere ve girişimcilere yeni bir ufuk açtı

  İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın Uluslararası Uzay İstasyonu misyonunun gençlere ve girişimcilere uzay teknolojilerinde yeni bir ufuk açtığını belirtti. Avdagiç, kendi roketimizin ve uzay sanayimizin gelişimi için bir milat olduğunu ifade etti.

 • İstanbul Ticaret Odası Başkanı: Alper Gezeravcı'nın uzay misyonu, uzay sanayimiz için bir milat
  19 Oca İstanbul Ticaret Odası Başkanı: Alper Gezeravcı'nın uzay misyonu, uzay sanayimiz için bir milat

  İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın Uluslararası Uzay İstasyonu misyonunun, girişimcilerimize uzay teknolojilerinde yeni bir ufuk açtığını belirtti. Avdagiç, bu misyonun kendi roketimizin ve uzay sanayimizin gelişimi için bir dönüm noktası olduğunu ifade etti.

 • Norveç Büyükelçisi: Norveç ve Türkiye arasında enerji ve denizcilik sektörlerinde işbirliği geliştirilebilir
  17 Oca Norveç Büyükelçisi: Norveç ve Türkiye arasında enerji ve denizcilik sektörlerinde işbirliği geliştirilebilir

  Norveç'in Ankara Büyükelçisi Andreas Gaarder, Türkiye'nin de 2053 hedefinde net sıfır emisyona geçme çalışmalarının olduğunu belirterek, "Norveç ve Türkiye arasında enerji ve denizcilik sektörlerinde işbirliğinin geliştirilebileceğine inanıyoruz.

 • İTO Başkanı Şekib Avdagiç, 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı
  16 Oca İTO Başkanı Şekib Avdagiç, 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı

  İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Anadolu Ajansının 'Yılın Kareleri' oylamasına katılarak çeşitli kategorilerdeki fotoğrafları oyladı. Avdagiç, seçtiği fotoğraflarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 • İstanbul-Ankara Arası Hızlı Tren Projesiyle Mesafe 1.5 Saate Düşecek
  13 Oca İstanbul-Ankara Arası Hızlı Tren Projesiyle Mesafe 1.5 Saate Düşecek

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yeni Kalkınma Yolu projesinin detaylarını açıkladı. Projenin en önemli parçası, İstanbul-Ankara arası mesafeyi 1.5 saate düşüren hızlı tren projesi. Yavuz Sultan Selim köprüsünden geçecek olan hat, İstanbul-Ankara arasındaki seyahat süresini 80 dakikaya indirecek. Bakan Uraloğlu, projenin ihalesinin bu yıl içinde yapılacağını ve 2028'de tamamlanmasını planladıklarını belirtti. İstanbul Ticaret Odası toplantısında yapılan açıklamada, son 21 yılda İstanbul'un ulaşım ve iletişim altyapısı için 1 trilyon 163 milyar 200 milyon TL yatırım yapıldığı da ifade edildi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Emeklilerin Maaşlarının Asgari Ücret Seviyesine Çıkarılmasını İstedi
  12 Oca CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Emeklilerin Maaşlarının Asgari Ücret Seviyesine Çıkarılmasını İstedi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, binlerce emekli 7 bin 500 lira emekli maaşı aldığını hatırlatarak, emekli maaşlarının en az asgari ücret seviyesine çıkarılması gerektiğini söyledi. Özel, ayrıca enflasyonun gerçek rakamlarının açıklanması gerektiğini ve emeklilerin her siyasi partiden olabileceğini vurguladı.

 • İstanbul Ticaret Odası, toplu ulaşım yasasına destek vereceğini açıkladı
  12 Oca İstanbul Ticaret Odası, toplu ulaşım yasasına destek vereceğini açıkladı

  İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul'da toplu taşımaya ve yaşam kalitesine önemli katkı sunacak toplu ulaşım yasası hazırlığına İTO olarak gereken desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Avdagiç, İstanbul'un ulaşımın başkenti olması gerektiğini vurgulayarak, toplu ulaşım yasasının büyük bir ihtiyaç olduğunu düşündüklerini ifade etti. Ayrıca Avdagiç, lojistik sektörüne ilişkin meslek yüksek okullarının hızla hayata geçirilmesi gerektiğini ve AB Yeşil Mutabakatı paralelinde yenilenebilir enerji ile çalışan yatırımlar için teşvik sistemi oluşturulmasının önemli olduğunu belirtti.

 • İstanbul Ticaret Odası, Toplu Ulaşım Yasası'na destek vereceğini açıkladı
  12 Oca İstanbul Ticaret Odası, Toplu Ulaşım Yasası'na destek vereceğini açıkladı

  İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul'da toplu taşımaya ve yaşam kalitesine önemli katkı sunacak Toplu Ulaşım Yasası hazırlığına İTO olarak gereken desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Avdagiç, İstanbul'un ulaşımın başkenti olması gerektiğini vurgulayarak, toplu taşımanın İstanbul'daki yaşam kalitesini doğrudan etkilediğini söyledi. Ayrıca Avdagiç, Anadolu yakasında Harem otogarının yetersiz olduğunu ve modern bir otogarın inşa edilmesi gerektiğini ifade etti.

 • İstanbul Ticaret Odası'ndan 'Boğaziçi Lüferi'ne coğrafi işaret tescili
  12 Oca İstanbul Ticaret Odası'ndan 'Boğaziçi Lüferi'ne coğrafi işaret tescili

  İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, 'Boğaziçi Lüferi'nin İTO adına coğrafi işaret tescili aldığını duyurdu. Bu tescil, İstanbul'un kültür zenginliğine ve marka değerine katkı sağlayacak. İTO, İstanbul'un diğer potansiyel coğrafi işaretli ürünlerinin tespiti ve tescili için çalışmalarına devam edecek.

 • İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrencilerinin Gözünden İstanbul Sergisi
  12 Oca İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrencilerinin Gözünden İstanbul Sergisi

  İstanbul Ticaret Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü 1'inci sınıf öğrencilerinin çektiği fotoğraflardan oluşan 'Gençlerin Gözünden Işık, Renk, Doku ve İstanbul' konulu sergi, İstanbul Ticaret Odası Yeni Camii Hünkar Kasrı'nda sanatseverlerle buluştu. Sergide, İstanbul'un tarihi ve modern mekanlarında çekilen 55 özgün fotoğraf yer alıyor. Sergi, 28 Ocak tarihine kadar ziyaret edilebilir.

 • Çoklu viral enfeksiyon salgınında yoğun bakım ve acil servislerdeki yoğunluk artıyor
  12 Oca Çoklu viral enfeksiyon salgınında yoğun bakım ve acil servislerdeki yoğunluk artıyor

  Sağlık meslek kuruluşları ve uzmanlık dernekleri, çoklu viral enfeksiyonların bir arada görüldüğü bir salgın yaşandığını belirterek, yoğun bakım ve acil servislerdeki yoğunluğun giderek arttığına dikkat çekiyor.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden geçecek demiryolu projesi ihalesi bu yıl yapılacak
  11 Oca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden geçecek demiryolu projesi ihalesi bu yıl yapılacak

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden geçecek demiryolu projesinin ihalesinin bu yıl içinde yapılacağını söyledi. Ayrıca, Ankara-İstanbul süper hızlı tren hattının uzunluğunun 344 kilometre olacağını ve saatte 350 kilometre hıza ulaşacağını belirtti.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul Ticaret Odası Ocak Ayı Olağan Toplantısı'nda konuştu
  11 Oca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul Ticaret Odası Ocak Ayı Olağan Toplantısı'nda konuştu

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul Ticaret Odası Ocak Ayı Olağan Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden hayata geçireceğimiz demiryolu projesiyle beraber buradaki kısıtlı kapasiteyi, kısıtlı saatler kullanmasını artık tüm zamanlara yayma imkanımız olacak. Ayrıca, elektrikli araç şarj istasyonlarının konumlarının belirlenmesi projesi ve diğer ulaşım yatırımları hakkında bilgi verdi.

 • Ulaştırma Bakanı Uraloğlu: Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinde demiryolu projesi hayata geçecek
  11 Oca Ulaştırma Bakanı Uraloğlu: Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinde demiryolu projesi hayata geçecek

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul Ticaret Odası Ocak Ayı Olağan Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden hayata geçireceğimiz demiryolu projesiyle beraber buradaki kısıtlı kapasiteyi,...

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinde demiryolu projesi hayata geçirecek
  11 Oca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinde demiryolu projesi hayata geçirecek

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul Ticaret Odası Ocak Ayı Olağan Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden hayata geçireceğimiz demiryolu projesiyle beraber buradaki kısıtlı kapasiteyi,...

 • Bakan Uraloğlu, İTO ocak ayı olağan meclis toplantısında konuştu Açıklaması
  11 Oca Bakan Uraloğlu, İTO ocak ayı olağan meclis toplantısında konuştu Açıklaması

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Kalkınma Yolu" projesinin parçalarından Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ndeki demiryolu bağlantısının ihalesini bu sene yapmayı planladıklarını belirterek, "Onu yaptığımız takdirde 2028'de inşallah hayata geçirmiş oluruz.

 • İTO Başkanı: Yüksek teknolojili yatırımlar ihracatımızı değiştirecek
  11 Oca İTO Başkanı: Yüksek teknolojili yatırımlar ihracatımızı değiştirecek

  İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, yüksek teknoloji ağırlıklı yatırımların ihracatın çehresini değiştireceğini belirterek, Türkiye'nin artık geleneksel ürünlerde ihracatı artırmaktan öte yüksek teknolojili ve yüksek katma değerli üretimle rekabetçiliğini artırması gerektiğini söyledi. Avdagiç ayrıca, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınayarak, insanlık savaşının bir an önce son bulmasını diledi.

 • İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrencilerinin Gözünden İstanbul Sergisi
  11 Oca İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrencilerinin Gözünden İstanbul Sergisi

  İstanbul Ticaret Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü 1'inci sınıf öğrencilerinin çektiği fotoğraflardan oluşan 'Gençlerin Gözünden Işık, Renk, Doku ve İstanbul' konulu sergi, İstanbul Ticaret Odası Yeni Camii Hünkar Kasrı'nda sanatseverlerle buluştu. Sergide, İstanbul'un tarihi ve modern mekanlarında çekilen 55 özgün fotoğraf yer alıyor. Sergi, 28 Ocak tarihine kadar ziyaret edilebilir.

 • İYİ Parti, Manisa ve Adana büyükşehir belediye başkan adaylarını bu hafta açıklayacak
  08 Oca İYİ Parti, Manisa ve Adana büyükşehir belediye başkan adaylarını bu hafta açıklayacak

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Manisa ve Adana büyükşehir belediye başkan adaylarının bu hafta açıklanacağını söyledi. Zorlu ayrıca, Samsun ve Antalya büyükşehir adaylarının isminde uzlaşma sağlandığını ve İstanbul ve Ankara için ocak ayı içinde adayların açıklanmasını temenni ettiklerini belirtti.

 • İYİ Partili Zorlu: İstanbul ve Ankara adaylarımızı ocak ayı içinde açıklayacağız
  08 Oca İYİ Partili Zorlu: İstanbul ve Ankara adaylarımızı ocak ayı içinde açıklayacağız

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Manisa ve Adana büyükşehir belediye başkan adaylarının bu hafta açıklanacağını söyledi. Zorlu, İstanbul ve Ankara için ise ocak ayı içinde adaylarını açıklamayı planladıklarını belirtti. Ayrıca Zorlu, asgari ücretliye yapılan artışın işvereni memnun etmediğini ve emeklilerin satın alma gücünün düştüğünü ifade etti. İYİ Parti'nin Anayasa mitingine katılmayacağını da açıkladı.

 • İYİ Parti, Manisa ve Adana büyükşehir belediye başkan adaylarını açıklayacak
  08 Oca İYİ Parti, Manisa ve Adana büyükşehir belediye başkan adaylarını açıklayacak

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "Manisa ve Adana büyükşehir belediye başkan adaylarımızı bu hafta açıklamış olacağız. Genel İdare Kurulumuzda (GİK), Samsun ve Antalya büyükşehir adaylarımızın isminde uzlaşma sağladık.

 • İyi Parti Sözcüsü Zorlu: 'İstanbul Adayımızı Açıkladıktan Sonra Türkiye'de Olduğu Gibi İstanbulumuzda da Çok Güzel Bir Rekabet Olacak'
  08 Oca İyi Parti Sözcüsü Zorlu: "İstanbul Adayımızı Açıkladıktan Sonra Türkiye'de Olduğu Gibi İstanbulumuzda da Çok Güzel Bir Rekabet Olacak"

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Murat Kurum’u belirlemesi ile ilgili soruya; “İstanbul adayımızı açıkladıktan sonra Türkiye’de olduğu gibi İstanbulumuzda da çok güzel bir rekabet olacak. Bu sorunun cevabını yakın bir gelecekte açıklayacağımız adayımızın vermesinin çok daha doğru olacağı kanaatindeyim. Adayımızın son derece hazırlıklı bir biçimde bu yarışın içinde olacağını şimdiden söyleyebilirim” yanıtını verdi.

 • İstanbul Tabip Odası: 'Mevsimsel Enfeksiyonlar ve Covid-19 Nedeniyle Yoğun Bakımlarda Ciddi Bir Kriz Yaşanıyor.
  05 Oca İstanbul Tabip Odası: "Mevsimsel Enfeksiyonlar ve Covid-19 Nedeniyle Yoğun Bakımlarda Ciddi Bir Kriz Yaşanıyor.

  İstanbul Tabip Odası (İTO) Yönetim Kurulu Üyesi Esin Tuncay, acil servislerin son haftalardaki mevsimsel enfeksiyonlar ve Covid-19 nedeniyle tıkandığını, yoğun bakımlarda ciddi bir kriz yaşandığını belirtti. İTO Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ayşen Yavru da "Yoğun bakım yatak doluluk oranı yüzde 100’e yakın ve yaş ortalaması 80’dir. Yatışlar genel olarak pnömoni, viral-bakteriyel enfeksiyon olup, çoğunda böbrek yetmezliği eşlik etmektedir. Sonuç olarak grip, Covid, RSV üçlü salgınının görüldüğü bugünlerde sağlık kuruluşlarında ve toplu taşımada maske kullanılması, hastaların izolasyonu, basamaklı sağlık hizmetinin tesis edilmesi ve yoğun bakım yataklarının yanlış kullanımının önlenmesi için Sağlık Bakanlığı'nı göreve çağırıyoruz" dedi.

 • Kürşad Zorlu: 'Vatanperver Türk Gençlerinin Yeri Şüphesiz Cezaevleri Değil; Üniversiteler, Bilim Yuvalarıdır'
  03 Oca Kürşad Zorlu: "Vatanperver Türk Gençlerinin Yeri Şüphesiz Cezaevleri Değil; Üniversiteler, Bilim Yuvalarıdır"

  İstanbul’daki Gazze yürüyüşünü anımsatan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, “Bu etkinlikte milli birliğimiz ve Cumhuriyetimiz açısından kabul edemeyeceğimiz görüntüler de ortaya çıktı. Bu çerçevede Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasal düzenini yıkmaya yönelik fiili birliktelik içerisinde hareket eden bu tür gruplar tespit edilmeli, görüntüler etraflıca incelenmeli ve suç unsuruna rastlanması halinde cumhuriyet savcıları da gereğini de yapmalıdır. Bu yürüyüşün dağılması esnasında bahsettiğimiz görüntülerden de etkilenen üniversite öğrencisi Ege Akersoy, bir başka vatandaşımıza fiziksel şiddet göstermiş ve gözaltına alınmasının ardından sulh ceza hakimliğine sevk edilerek tutuklanmıştır. Fiziksel şiddeti savunmuyoruz ama bununla birlikte Ege Akersoy hakkında tutuklama gibi en ağır koruma tedbirine başvurulmasının hukuka aykırı olduğunu ifade etmek istiyoruz. Vatanperver Türk gençlerinin yeri şüphesiz cezaevleri değil; üniversiteler, bilim yuvalarıdır. İYİ Parti Cumhuriyet ve Atatürk'e kast eden her türlü fikir ve eylemin karşısında duracak, atasının huzuruna ihanetin karasıyla değil, alnının akıyla çıkacaktır” diye konuştu.

 • İYİ Parti, Türkiye'nin 81 iline saha çalışmalarıyla başlıyor
  03 Oca İYİ Parti, Türkiye'nin 81 iline saha çalışmalarıyla başlıyor

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, parti olarak Türkiye'nin 81 ilini 10 farklı kategoride topladıklarını ve milletvekilleri, genel başkan yardımcıları ve Genel İdare Kurulu üyeleriyle birlikte saha çalışmalarına başlayacaklarını açıkladı. Zorlu ayrıca, enflasyon ve fiyat artışlarıyla ilgili eleştirilerde bulundu ve Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ile yapılan görüşmenin Orta Doğu'daki gelişmeler ve Gazze'deki katliam üzerine odaklandığını belirtti. Yerel seçimlere ilişkin olarak ise Zorlu, aday açıklamalarının devam ettiğini ve 5 Ocak itibarıyla sahalara inerek vatandaşlarla buluşacaklarını ifade etti.

 • İstanbul'da Aralık Ayında Fiyatı En Çok Artan ve Düşen Ürünler Açıklandı
  02 Oca İstanbul'da Aralık Ayında Fiyatı En Çok Artan ve Düşen Ürünler Açıklandı

  İstanbul Ticaret Odası (İTO), aralık ayında İstanbul'da perakende fiyatı en fazla artan ve azalan ürünleri açıkladı. Aralık ayında kabak yüzde 93,82 ile fiyatı en fazla artış gösteren ürün olurken, portakal yüzde 12,59 ile fiyatı en çok düşen ürün oldu.

 • 2023 Yılında Gayrimenkul Satışlarından 60 Milyar Lira Tapu Harcı Geliri Elde Edildi
  02 Oca 2023 Yılında Gayrimenkul Satışlarından 60 Milyar Lira Tapu Harcı Geliri Elde Edildi

  Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, 2023 yılında ülkede gerçekleşen gayrimenkul satışlarından 2.95 milyon adet satış işlemi yapıldığını ve 60 milyar 59 milyon 215 bin 486 lira tapu harcı geliri elde edildiğini açıkladı. Özelmacıklı, tapu harcı gelirlerinin artmasına rağmen satış işlem sayısının geçen yıla göre yüzde 14 düştüğünü belirtti. Ayrıca, 2024 yılında tapu masraflarının artacağını ve emlak vergilerinin yüzde 29,23 oranında artırılacağını da sözlerine ekledi.

 • İstanbul'da Aralık ayında fiyatı yüzde 93,82 artan kabak en çok pahalanan ürün oldu
  02 Oca İstanbul'da Aralık ayında fiyatı yüzde 93,82 artan kabak en çok pahalanan ürün oldu

  İstanbul Ticaret Odası (İTO), piyasaların şeffaflığını sağlamak ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla, geçen Aralık ayında İstanbul'da perakende fiyatı en fazla artan ve azalan ürünleri, fiyatları ve değişim oranlarıyla birlikte açıkladı. Kabak fiyatı yüzde 93,82 artarken, portakal fiyatı yüzde 12,59 geriledi.

Advertisement