Son dakika İto haberleri, İto son dakika, son dakika İto

Son Dakika İto Haberleri

Son dakika İto haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ito haberleri anında burada.


 • 28.01.2023 28 Oca 14:35 Genç öğretmen beyin tümörüne yenildi Genç öğretmen beyin tümörüne yenildi

  Kütahya'nın Altıntaş ilçesi İstanbul Ticaret Odası Şehit Süleyman Turan Anadolu Lisesinde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapan 38 yaşındaki Nurcan Kocaçay, beyin tümörü tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

 • 27.01.2023 27 Oca 12:04 İTO Başkanı Avdagiç: '2023 üretim yılı olacak' İTO Başkanı Avdagiç: "2023 üretim yılı olacak"

  İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "İndirimlerin özellikle ihracatta rekabetçiliğimize olumlu etkisini göreceğiz.

 • 24.01.2023 24 Oca 18:22 BTM dünyanın en iyi 5 kuluçka merkezinden biri seçildi BTM dünyanın en iyi 5 kuluçka merkezinden biri seçildi

  Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), 90 ülkedeki 600'den fazla kuluçka ve hızlandırma merkezi verilerinden oluşturduğu endeks ile otorite kabul edilen UBI Global'in bugün açıkladığı listede, dünyanın en iyi 5 kuluçka merkezi arasına girdi.

 • 24.01.2023 24 Oca 16:26 Burhaniye'de '100. Yıl Cumhuriyet Voleybol Turnuvası'nın Açılışı Yapıldı Burhaniye'de '100. Yıl Cumhuriyet Voleybol Turnuvası'nın Açılışı Yapıldı

  Burhaniye Belediyesi tarafından Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen ‘100. Yıl Cumhuriyet Voleybol Turnuvası’ bugün yapılan törenle açıldı.

 • 23.01.2023 23 Oca 16:22 Burhaniye Belediyesi '100. Yıl Cumhuriyet Voleybol Turnuvası' Düzenliyor Burhaniye Belediyesi '100. Yıl Cumhuriyet Voleybol Turnuvası' Düzenliyor

  Burhaniye Belediyesi tarafından 24-26 Ocak 2023 tarihleri arasında Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda ‘100. Yıl Cumhuriyet Voleybol Turnuvası’ düzenlenecek.

 • 20.01.2023 20 Oca 16:27 Japonca öğrenen İmam Hatip Lisesi öğrencileri karne heyecanını Tokyo'da yaşadı Japonca öğrenen İmam Hatip Lisesi öğrencileri karne heyecanını Tokyo'da yaşadı

  Japonca eğitimi için Tokyo'da bulunan Üsküdar İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, karne heyecanını Japonya'da yaşadı.

 • 17.01.2023 17 Oca 16:12 İstanbul Tabip Odası: Koruyucu Sağlık Hizmetleri Alarm Veriyor. Kanser Tarama Kitleri Yok. Temel Bebek ve Çocuk Aşılamaları Dahi Aksıyor İstanbul Tabip Odası: Koruyucu Sağlık Hizmetleri Alarm Veriyor. Kanser Tarama Kitleri Yok. Temel Bebek ve Çocuk Aşılamaları Dahi Aksıyor

  İstanbul Tabip Odası (İTO), "Koruyucu sağlık hizmetlerinde ve ilaçlarda yaşanmakta olan sorunlar sebebiyle toplum sağlığı tehdit altındadır" açıklamasını yaptı. Açıklamada, "Sağlık Bakanı, sağlık kuruluşlarına başvuran hasta sayısından övgüyle söz ediyor. Sayın Bakan, acaba koruyucu sağlık hizmetlerinin durumundan ne ölçüde haberdardır? Bağırsak kanseri ve rahim kanseri kitleri birinci basamakta bulunmamaktadır. Halen verem, çocuk felci, hepatit B, tetanos gibi temel bebek ve çocuk aşılamaları dahi aksamaktadır" denildi.

 • 13.01.2023 13 Oca 15:46 İTO Başkanı Avdagiç, Kamunun da Fiyat Artışlarından Kaçınarak Fedakârlık Göstermesini Beklediklerini Söyledi İTO Başkanı Avdagiç, Kamunun da Fiyat Artışlarından Kaçınarak Fedakârlık Göstermesini Beklediklerini Söyledi

  İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, zincir marketlerin birbiri ardına birçok üründe fiyat dondurmaya gitmesinin son derece değerli olduğunu, ancak kamunun da bütçe olanakları ölçüsünde fiyat artışlarından kaçınarak fedakarlık göstermesi halinde yılın ilk yarısını yüzde 35-40, ikinci yarısını ise yüzde 20’nin altında bir enflasyonla kapatma şansının bulunduğunu söyledi. Avdagiç, ayrıca SGK sigorta primine esas kazanç üst sınırının da enflasyon oranında artırılması yönündeki beklentilerinin sürdüğünü dile getirdi.

 • 12.01.2023 12 Oca 12:26 Sibel Özdemir: Gelir Adaletsizliğini, Enflasyondaki Artışı Engellemedikçe Kabul Ettiğimiz Kanun Teklifleri Hiçbir Anlam İfade Etmeyecek Sibel Özdemir: Gelir Adaletsizliğini, Enflasyondaki Artışı Engellemedikçe Kabul Ettiğimiz Kanun Teklifleri Hiçbir Anlam İfade Etmeyecek

  CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, memur ve emekli maaşlarına yüzde 30 zam yapılmasını öngören ve TBMM’de dün kabul edilerek yasalaşan teklife ilişkin, “Bütüncül ekonomik politikaları ortaya koymadıkça, emeklilik sistemimizi ciddi anlamda reforme etmedikçe; gelir adaletsizliğini, enflasyondaki artışı engellemedikçe kabul ettiğimiz kanun teklifleri hiçbir anlam ifade etmeyecektir” dedi.

 • 11.01.2023 11 Oca 17:05 Ttb'den Fincancı'ya Verilen Cezaya Tepki: 'Bizlerin Aklında ve Vicdanında Bu Ceza Yok Hükmündedir' Ttb'den Fincancı'ya Verilen Cezaya Tepki: "Bizlerin Aklında ve Vicdanında Bu Ceza Yok Hükmündedir"

  Türk Tabipler Birliği (TTB), Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı'nın sınır ötesindeki operasyonlarda kimyasal gaz kullanıldığı iddialarıyla ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası ile bazı hak mahrumiyetlerine çarptırılmasına tepki gösterdi. TTB 2. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, "Dr. Şebnem Korur Fincancı’ya verilen hukuksuz cezayı hekimlik yargılamalarının bir devamı olarak görüyoruz. Bizlerin aklında ve vicdanında bu ceza yok hükmündedir. Hekimler susmaz, TTB susturulamaz" dedi.

 • 11.01.2023 11 Oca 15:16 İTO Başkanı Avdagiç: 'Destek paketlerini KOBİ'lere ulaştırmak için şimdi sıra bankalarda' İTO Başkanı Avdagiç: "Destek paketlerini KOBİ'lere ulaştırmak için şimdi sıra bankalarda"

  İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Bankaların Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin bugün açıkladığı destek paketlerini hızlıca KOBİ'lerle buluşturarak, devreye alacağına inancımız tam. Şimdi sıra bankalarda.

 • 11.01.2023 11 Oca 13:37 Akşener: Halının Altına Süpürdükleri Pisliklerin Hazirana Kadar Ortaya Çıkmasından Korkuyorlar Akşener: Halının Altına Süpürdükleri Pisliklerin Hazirana Kadar Ortaya Çıkmasından Korkuyorlar

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Seçim tarihi yaklaştıkça iktidar da seçimleri erkene almak için adeta çırpınmaya başladı. Seçimleri kazanabilecekleri ideal bir tarih arayışına girdiler. Son günlerde işi gücü bıraktılar, bununla uğraşıyorlar. Mikrofonu önünde bulan her AK Partili başka bir yorumda bulunuyor. Hatta en son güzelim haziran ayına bile çamur atmaya başladılar. Neymiş efendim? Haziran ayı sıcak oluyormuş. Neymiş efendim? Haziran ayında sınavlar varmış. 2018’de erken seçim kararı aldığınızda haziran ayı pek bir güzeldi de şimdi birden sıcak mı oldu? 2018’de üniversite sınavlarının olduğu gün için seçim kararı aldığınızda öğrenciler umurunuzda değildi de bu sene mi birden aklınıza geldi? Haziran ayına çamur atmalarının elbette farklı bir sebebi var. Halının altına süpürdükleri pisliklerin hazirana kadar ortaya çıkmasından korkuyorlar… Sayın Erdoğan, sen hiç kendini yorma. Buradan açıkça ilan ediyorum; önümüzdeki 5 ayda senin seçilebileceğin herhangi bir tarih yok. İstediğin kadar uğraş, sandıktaki hazin sondan kurtuluş yok. İster yarın yapılsın ister bir ay sonra, sandıkta senin için emeklilikten başka bir seçenek yok” dedi.

 • 11.01.2023 11 Oca 12:45 Faik Öztrak: '30 Ocak'ta Erken Seçim Talebi Ortaya Çıkarsa, O Taleple Hareket Edilirse, 30 Ocak'tan Sonra Tabii Ki Altılı Masanın Adayı Ortaya... Faik Öztrak: "30 Ocak'ta Erken Seçim Talebi Ortaya Çıkarsa, O Taleple Hareket Edilirse, 30 Ocak'tan Sonra Tabii Ki Altılı Masanın Adayı Ortaya...

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “30 Ocak’ta erken seçim talebi ortaya çıkarsa, o taleple hareket edilirse, 30 Ocak’tan sonra tabii ki altılı masanın adayı ortaya çıkacaktır. Burada aday meselesi önemli değil. 30 Ocak’ta iki tane önemli metin ortaya çıkacak. Buradaki problem, Cumhurbaşkanı seçildikten sonraki yol haritası üstünde uzlaşabilmek. Ondan sonra da ortak politikalar metni; ki bu sonradan hükümet programına dönüşecektir. Bu iki metin 30 Ocak’ta milletimize anlatılacak. Muhtemelen liderlerimiz de milletimizin önünde bu iki metni imzalayacak. Adaylık meselesi, kimin aday olacağı, ne zaman açıklanacağı meselesi tamamen altı liderin takdirinde olan bir husustur” dedi.

 • 11.01.2023 11 Oca 12:01 Faik Öztrak: Memura ve Emekliye 2 Taksitte Yapılan Yüzde 30 Zam, Bu Hükümetin Sebep Olduğu Dertlere Derman Değildir Faik Öztrak: Memura ve Emekliye 2 Taksitte Yapılan Yüzde 30 Zam, Bu Hükümetin Sebep Olduğu Dertlere Derman Değildir

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Memura ve emekliye iki taksitte yapılan yüzde 30 maaş ve aylık zammı, bu hükümetin sebebi olduğu dertlere derman değildir. Bunların ne olduğunu milletimiz gördü. Notunu verdi. Tasdiknamelerini vermek için artık gün sayıyor” dedi.

 • 09.01.2023 09 Oca 22:20 Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 2-8 Ocak Dezenformasyon Bülteni'ni yayımladı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 2-8 Ocak Dezenformasyon Bülteni'ni yayımladı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezince, 2-8 Ocak'ı kapsayan Dezenformasyon Bülteni yayımlandı.

 • 09.01.2023 09 Oca 12:54 İTO Başkanı Avdagiç, İstanbul'daki Şirketleri Su Tasarrufuna Çağırdı: 'Kritik Seviyeye Yaklaşıyoruz' İTO Başkanı Avdagiç, İstanbul'daki Şirketleri Su Tasarrufuna Çağırdı: "Kritik Seviyeye Yaklaşıyoruz"

  İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “İstanbul barajlarındaki su dün 1,4 milyon metreküp daha azaldı. Kritik seviyeye yaklaşıyoruz. Özellikle İstanbul’daki şirketlerimizi su tasarrufuna çağırıyorum. Her İstanbullu firma ve kişi, kişiselleştirilmiş eylem planı yapmalı. Çünkü sudan büyük enerjimiz yok” açıklamasını yaptı.

 • 07.01.2023 07 Oca 13:03 Fatih Erbakan: 'Açlık Sınırının Ocak İtibariyle 10 Bin Lira Olacağı Bir Ülkede, 8 Milyon İnsanı Açlığa Mahkûm Edemezsiniz' Fatih Erbakan: "Açlık Sınırının Ocak İtibariyle 10 Bin Lira Olacağı Bir Ülkede, 8 Milyon İnsanı Açlığa Mahkûm Edemezsiniz"

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Memura, emekliye, işçiye geldiği zaman, ‘efendim sırtımızda küfe var.’ Sırtımızdaki küfe imtiyazlı holdingler küfesi, sırtımızdaki küfe faiz küfesi, sırtımızdaki küfe kamudaki israf küfesi, bu küfeleri neden sırtımıza aldık? Bu küfelerin sorumlusu doğrudan doğruya iktidarın kendisi, bu imtiyazlı holdingler küfesi, bu faiz küfesi. Açlık sınırının 9 bin 59 lira olduğu ve ocak ayı itibariyle hemen hemen 10 bin lira olacağı bir ülkede, siz 8 milyon insanı açlığa mahkûm edemezsiniz” dedi.

 • 06.01.2023 06 Oca 18:09 Chp, Yozgat'ta Memur ve Emekli Maaşlarına Yapılan Zammı Protesto Etti Chp, Yozgat'ta Memur ve Emekli Maaşlarına Yapılan Zammı Protesto Etti

  Memur ve emekli maaşlarına yapılan yüzde 30 oranındaki zam, Yozgat’ta CHP İl Örgütü’nce protesto edildi. CHP Yozgat İl Başkan Vekili Mehmet Atik, “Bir yanda halkın hissettiği gerçek enflasyon ve pahalılık var, diğer yanda sarayın açıkladığı sahte enflasyon verileri var. Saray, talimatıyla yönettiği TÜİK’in verileriyle memurumuzun ve emeklimizin sofrasındaki her bir lokmayı adeta gasp etmiştir” dedi.

 • 06.01.2023 06 Oca 17:20 CHP, emekli ve memur maaşı zam oranına 81 ilde tepki gösterdi CHP, emekli ve memur maaşı zam oranına 81 ilde tepki gösterdi

  CHP'liler, emekli ve memur maaşlarına yapılan yüzde 30'luk zammı yetersiz bularak tepki gösterdi.

 • 06.01.2023 06 Oca 17:09 Faik Öztrak: Cumhur İttifakı'nın Adayının Kim Olacağının Bizim İçin Hiçbir Kıymeti Harbiyesi Yoktur Faik Öztrak: Cumhur İttifakı'nın Adayının Kim Olacağının Bizim İçin Hiçbir Kıymeti Harbiyesi Yoktur

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim tarihinin biraz öne çekilebileceği yönündeki açıklaması ve Erdoğan’ın adaylığına ilişkin, “Her şeyden önce şunun altını çizeyim; bundan sonra Erdoğan’a her mevsim kış, bize ise her mevsim bahar, milletimize ise her mevsim yaz olacak. Erken seçim için altı parti tutumunu açıkladı. 6 Nisan’a kadar olacak bir seçim, tabii ki erken seçimdir; destek oluruz. Bu tarihten sonra yapılacak bir seçim ise siyaset mühendisliğidir. Erdoğan’ın adaylığı konusu ise her iş Anayasa’da yazılı. Hukukçular tartışır, ona göre kararını verir. Cumhur İttifakı’nın adayının kim olacağının bizim için hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Hep söylüyoruz; Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı, Millet İttifakı’nın adayı olacaktır” dedi.

 • 06.01.2023 06 Oca 15:35 CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan: 'Emeklilere Yoksulluğu Reva Gören Saray İktidarını Değiştireceğiz' CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan: "Emeklilere Yoksulluğu Reva Gören Saray İktidarını Değiştireceğiz"

  CHP Bursa İl Başkanlığı memur ve emekliler için açıklanan yüzde 30 zammı bugün Kent Meydanı’nda protesto etti. CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir kez daha söylüyoruz. Kendi emeklisine ve çalışanına ‘fakir fukara’ gözü ile bakan bu Saray düzenini değiştireceğiz. Ülkede adaletsiz bir soygun düzeni kuran bu Saray düzenini değiştireceğiz” dedi.

 • 06.01.2023 06 Oca 11:47 Uyarılar dev market zincirini de harekete geçirdi! Tam 2023 üründe fiyat sabitlediler Uyarılar dev market zincirini de harekete geçirdi! Tam 2023 üründe fiyat sabitlediler

  Kabine üyelerinin art arda yaptığı ekonomik uyarılar zincir marketlerde karşılık bulmaya başladı. Ürün fiyatlarını sabitleme akımına destek veren son zincir market A101 olurken, şirketten yapılan açıklamada 2023 üründe fiyatların sabitlendiği ifade edildi. Hatırlanacağı üzere yeni yılın ilk fiyat sabitleme hamlesi ŞOK Marketler'den gelirken, onları Migros ve CarrefourSA takip etmişti.

 • 05.01.2023 05 Oca 16:02 Bakan Nebati, indirime giden marketleri örnek gösterip tüm zincir marketlere seslendi: Tüm işletmeler benzer uygulamayı hayata geçirsin Bakan Nebati, indirime giden marketleri örnek gösterip tüm zincir marketlere seslendi: Tüm işletmeler benzer uygulamayı hayata geçirsin

  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sabit fiyat ve indirim uygulamasına geçen ŞOK Marketler, Migros ve CarrefourSA üzerinden tüm zincir marketlere seslendi. Bakan Nebati, "Çok sayıda üründe indirimlere giden işletmelerimizi yürekten tebrik ediyorum. Tüm işletmeler benzer uygulamayı hayata geçirsin, sizler de gelin elinizi taşın altına koyun. Enflasyon OVP tahminlerinin altında, hızlı düşüşün devam edeceğini hep birlikte göreceğiz" dedi.

 • 05.01.2023 05 Oca 15:43 Engin Altay: 'Chp, Meşruiyet İçinde Direnme Hakkını Sonuna Kadar Türkiye'nin Her Coğrafyasında, Her Metrekaresinde Kullanacaktır' Engin Altay: "Chp, Meşruiyet İçinde Direnme Hakkını Sonuna Kadar Türkiye'nin Her Coğrafyasında, Her Metrekaresinde Kullanacaktır"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Feda edilecek bir tek belediye başkanımız yoktur. Sayın Genel Başkanımızın söylediği gibi Ekrem İmamoğlu, onların boğazına çok büyük gelir. Akıllarından bile geçirmesinler. Milli iradenin gaspına yönelik hamleler karşısında hiçbir CHP’linin olayı seyredeceğini düşünmesinler. Bu gök kubbeyi başınıza yıkarız derken çıkıp da silahlı eylem yapacağız demiyoruz. Meşruiyet içinde direnme hakkını sonuna kadar… CHP, Türkiye’nin her coğrafyasında, her metrekaresinde kullanacaktır. Bunu herkesin böyle bilmesi lazım” dedi.

 • 05.01.2023 05 Oca 12:46 Ttb Heyeti Ekrem İmamoğlu'nu Ziyaret Etti Ttb Heyeti Ekrem İmamoğlu'nu Ziyaret Etti

  Türk Tabipleri Birliği (TTB) heyeti, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti. TTB heyeti, İmamoğlu’nu, TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincan hakkında açılan davanın 11 Ocak’ta yapılacak duruşmasına davet etti.

 • 05.01.2023 05 Oca 11:34 İTO Perakende Komitesi Başkanı Altun: Zincir Marketlerin Hepsi Fiyatlarda İndirime Gideceğini Teyit Etti İTO Perakende Komitesi Başkanı Altun: Zincir Marketlerin Hepsi Fiyatlarda İndirime Gideceğini Teyit Etti

  İstanbul Ticaret Odası (İTO) Perakende Komitesi Başkanı Yavuz Altun, “Enflasyondaki bu düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite Başkanı olarak, zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak, halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız” dedi.

 • 05.01.2023 05 Oca 11:31 Uyarılar işe yaradı! Zincir marketler indirim ve fiyat sabitleme yarışına girdi Uyarılar işe yaradı! Zincir marketler indirim ve fiyat sabitleme yarışına girdi

  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin yaptığı 'fiyatların belli bir süre artırılmaması veya sabitlenmesi' çağrısı ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un incir market yöneticileriyle gerçekleştirdiği toplantıda yaptığı uyarılar karşılık buldu. ŞOK ve Migros, yüzlerce üründe fiyat sabitleme ve indirime giderken CarrefourSA ise 20 bin üründe yüzde 20'den yüzde 40'a varan indirimler uygulama kararı aldı. Happy Center da indirim rüzgarına katıldığını duyurdu.

 • 05.01.2023 05 Oca 11:17 Uyarılar sonrası Türkiye'nin 4 dev zincir marketi yarışa girdi! Fiyat sabitleyen de var, indirim yapan da Uyarılar sonrası Türkiye'nin 4 dev zincir marketi yarışa girdi! Fiyat sabitleyen de var, indirim yapan da

  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin yaptığı "fiyatların belli bir süre artırılmaması veya sabitlenmesi" çağrısı, Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un 4 genel müdürle gerçekleştirdiği toplantıda yaptığı uyarılar, Türkiye'nin önde gelen zincir marketlerinde karşılık buldu. ŞOK Marketler ve Migros yüzlerce üründe fiyat sabitleme ve indirime giderken, CarrefourSA 20 bin üründe yüzde 20'den yüzde 40'a varan indirimler uygulama kararı aldı. Happy Center da indirim rüzgarına katıldığını duyurdu.

 • 05.01.2023 05 Oca 09:42 Yeni konut kampanyasıyla fiyatlarda gerileme yaşanabilir Yeni konut kampanyasıyla fiyatlarda gerileme yaşanabilir

  Yeni konut kampanyasıyla fiyatlarda gerileme yaşanabilir Emlak Uzmanı Özelmacıklı: "Konut arzının belirli bir noktaya gelmesiyle, fiyatlar düşebilir" Yeni Evim kampanyasında orta gelirliye 15 yıl vadeli, yüzde 0,69'dan başlayacak kredi faizi sunulacak.

 • 04.01.2023 04 Oca 17:45 CHP'nin Tüik Verileriyle İlgili Araştırma Önergesi AKP ve MHP'li Milletvekilleri Tarafından Reddedildi CHP'nin Tüik Verileriyle İlgili Araştırma Önergesi AKP ve MHP'li Milletvekilleri Tarafından Reddedildi

  TBMM Genel Kurulu’nda, CHP’nin ‘tek adam rejiminin TÜİK istatistiklerine yaptığı müdahalenin ücret, maaş ve gelirde yarattığı adaletsizliğin etkileri’yle ilgili araştırma önergesinin bugün görüşülmesine ilişkin grup önerisi AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “Zamlara ve hayat pahalılığına baktığımızda TÜİK’in enflasyon rakamı doğrudur diyebilir miyiz” diye sordu. İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memur ve emekli maaş artış oranını bugün yüzde 30’a çıkarmasıyla ilgili “TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamının yanlış olduğunun itirafıdır bu” dedi.

 • 04.01.2023 04 Oca 16:52 Öztrak: 'Bizim için öncelikli olan ülkemizin çıkarlarıdır' Öztrak: "Bizim için öncelikli olan ülkemizin çıkarlarıdır"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "İhale yapmıyorsunuz memurun maaşını, emeklinin aylığını belirliyorsunuz. Madem imkanınız vardı neden baştan yüzde 30'u vermediniz.

 • 04.01.2023 04 Oca 16:51 Faik Öztrak: 'Memurumuza, Emeklimize Açık Çağrımızdır. Bunları Sallayabildiğiniz Kadar Sallayın. Salladıkça Dökülecekler. Salladıkça Düşecekler' Faik Öztrak: "Memurumuza, Emeklimize Açık Çağrımızdır. Bunları Sallayabildiğiniz Kadar Sallayın. Salladıkça Dökülecekler. Salladıkça Düşecekler"

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Rakamlar ortada vatandaşın yaşadığı hayat pahalılığı ortada… Memura, emekliye, dul ve yetime yüzde 30 zam yeter mi? Yetmez! Memurumuza, emeklimize açık çağrımızdır. Bunları sallayabildiğiniz kadar sallayın. Salladıkça dökülecekler. Salladıkça düşecekler” dedi.

 • 04.01.2023 04 Oca 16:02 İstanbul'da Sağlıkçılar, Bazı Aile Hekimlerinin Sözleşmelerinin Hiçbir Tebligat Yapılmadan Feshedilmesini Protesto Etti: 'Yapılan Tam Bir Hukuk... İstanbul'da Sağlıkçılar, Bazı Aile Hekimlerinin Sözleşmelerinin Hiçbir Tebligat Yapılmadan Feshedilmesini Protesto Etti: "Yapılan Tam Bir Hukuk...

  İstanbul'da sağlıkçılar, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nün yeni yılın ilk mesai gününde 5 aile hekiminin sözleşmelerini tebliğ bile etmeden tek taraflı feshetmesini protesto etti. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanan sağlık çalışanları, "Kişilere hiçbir bilgi vermeden, resmi olarak herhangi bir tebliğ yapılmadan sözleşmelerinin yenilenmemesinin bir hukuk devletinde yapılması tam bir hukuk katliamıdır. Hukukla bağdaşmadığı gibi akıl ve vicdan yönünden de tarifi olmayan bir uygulamadır" dedi.

 • 04.01.2023 04 Oca 14:02 Chp, Tüik Verilerinin TBMM'de Araştırılmasını İstedi Chp, Tüik Verilerinin TBMM'de Araştırılmasını İstedi

  CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç; TÜİK’in enflasyonu düşük hesaplamasının ücretli kesimin gelirlerinde yol açtığı erimenin tespit edilmesi, enflasyon altında ezilmeye mahkûm edilen memur ve emeklilerin ekonomik koşullarının iyileştirilmesini sağlayacak önlemlerin belirlenmesi için TBMM’de araştırma komisyonu kurulmasını istedi.

 • 04.01.2023 04 Oca 13:13 Eğitim İş ve Genel Sağlık-İş, 'İnsan Onuruna Yaraşır Ücret ve Vergide Adalet' Talebiyle Topladığı 100 Bin İmzayı Meclis'e Sundu: 'Yüzde 25 Zam, Müjde... Eğitim İş ve Genel Sağlık-İş, "İnsan Onuruna Yaraşır Ücret ve Vergide Adalet" Talebiyle Topladığı 100 Bin İmzayı Meclis'e Sundu: "Yüzde 25 Zam, Müjde...

  Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’na bağlı Eğitim İş ve Genel Sağlık-İş sendikaları, "İnsan onuruna yaraşır bir ücret ve vergide adalet" talebiyle Türkiye genelinde topladığı yaklaşık 100 bin imzayı bugün TBMM’ye sundu. Eğitim İş Sendikası Genel Başkanı Kadem Özbay, memur ve emekli maaşlarına yapılacak yüzde 25 zamma tepki göstererek, "Yüzde 25 zam, müjde değil emeğimize, alın terimize bir hakarettir" dedi.

 • 04.01.2023 04 Oca 13:05 Orta gelirliye kademeli konut kredisi Orta gelirliye kademeli konut kredisi

  Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, "Orta gelirli vatandaşlarımızın konuta erişimini sağlamaya yönelik olarak hazırlanan yeni konut finansman modeliyle "Yeni Evim" kampanyasında detaylar belli oldu.

 • 04.01.2023 04 Oca 12:11 CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol: 'Emekliye Yapılan Bu Zam Kabul Edilemez' CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol: "Emekliye Yapılan Bu Zam Kabul Edilemez"

  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 'TÜİK'in açıkladığı enflasyon verilerine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emeklilere yönelik yüzde 25 zam' açıklamasına tepki gösterdi. Erol, ''AKP’nin iktidara geldiği 2002’de SSK emekli aylığı asgari ücretin 1,5 katıyken, bugün emekli maaşı asgari ücretin üçte ikisidir. AKP emeğiyle geçinmeye çalışan milyonlara yüzde 25 zammı layık görmektedir. Bu zam asla kabul edilemez'' dedi.

 • 03.01.2023 03 Oca 20:11 TBMM Genel Kurulu toplandı TBMM Genel Kurulu toplandı

  TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu toplandı.

 • 03.01.2023 03 Oca 17:15 İbrahim Çanakcı: 'Yıllık Enflasyon Baz Etkisiyle Düşüyor Ama Fiyatlar Artmaya Devam Ediyor' İbrahim Çanakcı: "Yıllık Enflasyon Baz Etkisiyle Düşüyor Ama Fiyatlar Artmaya Devam Ediyor"

  Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Çanakcı, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı yüzde 64,5 oranındaki enflasyon verilerine ilişkin; “Bir de hükümet yıllık enflasyon oranında baz etkisiyle ortaya çıkan düşüşü sanki fiyatlar da düşmüş gibi, sanki alım gücü de iyileşmiş gibi, sanki hayat pahalılığı son bulmuş gibi sunmaya çalışıyor. Böyle bir durum söz konusu değil. Yıllık enflasyon baz etkisiyle düşüyor ama fiyatlar artmaya devam ediyor. TÜİK’in verilerini baz alsanız bile kasım ayında bin liraya aldığınız bir sepeti aralık ayında 120 lira daha fazlasıyla satın alıyorsunuz. Fiyatlarda herhangi bir gerileme söz konusu değil” dedi.

 • 03.01.2023 03 Oca 16:49 Erhan Usta: 'Fevkalade Yüksek Bir Rakamdır 64,3. Fakat Türkiye Gerçeklerinden Kopuk Bir Rakamdır, Baskılanmış Üzerinde Oynanan Bir Rakamdır' Erhan Usta: "Fevkalade Yüksek Bir Rakamdır 64,3. Fakat Türkiye Gerçeklerinden Kopuk Bir Rakamdır, Baskılanmış Üzerinde Oynanan Bir Rakamdır"

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı enflasyon verilerine ilişkin; “Fevkalade yüksek bir rakamdır 64,3. Fakat Türkiye gerçeklerinden kopuk bir rakamdır. Baskılanmış, üzerinde oynanan bir rakamdır. Bunun sonuçları var. Hem emekliler hem de memurlar… Bu enflasyon rakamları dikkate alınarak ücret ayarlamaları yapılıyor. Bunun birinci mağdur emekli ve memurlar olacaktır. Bu gerçek enflasyon rakamı değildir” dedi.

 • 03.01.2023 03 Oca 16:04 İyi Parti Sözcüsü Zorlu'dan Sinan Ateş Açıklaması: 'Genel Başkanımız Merhumun Kederli Ailesiyle Görüştüler, Konuyu Birebir Her Aşamasıyla Takip... İyi Parti Sözcüsü Zorlu'dan Sinan Ateş Açıklaması: "Genel Başkanımız Merhumun Kederli Ailesiyle Görüştüler, Konuyu Birebir Her Aşamasıyla Takip...

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in uğradığı silahlı saldırıya ilişkin; “Ankara’da Türkiye’nin başkentinde bırakın siyasi görevlerini genç bir akademisyen bir suikasta kurban gitti. Derhal devletimiz tarafından sorumluların, katillerin ve varsa ardındaki güçlerin ortaya çıkarılması gerekir. Böylesine önemli bir konunun siyasete malzeme olmaması için önemli bir çaba sarf ettik. Bu menfur saldırının hemen ardından sayın genel başkanız merhumun kederli ailesiyle görüştüler, konuyu birebir her aşamasıyla takip etmektedir. Biz de takipçisi olacağız” dedi.

 • 03.01.2023 03 Oca 15:47 Kemal Kılıçdaroğlu'ndan İktidara 'Ekrem İmamoğlu' Uyarısı: 'Sakın Bu Hataya Düşmesinler. Kemal Kılıçdaroğlu'ndan İktidara 'Ekrem İmamoğlu' Uyarısı: "Sakın Bu Hataya Düşmesinler.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görevden alınacağına yönelik söylentiler nedeniyle AKP iktidarını uyardı ve “Ekrem Başkan’ımıza bu komployu devam ettirirlerse, Allah korusun kayyum atama aptallığına girişirlerse bunu, bir diktatörün halkına uyguladığı terörizm olarak kabul edeceğiz ve öyle göreceğiz. Bu terörizme karşı olabilecek her türlü mücadeleyi vereceğiz. Bunu yapmaya kalkarlarsa kimse daha fazla Bay Kemal’den sabır beklemesin. Açık ve net söylüyorum. Sakın bu hataya düşmesinler. Vallahi de billahi de cehennemin kapılarını açarlar. Hiç kimse için iyi olmaz” dedi.

 • 03.01.2023 03 Oca 13:08 Faik Öztrak: Emeklinin, Emekçinin, Dul ve Yetimin Yenen Hakkının Hesabı Elbet Sorulur Faik Öztrak: Emeklinin, Emekçinin, Dul ve Yetimin Yenen Hakkının Hesabı Elbet Sorulur

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) bugün açıkladığı enflasyon verilerine ilişkin, "İTO'ya göre 12 aylık enflasyon yüzde 93, TÜİK 'e göre 12 aylık enflasyon yüzde 64,3. Tarihin hiçbir döneminde iki enflasyon rakamı arasındaki makas bu kadar açılmadı. Açıkta işlenen günahın tenhada özrü olmaz. Emeklinin, emekçinin, dul ve yetimin yenen kul hakkının hesabı elbet sorulur" dedi.

 • 03.01.2023 03 Oca 09:57 İFM'nin toplam kapalı fuar alanı 225 bin metrekareye çıkacak İFM'nin toplam kapalı fuar alanı 225 bin metrekareye çıkacak

  İstanbul Yeşilköy'de 11 salonun bulunduğu İstanbul Fuar Merkezi (İFM), kapalı fuar alanı büyüklüğünü 225 bin metrekareye çıkarmaya hazırlanıyor.

 • 02.01.2023 02 Oca 13:22 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılı dış ticaret rakamlarını açıkladı: (3) Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılı dış ticaret rakamlarını açıkladı: (3)

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı yanında toplam 433 bin metrekare alana sahip fuar merkezinin yapımına başlandığını açıkladı.

 • 01.01.2023 01 Oca 15:58 İTO Başkanı Avdagiç'ten sanayi elektriği ve doğal gaz fiyatındaki indirime ilişkin açıklama Açıklaması İTO Başkanı Avdagiç'ten sanayi elektriği ve doğal gaz fiyatındaki indirime ilişkin açıklama Açıklaması

  İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, sanayi elektriğindeki indirimin ardından yine sanayide kullanılan doğal gaza yapılan yüzde 13,10 ila yüzde 25,11 arasındaki indirimin, enflasyona ve ihracata pozitif yansıyacağını belirtti.

 • 01.01.2023 01 Oca 12:38 İto: İstanbul'da Enflasyon, Aralık Ayında Yüzde 2,94 Artışla Yıllık Yüzde 92,97 Oldu İto: İstanbul'da Enflasyon, Aralık Ayında Yüzde 2,94 Artışla Yıllık Yüzde 92,97 Oldu

  İstanbul Ticaret Odası (İTO) verilerine göre; İstanbul'da aralık ayında perakende fiyatlar yüzde 2,94, toptan fiyatlar ise yüzde 3,71 arttı. İstanbul’da 2022 yılında perakende fiyatlar yüzde 92,97 artış kaydetti.

 • 31.12.2022 31 Ara 11:04 İTO Başkanı Avdagiç, AA'nın 'Yılın Fotoğrafları' oylamasına katıldı İTO Başkanı Avdagiç, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

  İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Anadolu Ajansı'nın (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylaması için tercihlerini yaptı.

 • 30.12.2022 30 Ara 16:30 Öztrak: 'Milli paramızın eriyen satın alma gücü nedeniyle bugün tüm sınır illerimiz, neredeyse yağmalanıyor' Öztrak: "Milli paramızın eriyen satın alma gücü nedeniyle bugün tüm sınır illerimiz, neredeyse yağmalanıyor"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Açlık sınırı 8 bin lirayı geçti.

 • 30.12.2022 30 Ara 16:08 Faik Öztrak: CHP Daha Hükümete Gelmeden Haksızlığı Gidermeye Başlamıştır. Hükümet, Genel Başkanımızdan Sufle Almadan Artık Adım Atamaz Hale Gelmiştir Faik Öztrak: CHP Daha Hükümete Gelmeden Haksızlığı Gidermeye Başlamıştır. Hükümet, Genel Başkanımızdan Sufle Almadan Artık Adım Atamaz Hale Gelmiştir

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenlemeyi “CHP daha hükümete gelmeden devlete nefes olmaya, haksızlığı, hukuksuzluğu gidermeye başlamıştır. Tükenmişlik sendromundan mustarip, metal yorgunu, beyin ölümü gerçekleşmiş bu hükümet; Sayın Genel Başkanımızdan sufle almadan artık adım atamaz hale gelmiştir” diye değerlendirdi. Öztrak, Suriye hükümeti ile Türkiye’nin temaslarına ilişkin ise “O günlerde meydanlarda Rabia diyerek sallanan dört parmak, bugün doların yeşili için cebe sokuldu…Bugün Mısır’la konuşabilmek için Katar’a Suriye ile konuşabilmek için Rusya’ya ricacı hale geldik. Ülke olarak büyük bir itibar kaybına uğradık” dedi.

Advertisement