Antalya Piyano Festivalinde Yetenekli Piyanistler Sahne Aldı - Son Dakika

Antalya Piyano Festivalinde Yetenekli Piyanistler Sahne Aldı

17.11.2014 21:53
Antalya Piyano Festivalinde Yetenekli Piyanistler Sahne Aldı

15. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında, Piyanist Kamuran Gündemir anısına 17 yaş altı yetenekli piyanistler konser verdi.

15. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında, piyanist Kamuran Gündemir anısına 17 yaş altı yetenekli piyanistler konser verdi.

Antalya Kültür Merkezi'nde sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte dinleyicilerle Türkiye'nin en önemli müzik okullarından gelen piyanistler buluştu.

Konserde genç piyanistler İlayda Deniz Oğuz, Korkmaz Can Sağlam, Eylül Ergül, Tuna Bilgin, Elif ve İrem Erdoğan, Ferhat Can Büyük ile Ufuk Mete Şahin Chopin, Beethoven, Brahms, Mozart, Liszt, Ginastera, Debussy, Kabalevsky ve Skriabin'in eserlerini çaldılar.

Yaklaşık 1,5 saat süren konser sonunda izleyenler, genç sanatçıları ayakta alkışladı.

"Şehrin sesi" sloganıyla başlatılan festival, 29 Kasım'da sona erecek.

Kamuran Gündemir

Kamuran Gündemir, adı Ankara Devlet Konservatuarı ile özdeşlemiş, kendini eğitime adamış bir piyanisttir. Uluslararası başarılarıyla tanınan Muhiddin Dürrüoğlu-Demiriz, Fazıl Say ve Emre Elivar gibi pek çok piyanist yetiştirmiştir. Gündemir, pek çok çağdaş Türk bestecisinin yapıtlarını ilk kez gün yüzüne çıkarıp çalmasıyla tanınmıştır. - Antalya

YORUMLAR
500
IKBY'de yaz tatili için Türkiye tercih ediliyor IKBY'de yaz tatili için Türkiye tercih ediliyor Bu yıl 100 çalışandan 64'ü tatil planı yaptı Bu yıl 100 çalışandan 64'ü tatil planı yaptı
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Antalya Piyano Festivalinde Yetenekli Piyanistler Sahne Aldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement