3. Gülsin Onay Piyano Günleri Başlıyor - Son Dakika

3. Gülsin Onay Piyano Günleri Başlıyor

08.12.2017 18:15
3. Gülsin Onay Piyano Günleri Başlıyor

Dünyaca ünlü Kübalı virtüöz Mauricio Vallina resitali ile başlayacak 3. Gülsin Onay Piyano Günleri, 11-16 Aralık tarihleri arasında sanatseverlere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Gülsin Onay Piyano Günleri 11 Aralık Pazartesi günü sanatseverler için kapılarını açıyor.11-16 Aralık tarihleri arasında dünyaca ünlü piyanistleri Tekirdağ'da ağırlayacak etkinliğin açılış gecesi Mauricio Vallina'nın resitali ile başlarken 12 Aralık Salı günü Özgür Ünaldı, 13 Aralık Çarşamba günü Salih Can Gevrek, 14 Aralık Perşembe günü Cemil Yener Gökbudak, 15 Aralık Cuma günü Ufuk Mete Şahin yer alırken etkinliğin kapanışında dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay müzik ziyafeti verecek.Festivalde ayrıca tüm piyanistler,110. doğum yıldönümü nedeniyle değerli bestecimizAhmet Adnan Saygun'un bir eserine bis olarak yer verecekler.

"Başarılı isimleri dinleyeceğiz"

Bu yıl 3.südüzenlenen Piyano Günleri programı hakkında bilgi verenGülsin Onay, "Geçtiğimiz yıllarda açılışını yaptığım, bu yıl kapanışını yapacağım Piyano Günleri,uluslararası üne sahip piyanist MauricioVallina'nın resitaliyle açılacak. Bir sokağa ismimi veren, daha sonra da bu Piyano Günlerini düzenlemeye başlayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Sayın Ekrem Eşkinat'a ve tüm emeği geçenlere, yalnız kendi adıma değil, ülkemiz adına da çok teşekkür ediyorum. Bu yılki programı oluştururken özellikle genç piyanistlere yer vermeyi amaçladım, yurt içinde kazandıkları başarıları, yurt dışında taçlandıran çok başarılı gençleri dinleyeceğiz. Ben de 16 Aralık'taki kapanış konserinde buluşacağımTekirdağlı dinleyicilerimle. Çok mutluyum, gururluyum" diye konuştu.

Dünya piyano virtüözlerini Süleymanpaşa'da konuk etmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da, "Sanatı ve sanatçıyı her zaman önemsiyoruz. Sanatçıya ve eserine, bizlere, tüm insanlığa sunulmuşbirer armağan olarak bakıyoruz. Süleymanpaşalı sanatseverleri, nitelikli programlar ve seçkin sanatçılarla buluşturmaya devam edeceğiz" dedi.

3. Gülsin Onay Piyano Günleri, Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu'nda müzikseverlerin beğenisine ücretsiz olarak sunulurken tüm resitaller saat 20.30'da başlayacak.

3. GÜLSİN ONAY PİYANO GÜNLERİ PROGRAMI

11 Aralık Pazartesi 20.30 - MauricioVallina

12 Aralık Salı 20.30 - Özgür Ünaldı

13 Aralık Çarşamba 20.30 - Salih Can Gevrek

14 Aralık Perşembe 20.30 - Cemil Yener Gökbudak

15 Aralık Cuma 20.30 - Ufuk Mete Şahin

16 Aralık Cumartesi 20.30 - Gülsin Onay

YORUMLAR
500
Kaynak: Pembenar

Son Dakika Kültür Sanat 3. Gülsin Onay Piyano Günleri Başlıyor - Son Dakika

Bu haber Pembenar tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Pembenar tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Pembenar kurumudur.

Advertisement