Adım Adım" Filminin İstanbul Galası Yapıldı - Son Dakika

Adım Adım" Filminin İstanbul Galası Yapıldı

06.05.2016 23:20
Adım Adım

Başrollerinde Haldun Dormen, Asuman Dabak ve Yüksel İnan'ın rol aldığı "Adım Adım" filminin İstanbul galası gerçekleştirildi.

Başrollerinde Haldun Dormen, Asuman Dabak ve Yüksel İnan'ın rol aldığı "Adım Adım" filminin İstanbul galası gerçekleştirildi.

Filmin yönetmeni Sinan Uzun, Küçükçekmece'deki Armoni Park Alışveriş Merkezindeki galada AA muhabirine yaptığı açıklamada, "engelli" kavramını merkezine alarak toplumda oldukça yaygın olan ama dillendirilmeyen bir sorunu aktarmayı amaçladıklarını ifade ederek, "Yaklaşık 5-6 yıldır eşim Pelin Uzun ile beraber engellilerle ilgili bir belgesel serisi yapıyorduk. Bu belgesellerde engellilerin başarı hikayeleri anlatılıyordu. Filmin çıkış noktasını bunun üzerine kurduk." dedi.

Filmde 5 engellinin hayat hikayelerinin konu edildiğini belirten Uzun, sözlerine şöyle konuştu:

"Bu projenin insanların yüreğine dokunacağını düşünüyoruz. Biz çekimlerin daha zor olacağını düşünerek 45 gün olarak planladık. Ama film çekim süreci inanılmaz rahattı. Hiçbir sıkıntı yaşamadan çekimleri 29 günde bitirdik. Engelli oyuncularımız, engelsiz oyunculardan daha rahat çalıştılar. Çok da disiplinli ve düzgün çalıştılar."

Yapımcılardan Mine Vargı da filmde yer alan amatör ve engelli oyuncuların çok başarılı olduklarını aktararak, şunları söyledi:

"Amatör ruh ve amatör ekiple şahane bir iş yapmışlar. Dolaylı olarak bir dostum aracılığıyla filmi gördüm. Filmden bir kaç plan izledim ve projede yer almak istedim. 'Ben varım, film olmuş' dedim. Haftalardır sevinçten uykum kaçıyor. Son derece dramatik bir öykü ama bir o kadar da iç açıcı bir film. Onlarla olmaktan ve anılmaktan çok mutluyum. Bundan sonra bütün oyuncuların filmlerde, reklamlarda şansı olacak, diğer engellilere umut ışığı olacak."

Filmde, geçirdiği kaza sonucu yürüyemeyen ama dans etmeye devam eden "Gökhan" karakterini canlandıran Memet Sefa Öztürk, filmin birçok noktada farkındalık oluşturacağını söyleyerek, "Televizyon ve sinemada engellilerin oyuncu olarak başaramayacağı düşünülüyordu. Ancak biz bunu başarabildiğimizi ispatlamış olduk. İzleyenlerin engellilerle ilgili görmediği noktalara dikkat çekiyor bu film. Bu anlamda da filmin hikayesinde gizli çok büyük anlatımlar var." diye konuştu.

Engelli bireylerin dans ve müzik sayesinde hayata tutunmalarını konu alan film bugün vizyona girdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Adım Adım' Filminin İstanbul Galası Yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Yemek yemediği için babasının yumruk attığı 1,5 yaşındaki Elif, hayatını kaybetti 14:56 Yemek yemediği için babasının yumruk attığı 1,5 yaşındaki Elif, hayatını kaybetti Kestane hasadında çalışan işçiler 600 lira yevmiye alıyor 14:44 Kestane hasadında çalışan işçiler 600 lira yevmiye alıyor Burak Yılmaz'ın tavırları Fransa'da eleştiri aldı: Gençlere agresif davranıyor 14:41 Burak Yılmaz'ın tavırları Fransa'da eleştiri aldı: Gençlere agresif davranıyor
Ebru Destan, ilişki teklifini reddettiği adam tarafından tehdit edilince soluğu savcılıkta aldı 14:28 Ebru Destan, ilişki teklifini reddettiği adam tarafından tehdit edilince soluğu savcılıkta aldı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun greve çağırdığı bürokratlara seslendi: Oyuna gelmeyin 14:00 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun greve çağırdığı bürokratlara seslendi: Oyuna gelmeyin Arka Sokaklar dizisinde ayrılık! Ali karakteri şehit olarak diziye veda etti 13:46 Arka Sokaklar dizisinde ayrılık! Ali karakteri şehit olarak diziye veda etti
Belarus, göçmenleri turist olarak ülkeye alıp, AB'ye yasa dışı geçişini sağlıyorlar 13:20 Belarus, göçmenleri turist olarak ülkeye alıp, AB'ye yasa dışı geçişini sağlıyorlar Savaştan kaçan Suriyeli avukat, Hatay'da çiftçilik yapıyor 12:10 Savaştan kaçan Suriyeli avukat, Hatay'da çiftçilik yapıyor
Advertisement