Adım Adım" Filminin İstanbul Galası Yapıldı - Son Dakika

Adım Adım" Filminin İstanbul Galası Yapıldı

06.05.2016 23:20
Adım Adım" Filminin İstanbul Galası Yapıldı

Başrollerinde Haldun Dormen, Asuman Dabak ve Yüksel İnan'ın rol aldığı "Adım Adım" filminin İstanbul galası gerçekleştirildi.

Başrollerinde Haldun Dormen, Asuman Dabak ve Yüksel İnan'ın rol aldığı "Adım Adım" filminin İstanbul galası gerçekleştirildi.

Filmin yönetmeni Sinan Uzun, Küçükçekmece'deki Armoni Park Alışveriş Merkezindeki galada AA muhabirine yaptığı açıklamada, "engelli" kavramını merkezine alarak toplumda oldukça yaygın olan ama dillendirilmeyen bir sorunu aktarmayı amaçladıklarını ifade ederek, "Yaklaşık 5-6 yıldır eşim Pelin Uzun ile beraber engellilerle ilgili bir belgesel serisi yapıyorduk. Bu belgesellerde engellilerin başarı hikayeleri anlatılıyordu. Filmin çıkış noktasını bunun üzerine kurduk." dedi.

Filmde 5 engellinin hayat hikayelerinin konu edildiğini belirten Uzun, sözlerine şöyle konuştu:

"Bu projenin insanların yüreğine dokunacağını düşünüyoruz. Biz çekimlerin daha zor olacağını düşünerek 45 gün olarak planladık. Ama film çekim süreci inanılmaz rahattı. Hiçbir sıkıntı yaşamadan çekimleri 29 günde bitirdik. Engelli oyuncularımız, engelsiz oyunculardan daha rahat çalıştılar. Çok da disiplinli ve düzgün çalıştılar."

Yapımcılardan Mine Vargı da filmde yer alan amatör ve engelli oyuncuların çok başarılı olduklarını aktararak, şunları söyledi:

"Amatör ruh ve amatör ekiple şahane bir iş yapmışlar. Dolaylı olarak bir dostum aracılığıyla filmi gördüm. Filmden bir kaç plan izledim ve projede yer almak istedim. 'Ben varım, film olmuş' dedim. Haftalardır sevinçten uykum kaçıyor. Son derece dramatik bir öykü ama bir o kadar da iç açıcı bir film. Onlarla olmaktan ve anılmaktan çok mutluyum. Bundan sonra bütün oyuncuların filmlerde, reklamlarda şansı olacak, diğer engellilere umut ışığı olacak."

Filmde, geçirdiği kaza sonucu yürüyemeyen ama dans etmeye devam eden "Gökhan" karakterini canlandıran Memet Sefa Öztürk, filmin birçok noktada farkındalık oluşturacağını söyleyerek, "Televizyon ve sinemada engellilerin oyuncu olarak başaramayacağı düşünülüyordu. Ancak biz bunu başarabildiğimizi ispatlamış olduk. İzleyenlerin engellilerle ilgili görmediği noktalara dikkat çekiyor bu film. Bu anlamda da filmin hikayesinde gizli çok büyük anlatımlar var." diye konuştu.

Engelli bireylerin dans ve müzik sayesinde hayata tutunmalarını konu alan film bugün vizyona girdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Adım Adım' Filminin İstanbul Galası Yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Doktorlar, gördükleri diş karşısında acil toplantı kararı aldı 18:15 Doktorlar, gördükleri diş karşısında acil toplantı kararı aldı
Meteoroloji uyardı! Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz bölgeleri için fırtına alarmı 17:59 Meteoroloji uyardı! Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz bölgeleri için fırtına alarmı Sıvı yağ fiyatı yükseldi, çekirdekçi ustanın işleri arttı! 16:17 Sıvı yağ fiyatı yükseldi, çekirdekçi ustanın işleri arttı! Cinnet getiren baba, oğlunu öldürdü, eşi ve kızını ağır yaraladı 14:35 Cinnet getiren baba, oğlunu öldürdü, eşi ve kızını ağır yaraladı Siirt'te 10 bin liraya çoban aranıyor! 13:14 Siirt'te 10 bin liraya çoban aranıyor! Son Dakika: Erdoğan'dan 12:17 Son Dakika: Erdoğan'dan "Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?" sorusuna cevap: İşçimizi zora sokamayacağız Beşiktaş'tan şaşırtan transfer! Cenk Tosun'la anlaşma sağlandı 12:10 Beşiktaş'tan şaşırtan transfer! Cenk Tosun'la anlaşma sağlandı Sadakatsiz'in yıldızı Melis Sezen'in ödül gecesinde giydiği giysi beğenilmedi! Eğreti duruyor 11:24 Sadakatsiz'in yıldızı Melis Sezen'in ödül gecesinde giydiği giysi beğenilmedi! Eğreti duruyor
Advertisement