Ahmet Ertegün'ün Ölümünün 10. Yılı - Son Dakika

Ahmet Ertegün'ün Ölümünün 10. Yılı

29.03.2017 23:30
Ahmet Ertegün'ün Ölümünün 10. Yılı

Üsküdar Belediyesi, müzik dünyasının önemli ismi Ahmet Ertegün'ün ölümünün 10. yılı anısına saygı konseri düzenledi.

Üsküdar Belediyesi, müzik dünyasının önemli ismi Ahmet Ertegün'ün ölümünün 10. yılı anısına saygı konseri düzenledi.

Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen, hayatı boyunca birçok müzisyenin kariyerine şekil veren Ahmet Ertegün'ü anma konserinde saksafon sanatçısı İlhan Erşahin ve grubu Istanbul Sessions'ın yanı sıra genç yetenek Hakan Başar müzikseverlerle bir araya geldi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen yaptığı açılış konuşmasında, Üsküdar'ın bir sanat şehri olduğunu, Ahmet Ertegün'ün de Üsküdar'ın en önemli değerlerinden biri olduğunu belirtti.

Türkmen, "Ertegün, müzik dünyasına kazandırdığı sayısız değerlerin yanı sıra Üsküdarlı kimliği ile bütün dünyaya da 'Üsküdar'a gideriken' şarkısını sevdiren çok önemli bir isim. Bu gece kendisini ölümünün 10. yılı sebebiyle anıyor olmaktan büyük gurur duyuyoruz." dedi.

Gecede aynı zamanda İzzet Öz'ün hazırladığı, The Rolling Stones, Led Zeppelin, Eric Clapton, Aretha Franklin, Ray Charles gibi isimleri müzik dünyasına kazandıran Ahmet Ertegün'ün hayatını anlatan belgesel gösterildi.

YORUMLAR
500
Üsküdar'da ÜSMEK mezunları düzenlenen şenlikte sertifikalarını aldı Üsküdar'da ÜSMEK mezunları düzenlenen şenlikte sertifikalarını aldı
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Ahmet Ertegün'ün Ölümünün 10. Yılı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement