'Anne ben gazeteci miyim?' platformu, 6'ncı kez toplanacak - Son Dakika
Kültür Sanat

'Anne ben gazeteci miyim?' platformu, 6'ncı kez toplanacak

\'Anne ben gazeteci miyim?\' platformu, 6\'ncı kez toplanacak

'Anne ben gazeteci miyim?' platformunun Medya Kültür Toplum Buluşmaları adını verdiği tartışma dizisinin 6'ncısı 17 Aralık Cumartesi günü Beyoğlu'nda gerçekleştirilecek.

14.12.2022 10:14  Güncelleme: 10:19
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

'Anne ben gazeteci miyim?' platformunun Medya Kültür Toplum Buluşmaları adını verdiği tartışma dizisinin 6'ncısı 17 Aralık Cumartesi günü Beyoğlu'nda gerçekleştirilecek.

Beyoğlu Mephisto Kitabevi & Kafe'de saat 18.00'de yapılacak 'Anne ben gazeteci miyim?' platformunun Medya Kültür Toplum Buluşmaları adlı programında, "Sanatın tanımsal ve pratik sınırı nedir?, 'Bu sanat mıdır?' sorusunun tek cevap hakkı üreticisinde midir?" konuları tartışılacak.

Küratör Derya Yücel, sanat tarihçisi Osman Erden ile sanatçı Halil Vurucuoğlu'nun konuşmacı olarak yer alacağı etkinliğin moderatörlüğünü ise platformun kurucusu, gazeteci Ali Demirtaş üstlenecek.MİMARİDEN SİNEMADA ETİĞE Medya Kültür Toplum Buluşmaları #GerçektenBağımsız mottosuyla daha önceki beş buluşmasında; "Mimaride odak korumak mı geliştirmek mi olmalı? Teknoloji ve kültür bu sürecin neresinde?", "Ana akım sinema ile bağımsız sinema nasıl ayrılır, bu ayrımın ölçütleri ve film festivalleri ile gişedeki karşılığı nedir?", "Kadın cinayeti haberlerinde dram rüzgarı: Medyanın kamusal işlevi nerede?", "Sinemada etik: Biyografi ve gerçek hayattan beslenen film ile dizilerde etik ölçüt ne olmalı?" ve "Mimarlıkta şimdi: Yeni medya teknolojileriyle mimarlık mesleği nasıl gelişti ve değişti?" soru ile konularını tartışmaya açmış, bu tartışmalara alanında uzman konuşmacıları davet etmişti.

Her buluşmanın sonuç raporunu platformun internet sitesi üzerinden paylaşılıacak. Platform, altıncı buluşma da yine soru sormak temel kaygısı ve tartışma kültürüne katkıda bulunmak amacıyla herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirecek.


Kaynak: DHA

Son Dakika Kültür Sanat 'Anne ben gazeteci miyim?' platformu, 6'ncı kez toplanacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Haluk Levent Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda konser verdi
  23:19 Haluk Levent Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda konser verdi

  Adana'da düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında şarkıcı Haluk Levent, Merkez Parkı'nda konser verdi. Konserine çok sayıda kişi katıldı ve Levent'in en sevilen parçalarını seslendirmesiyle müzikseverler eşlik etti. Levent'in performansı, dinleyiciler tarafından alkışlandı.

 • Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Deprem Anısına Konser Düzenlendi
  21:33 Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Deprem Anısına Konser Düzenlendi

  Adana'da düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında, depremlerde hayatını kaybedenlerin anısına '11 İlin Türküsü' konseri gerçekleştirildi. Nazende Çoksesli Korosu tarafından hazırlanan etkinlikte, depremin ardından yaşananlar anlatıldı ve afetten etkilenen illere özgü şarkılar seslendirildi.

 • Avrupa Film Günleri'nin Galası Ankara'da Yapıldı
  21:13 Avrupa Film Günleri'nin Galası Ankara'da Yapıldı

  Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu ve AB üyesi ülkelerin büyükelçilikleri tarafından düzenlenen Avrupa Film Günleri'nin galası Ankara'da yapıldı. Galada, Ukraynalı Maryna Vroda'nın yönettiği 'Bozkır' filmi gösterildi. Büyükelçi Bodnar ve Büyükelçi Meyer-Landrut konuşma yaparak Ukrayna'ya desteklerini dile getirdi. Avrupa Film Günleri, Ankara, İstanbul ve birçok şehirde gösterime girecek.

 • Notre-Dame Katedrali, 5 yıl sonra yeniden açılıyor
  17:06 Notre-Dame Katedrali, 5 yıl sonra yeniden açılıyor

  Fransa'nın başkenti Paris'te 5 yıl önce çıkan yangında hasar gören ünlü Notre-Dame Katedrali, 8 Aralık'ta yeniden ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak. Katedralin yeniden inşa çalışmaları 2022'de başlamış ve 250'den fazla firma ile yüzlerce sanatçı, mimar ve uzmanın katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Yangının nedeni ise henüz belirlenememiştir.


Advertisement