Baba ve Piç - Son Dakika

Baba ve Piç

12.03.2017 22:04
Baba ve Piç

Elif Şafak'ın bir dönem çok tartışılan ve hakkında soruşturmalar açılan, ancak yine de yazarın en çok okunan romanlarından biri olan Baba ve Piç, izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

Elif Şafak'ın bir dönem çok tartışılan ve hakkında soruşturmalar açılan, ancak yine de yazarın en çok okunan romanlarından biri olan Baba ve Piç, izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

İstanbul- San Francisco hattında iç içe geçmiş, doksan yıla dayalı çok yoğun ve zengin öyküleri içeren yapıt, 2015'te İtalya'da sahnelendi ve seyircinin büyük ilgisini çekti. Eserde 1915 yılında yaşanan olaylar; Türk ve Ermeni kökenli iki aile arasındaki ilişkiler üzerinden iki toplum incelenirken, erkeklerin zamansız öldüğü, geride hep kadınların kaldığı bir sülaleden dört kuşak kadının hikayesiyle birlikte anlatılıyor.

Ortak Yapımcılar: Arcola Theatre, Talimhane Tiyatrosu

Yazan: Elif Şafak

Uyarlayan: Angelo Savelli

Çeviren: Oya Bacak

Yöneten: Mehmet Ergen

Sahne Tasarımı: Anthony Lamble

Kostüm Tasarımı: Jenny Beavan

Oynayanlar: Alican Altun, Aysan Sümercan, Gökay Akgör, Gökçen Gökçebağ, Görkem Acar, Nurten İnan, İdil Yener, Nihal Koldaş, Nora Tokhosepyan, Pelin Ermiş, Selen Uçer, Parla Şenol

Süre: 2 perde, 100 dk.

Detaylar :

İl : İstanbul

İlce : Şişli

Mekan : Talimhane Tiyatrosu

Mekan Adresi : Abide-i Hürriyet Cad. No: 211, Black Out Alışveriş Merkezi C Blok

Başlangıç Saati : 13.03.2017 20: 30: 00

Bitiş Saati : 13.03.2017 22: 30: 00

Kategori : Baba ve Piç

Tür : Sahne Sanatları

Ücretlimi? : Hayır

YORUMLAR
500
Türk Ocakları İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Görevden Alındı Türk Ocakları İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Görevden Alındı Yakalanan 227 göçmen sınır dışı edilmek üzere Edirne'den yola çıktı Yakalanan 227 göçmen sınır dışı edilmek üzere Edirne'den yola çıktı Edirne'de yakalanan 227 kaçak Afgan göçmen ülkelerine gönderilecek Edirne'de yakalanan 227 kaçak Afgan göçmen ülkelerine gönderilecek
Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Baba ve Piç - Son Dakika

Bu haber Etkinlik.io tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Etkinlik.io tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Etkinlik.io kurumudur.

Advertisement