Başkentte Meksika Sanatı ile Hat ve Tezhip Sergileri - Son Dakika

Başkentte Meksika Sanatı ile Hat ve Tezhip Sergileri

29.08.2013 10:51
Başkentte Meksika Sanatı ile Hat ve Tezhip Sergileri

Meksika sanatını gelenekselden moderne resim, heykel ve fotoğraflardan oluşan "Vision of Mexican Art" sergisi, 4 Eylül'den itibaren Cermodern'de başkentli sanatseverin beğenisine sunulacak Geleneksel Türk sanatının en önemli iki unsuru hat ve tezhibi seramikle buluşturan "Seramik Üzeri Hat ve Tezhib" sergisi Ankara Vakıf Eserleri Müzesinde 7 Eylül'e kadar görülebilecek

Gelenekselden moderne Meksika sanatı "Vision of Mexican Art" sergisiyle başkentli sanatseverin beğenisine sunulacak.

Meksika Büyükelçiliği ve Maliye ve Kamu Kredi Bakanlığının destekleriyle Meksika sanatının başkentte en geniş kapsamla derlenen sergisi, 20 ve 21. yüzyılın tanınmış Meksikalı sanatçılarının 54 eserinden oluşuyor.

Meksika'nın sosyal ve politik tarihine göndermelerde bulunan resim, heykel ve fotoğraflardan oluşan sergi, Diego Rivera, Rufino Tamayo gibi Türkiye'de de tanınan sanatçıların eserlerine yer veriyor.

Sergi, "Resim ve Heykel Meksika Okulu", "Kırılma", "Sihirli Gerçekçilik", "Yeni Meksikanizm", "PostModernizm" gibi Meksika'da sanat üretiminin en önemli beş hareketini içereriyor.

Cermodern'deki sergi, 4 Eylül-15 Kasım'da gezilebilecek.

-Sır üstü hat ve tezhip

Geleneksel Türk sanatının en önemli iki unsuru hat ve tezhibi seramikle buluşturan "Seramik Üzeri Hat ve Tezhib" sergisi Ankara Vakıf Eserleri Müzesinde görülebilecek.

Sanatçı Sibel Temelkıran'ın sır üstü kazıma (sigrafitto) adı verilen yöntemle hazırladığı hat ve tezhip süslemeleri, bugün 18.00'de gerçekleştirilecek açılışın ardından 7 Eylül'e kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. - Ankara

YORUMLAR
500
Tunus'ta Nahda Hareketi'nden ayrılan bir grup yeni parti kurdu Tunus'ta Nahda Hareketi'nden ayrılan bir grup yeni parti kurdu Başkan Akın'dan Turgutluspor Genel Kurulu öncesinde çağrı Başkan Akın'dan Turgutluspor Genel Kurulu öncesinde çağrı Son dakika haber! Üsküdar'da 2 kişinin öldüğü trafik kazasında sanığa 6 yıl hapis Son dakika haber! Üsküdar'da 2 kişinin öldüğü trafik kazasında sanığa 6 yıl hapis
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Başkentte Meksika Sanatı ile Hat ve Tezhip Sergileri - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement