Devlet Tiyatroları "Yeraltından Notlar"I Rusya'da Sahneleyecek - Son Dakika

Devlet Tiyatroları "Yeraltından Notlar"I Rusya'da Sahneleyecek

Devlet Tiyatroları "Yeraltından Notlar"I Rusya\'da Sahneleyecek
Son Güncelleme: 28.05.2017 19:56

Devlet Tiyatroları, Rusya'da, Dostoyevski'nin kült eserlerinden "Yeraltından Notlar"ı sahneleyecek.

Devlet Tiyatroları, Rusya'da, Dostoyevski'nin kült eserlerinden "Yeraltından Notlar"ı sahneleyecek.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Ankara Devlet Tiyatrosunca sahneye uyarlanan Dostoyevski'nin eseri "Yeraltından Notlar", St. Petersburg'da düzenlenecek "Raduga Gençlik Tiyatro Festivali" kapsamında sergilenecek.

Davet üzerine 29 Mayıs-2 Haziran'da Rusya'da olacak Ankara Devlet Tiyatrosu, oyunu 1 Haziran Perşembe günü, A.A.Bryanstsev Genç Seyirciler Tiyatrosuna ait Küçük Sahne'de izleyenlerin beğenisine sunacak.

Genç tiyatrocular için yeni dramaturjik yaklaşımlar ve modern tiyatro formlarıyla çalışan yeni rejisörler bulmayı amaçlayan festival, bugüne kadar dünyanın farklı ülkelerinden yaklaşık 200 oyunu, Rus tiyatroseverlerle buluşturdu.

Dostoyevski'nin yazdığı, Ergin Altay'ın Türkçeye çevirdiği ve Erdinç Doğan'ın oyunlaştırıp yönettiği "Yeraltından Notlar", kendi kişiliğinin kördüğümüne dolanan yeraltı adamının mizahi çatışmalarını ve Petersburg'un bataklığından dünyaya fırlamış Bay X'in, arkadaşlarıyla, kadınlarla ve kendisiyle yaşadığı trajikomik çatışmaları konu alıyor.

Geçen yıl Rusya'nın Velikiy Novgorad-Staraya Russa şehirlerinde düzenlenen "XX. Dostoyevski Tiyatro Festivali"ne de katılan "Yeraltından Notlar", büyük bir başarıya imza atarak "Seyirci Beğeni" ödülüne layık görülmüştü.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Devlet Tiyatroları 'Yeraltından Notlar'I Rusya'da Sahneleyecek - Son Dakika


Advertisement