"Dullar", 9. Kıbrıs Tiyatro Festivali'nde - Son Dakika

"Dullar", 9. Kıbrıs Tiyatro Festivali'nde

09.09.2011 15:52
"Dullar", 9. Kıbrıs Tiyatro Festivali'nde

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Lefkoşa Türk Belediyesi'nin 6-30 Eylül 2011 tarihleri arasında düzenlediği "9. Kıbrıs Tiyatro Festivali"ne katılıyor.

İBB Şehir Tiyatroları, Lefkoşa'ya gerçekleştireceği turnede, Dullar adlı oyunla izleyicilerin karşısına çıkacak. Oyun, 12 Eylül 2011 Pazartesi günü saat 21.00'de Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

Dullar, tüm hüznü ve neşesiyle dulluk durumunu ele alan, farklı yaşlarda dul kalan kadınlar hakkında komik ve grotesk, ama aynı zamanda trajik sahnelerle dolu bir revü. Alman yazar Fitzgerald Kusz'un 2004 yılında kaleme aldığı oyun, yüzyıllardır dramatik biçimde ele alınan dulluk durumunu, farklı bir açıdan mizahi bir bakışla sahneye taşıyor. Gencinden yaşlısına kocasını yitiren kadınların yeni bir hayat kurma mücadelesindeki farklı tutumlarını hüzünlü ve komik biçimde sunuyor.

Çevirisini Sibel Arslan Yeşilay'ın, müzik direktörlüğünü Selim Atakan'ın, sahne tasarımını Rıfkı Demirelli'nin, kostüm tasarımını Eylül Gürcan'ın, ışık tasarımını Cengiz Özdemir'in, efekt tasarımını Umut Yüzbaşıoğlu'nun yaptığı oyunda; Güzin Özyağcılar, Hale Akınlı, Süeda Çil, Neslihan Ayşe Öztürk, Hülya Karakaş rol alıyor.

YORUMLAR
500
Pençe-Kilit bölgesinden acı haber! Siirt'e şehit ateşi düştü Pençe-Kilit bölgesinden acı haber! Siirt'e şehit ateşi düştü Araç sahiplerine kötü haber! Gelen zamla birlikte benzinin fiyatı 21 lirayı aştı Araç sahiplerine kötü haber! Gelen zamla birlikte benzinin fiyatı 21 lirayı aştı PSG'nin yıldızları Messi ve Neymar, Altın Top adayı 30 futbolcu arasına giremedi PSG'nin yıldızları Messi ve Neymar, Altın Top adayı 30 futbolcu arasına giremedi
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat 'Dullar', 9. Kıbrıs Tiyatro Festivali'nde - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement