İstanbullu Sanatseverler Mamut Art Project'te Buluştu - Son Dakika
Kültür Sanat

İstanbullu Sanatseverler Mamut Art Project'te Buluştu

İstanbullu Sanatseverler Mamut Art Project\'te Buluştu

55 genç sanatçının eserlerinin sergilendiği MAMUT ART PROJECT'in açılışı, 2 Nisan akşamı düzenlenen bir davetle yapıldı.

03.04.2014 13:59  Güncelleme: 13:54

Bu yıl ikincisi düzenlenen MAMUT ART PROJECT, galeri sahipleri, koleksiyonerler ve küratörlerin katıldığı özel gösterim gecesi ile kapılarını açtı. Yaklaşık 10'ar metrekare sunum alanında eserlerini sergileyen 55 sanatçı; 700'ün üzerinde başvuru arasından; Ali Kazma, Emre Baykal, Emre Zeytinoğlu, Oya Delahaye ve Saruhan Doğan'dan oluşan jüri tarafından belirlendi. Bağımsız ve gelecek vadeden sanatçıların erken keşfedilebilmesi amacıyla kurulan MAMUT ART PROJECT'in açılış davetine sanat, iş ve cemiyet dünyasından Leyla Alaton, Ayşe ve Elif Boyner, Didem ve İzzet Antebi, Günseli Kato, Yağız İzgül, Rafi Portakal, Gülsen Çapa, Yasemin Sadıkoğlu gibi tanınmış simalar katıldı. Türkiye'nin en kapsamlı "ulaşılabilir sanat" etkinliği olarak dikkat çeken; MAMUT ART PROJECT, 3-6 Nisan 2014 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park'ta sanatseverleri ağırlayacak.

MAMUT ART PROJECT HAKKINDA

Dünyadaki farklı ülkelerde düzenlenen etkinliklerin ülkemiz sanat camiasına bir uyarlaması olan MAMUT ART PROJECT, Türkiye'de bu alanda düzenlenen ilk sergi olma özelliği taşıyor.

Türkiye'nin en kapsamlı ulaşılabilir sanat etkinliği olan MAMUT ART PROJECT, her yıl tekrarlanmak üzere, yeni sanatçıların ve üretimlerinin sunumlarıyla gelişen, ulaşılabilir sanat yapısını destekleyen alternatif bir proje olma hedefi ile yola çıktı. Genç sanatçılara alan ve görünürlük sağlamak amacıyla 15- 19 Mayıs 2013 tarihlerinde Antrepo No:3'te projenin ilki gerçekleştirildi. Farklı alanlarda uzman isimlerden oluşan jüri tarafından, 530 başvuru arasından seçilen 47 sanatçıya, kendi idareleri ile yürütebilecekleri disiplinler arası bir paylaşım ve sergileme imkânı sağlandı. 3-6 Nisan 2014 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park'ta düzenlenecek olan Mamut Art Project 2014'te, 700 başvuru arasından seçilen 55 sanatçı sanatseverlerle buluşacak.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat İstanbullu Sanatseverler Mamut Art Project'te Buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement