'Love Letters' Adlı Tiyatro Oyunu İle 8 Ocak'da Zorlu'da! - Son Dakika

'Love Letters' Adlı Tiyatro Oyunu İle 8 Ocak'da Zorlu'da!

29.12.2014 15:26
'Love Letters' Adlı Tiyatro Oyunu İle 8 Ocak'da Zorlu'da!

Pulitzer Tiyatro Ödülleri'nde finale yükselen bir çok dünyaca ünlü aktör tarafından sergilenen oyun şimdi İstanbul'da gösterilecek.

Fransa'nın dünyaca ünlü iki oyuncusunu aynı sahnede buluşturan Love Letters Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde izleyiciyle buluşuyor. Pulitzer Tiyatro Ödülleri'nde finale yükselen, 30'dan fazla dile çevrilen, daha önce Elizabeth Taylor, Mel Gibson, Kathleen Turner, Sigourney Weaver ve Christopher Walken gibi aktör ve aktristlerin de sergilediği oyunu bu kez Gerard Depardieu ve Agathe Natanson sahneye taşıyor.

50 YILLIK AŞK

Fransa'nın tüm dünyada popüler olmuş önemli aktörlerinden Gerard Depardieu ve Agathe Natanson'ın sahneye taşıdığı Love Letters ilk kez Zorlu'da İstanbullularla buluşuyor. Aşkın karşı konulamayan güçlü bağını romantizm yüklü bir dille anlatan oyun, birbirlerinden ayrı geçirdikleri 50 yıl boyunca aşklarını mektuplarla ayakta tutan Andrew Makepeace ve Melissa Gardner arasındaki ilişkiyi sahneye taşıyor. İki aşığın 50 yıl boyunca kopmayan bağlarını uzun bir masanın iki ucunda birbirlerine okudukları mektuplar, notlar ve kartlarla anlatan hikayenin sonunda Andrew senatör olurken Melissa sanat hayatında aradığı başarıyı yakalayamayarak intihar ediyor. Daha önce Elizabeth Taylor, Mel Gibson, Kathleen Turner, Sigourney Weaver ve Christopher Walken gibi dünyaca ünlü aktör ve aktristler tarafından da sergilenen bu oyun aynı zamanda Paris'te halen Gerard Depardue ve Agathe Natanson tarafından da sergilenmekte. 8 Ocak'ta da Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde sanatseverlerle buluşuyor.

UZUN BİR MASANIN UCUNDAKİ 2 DEV

Romantik bir aşk hikayesini mektuplarla sahneye taşıyan Love Letters uzun bir masanın iki ucunda oyunculuğun iki devini karşı karşıya getiriyor. Oyundaki iki aşığı Fransa'nın en iyi erkek oyuncu kategorisinde Cannes, Cesar ve Golden Globe ödüllerine sahip dünyaca ünlü aktörü Gerard Depardieu ile Fransa'da Le Dîner de Cons (Salaklar Sofrası), Le Mari, Sacha Guitry'nin meşhur eseri Le Nouveau Testament (Kutsal Kitap) gibi başarı getiren pek çok oyunda sahne alan ünlü oyuncu Agathe Natanson canlandırıyor.

Yönetmen: Benoît Lavigne
Kostüm: Elisabeth Tavernier
Işıklandırma: Fabrice Kebour
Müzik: Michel Winogradoff

Tarih: 8 Ocak 2015, Perşembe
Saat: 21:00
Mekan: Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, Ana Tiyatro
Bilet Fiyatları: 95 TL, 168 TL, 239 TL, 299 TL, 359 TL

YORUMLAR
500
Fatih'te metruk binada yangın çıktı Fatih'te metruk binada yangın çıktı Son dakika haberleri: İranlı Muhalif Cinayetinin Tetikçisi Müebbet Hapis Cezasına Çarptırıldı. Mahkeme Başkanı Muhalefet Şerhi Koydu Son dakika haberleri: İranlı Muhalif Cinayetinin Tetikçisi Müebbet Hapis Cezasına Çarptırıldı. Mahkeme Başkanı Muhalefet Şerhi Koydu İmamoğlu: 'İnşaat Sektöründe Faaliyet Gösteren İlk 500 Firma Arasında 7 Sıra Yükselen Kiptaş İstanbullunun Malı, Bütün Üretimlerimiz Halk Lehine' İmamoğlu: 'İnşaat Sektöründe Faaliyet Gösteren İlk 500 Firma Arasında 7 Sıra Yükselen Kiptaş İstanbullunun Malı, Bütün Üretimlerimiz Halk Lehine'
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat 'Love Letters' Adlı Tiyatro Oyunu İle 8 Ocak'da Zorlu'da! - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement