Mustafa Sağyaşar Müzikseverlerle Buluşacak - Son Dakika

Mustafa Sağyaşar Müzikseverlerle Buluşacak

19.12.2016 14:35
Mustafa Sağyaşar Müzikseverlerle Buluşacak

Türk Sanat Müziğinin duayen isimlerinden Mustafa Sağyaşar, müzikseverlerle buluşacak.

Türk Sanat Müziğinin duayen isimlerinden Mustafa Sağyaşar, müzikseverlerle buluşacak.

" İstanbul'da Pazar Konserleri" kapsamında Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda sahne alacak Sağyaşar, en bilinen eserlerini seslendirecek.

Türk müziği hayranları için eski bir gelenek olan gündüz konserlerine tekrar hayat veren CRR Konser Salonu, birçok sanatçının ardından bu kez Türk Sanat Müziği sanatçısı ve koro şefi Mustafa Sağyaşar'ı ağırlayacak.

Sağyaşar, "Aşkımı Bir Anlasan Gözlerime Baksan da", "Gülen Yüzün Hoş Sözün Beni Sana Bağladı" ve "Ben Vefasız Birinin Hasretini Çekerim" gibi birçok eserini sevenleriyle birlikte söyleyecek.

Konser, sanatçının doğum günü olan 25 Aralık'ta gerçekleştirilecek.

Mustafa Sağyaşar

Adana'da 25 Aralık 1932 yılında doğan Mustafa Sağyaşar, müziğe profesyonel olarak 1951 yılında Ankara Radyosu'nda başladı.

Bugüne kadar piyasaya 125 küçük 45'lik plak, 10 taş plak, 10 uzunçalar çıkaran, 400'ü aşkın parça yorumlayan Sağyaşar'ın TRT repertuvarında iki de bestesi bulunuyor.

Ara vermeden 62 yıldır sanatını icra eden Sağyaşar, Kız Kulesi TSM Korosu ve İstanbul Tapu Kadastrolular TSM Korosu şefliğini yürüterek Türk müziğine hizmet etmeye devam ediyor.

Halen Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin Türk Sanat Müziği Bölüm Başkanlığı görevini de sürdüren Sağyaşar'a, 1998 yılında Kültür Bakanlığınca "Devlet Sanatçısı" unvanı verildi.

YORUMLAR
500
İSTANBUL-KÜÇÜKÇEKMECE'DE KİRA ZAMMI KAVGASI: 6 YARALI İSTANBUL-KÜÇÜKÇEKMECE'DE KİRA ZAMMI KAVGASI: 6 YARALI AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Canikli'nin annesi toprağa verildi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Canikli'nin annesi toprağa verildi Esenyurt'ta korkunç cinayet: Arkadaşını kurşun yağmuruna tuttu Esenyurt'ta korkunç cinayet: Arkadaşını kurşun yağmuruna tuttu
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Mustafa Sağyaşar Müzikseverlerle Buluşacak - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement